Parduotuve Planuok Pati

„Krikštynas vadinu Trapiosiomis šventėmis“ – pasakoja fotografė-dekoratorė Sigita

„Krikštynas vadinu Trapiosiomis šventėmis“ – pasakoja fotografė-dekoratorė Sigita pav.#3170 „Krikštynas vadinu Trapiosiomis šventėmis“ – pasakoja fotografė-dekoratorė Sigita pav.#3171 „Krikštynas vadinu Trapiosiomis šventėmis“ – pasakoja fotografė-dekoratorė Sigita pav.#3172 „Krikštynas vadinu Trapiosiomis šventėmis“ – pasakoja fotografė-dekoratorė Sigita pav.#3173 „Krikštynas vadinu Trapiosiomis šventėmis“ – pasakoja fotografė-dekoratorė Sigita pav.#3174 „Krikštynas vadinu Trapiosiomis šventėmis“ – pasakoja fotografė-dekoratorė Sigita pav.#3175 „Krikštynas vadinu Trapiosiomis šventėmis“ – pasakoja fotografė-dekoratorė Sigita pav.#3176 „Krikštynas vadinu Trapiosiomis šventėmis“ – pasakoja fotografė-dekoratorė Sigita pav.#3177 „Krikštynas vadinu Trapiosiomis šventėmis“ – pasakoja fotografė-dekoratorė Sigita pav.#3178 „Krikštynas vadinu Trapiosiomis šventėmis“ – pasakoja fotografė-dekoratorė Sigita pav.#3179

Dėmesio! Prisijunkite prie facebook grupės Krikštynų scenarijus, dovanos, žaidimai planuokpati ir kartu su kitomis krikšto mamytėmis diskutuokite apie šventės rengimą . Grupėje gausite ir nemokamas profesionalias planuokpati.lt konsultacijas šventės organizavimo klausimais!

Tęsiam pažintis su įvairiais profesionalais, padedančiais mūsų šventes paversti išskirtinėmis ir ypatingomis. Šiandien kalbiname fotografę - dekoratorę Sigitą iš Sigitos KD Foto. Jaunatviška, pilna įvairiausių idėjų, niekada nenuilstanti, kaip voverė besisukanti tarp darbų, darbelių...

Profesionalioji fotografija, kaip spalvingą meno išraišką atskleidžianti sritis, Sigitą pakerėjusi jau 5-eri metai. Tuo tarpu susidomėjimas šia meno šaka fotografę lydi nuo vaikystės, kai fotomodeliais tapdavo mokslo draugės, kaimynės, pusseserės... „Nuo tada didis noras fotografuoti ne tik neapleido, bet dar ir sustiprėjo iki šių dienų,“ – sako Sigita.

„Fotografuodama dirbu su didžiu užsidegimu, aptarusi ir pasiruošusi atitinkamą šventei ar fotosesijai reikalingą atributiką. Pastaroji nuotraukoms suteikia jausmingumo, žaismingumo, sukuria reikiamą besifotografuojančiųjų nuotaiką.“ - Dekoracijoms Sigita skiria nemažai dėmesio, jas apgalvoja iki detalių: pagal šventės tipą, sezoniškumą, klientų pasirinktą ar jiems pasiūlytą spalvinį derinį, mėgstamą veiklą ar pomėgius.

Man, tikiuosi, kad ir Jums, mielosios skaitytojos, smalsu, kaip į fotografavimo darbą įsiliejo dekoracijos, kas buvo pirmas. Pasirodo, atsakymas visai paprastas. Sigita tiesiog neatsilaikė prieš fotosesijos detalių grožį. Juk tai taip moteriška! Na o didėjant žmonių, užsakančių fotografavimo paslaugas, ratui ir prašymams papuošti ne tik fotosesijos sceną, bet ir sukurti vientisą visos šventės stilių, paklausa padiktavo pasiūlą. Taip ir gimė fotografė – dekoratorė, kurianti grožį, jaukumą, subtilumą, jį pagaunanti ir įamžinanti nuotraukose.

„Šiam pomėgiui - darbui skiriu labai daug minčių, idėjų, ieškojimų, nes šventės žmogus nebepakartos. Ko nepadarei dabar, vėliau nebepataisysi.“ - Sigita tvirtina į darbą žiūrinti atsakingai. Jai ypač svarbus nuoširdus, šiltas bendravimas su klientais. Moteris tiki posakiu „Kaip šauksi, taip ir atsilieps“, todėl dirba iš visos širdies, na o iškilusius nesklandumus pataria spręsti su nuoširdžia šypsena bei dėmesingumu.

Fotografė mielai sutiko pasidalinti patarimais, įžvalgomis bei profesinėmis paslaptimis rengiant krikštynų fotosesiją. Taigi, štai atsakymai į ko gero visoms mamytėms bei krikšto mamytėms rūpimus klausimus Wink.

Kaip suorganizuoti fotosesiją, kiek laiko jai skirti, kad pavyktų užfiksuoti gražių kadrų?

Krikštynas vadinu Trapiosiomis šventėmis. Kas gali būti jausmingiau už mažųjų emocijas, kurios keičiasi be galo greitai! Ašarėles keičia juokas, o miklieji pirštukai, vėlgi, skuba ką nors paliesti, žvitriosios akytės stebi besikeičiančius įvykius, kojytės spurda iš noro bėgti ir visai nesvarbu kur jos nuneš Smile. Mamytės, žinoma, lekia iš paskos, norėdamos Juos pavyti. Tėveliai, bėgant dienai, ima pikčiau stebėti šį vyksmą Smile. Matant tokį, gan dažną reginį, iš mano pačios lūpų nuskamba neretas pasiūlymas „paleisti“ vaikučius. Tegul bėga, lipa, sėda, skuba... Juk tai Jų dienų toks tarpsnis, jų kasdiena. Leiskite Krikšto tėveliams šią šventinę dieną šiek tiek sumažinti tėvelių rūpestėlį ir patikėkite mažylį jiems bent trumpam. Tai taps nuoširdžia „dovanėle“ vaikučių tėveliams, juk ne veltui jiems patikėtos šios garbingos pareigos. O fotografui liks juos pavyti, sustabdyti, sudominti ar net drauge pažaisti...

Profesionalą rinkitės labai atsakingai, ypač kai jų pasiūla tokia didelė. Atkreipkite dėmesį į tai, kiek valandų žada fotografuoti. Turėtų pakakti 2-4 val. fotografavimo. Išsiaiškinkite, kokį paketą pateiks po šventės (svarbus ne nuotraukų skaičius, o per kurį laiką bus pateikti sutvarkyti kadrai, kokiu formatu (albumas, CD). Atkreipkite dėmesį į bendravimo su fotografu ypatumus, nes fotografo kultūra, intelektas atsispindi ir jo darbuose.

Kokiu dienos metu geriausia planuoti fotosesiją?

Planuojant mažųjų šventes tėveliai turėtų atsižvelgti į savų vaikučių amžių pasirenkant ceremonijos laiką. Svarbiausios, reikšmingiausios akimirkos įamžinamos visgi bažnyčioje, tad siūlau susiplanuoti taip, kad vaikučiai būtų išsimiegoję, pavalgę. Jei atžalėlės dar miega dienos „grožio“ miegelį, numatykite ceremonijos laiką 1-1.5 val. po pokaitėlio arba po rytinio miegelio. Papusryčiavus ir šventiškai apsirengus bus galima iš pradžių atlikti fotosesiją, o po jos keliauti į bažnyčią ar atvirkščiai. Viską įgyvendinus ateis ir metas saldžiai numigti Smile. Šią dieną svarbiausias vaikutis, nes juk Jo dvi ausytės viską girdi, dvi akytės viską mato Smile. Nepervarginkite jo ir kiek galima labiau prisiderinkite prie jo įprastinio dienos ritmo.

Kaip patartumėte išsirinkti vietą, dekoracijas fotosesijai?

Norint mielų, gražių nuotraukų bei tą dieną sukurti atitinkamą nuotaiką, žinoma, reikia tam ir pasiruošti. Profesionalams, pažįstantiems vietoves bei žinantiems dekoravimo subtilybes, tai nėra sudėtinga. Jei Jums šventę organizuoti padeda specialistas, konsultuokitės su juo, domėkitės, klauskite, atsiminkite, kad nėra neteisingų klausimų. Dekoracijas derinant pačioms ko gero svarbiausias patarimas – neperkrauti. Pati vadovaujuosi šiuo principu: „Subtilumas žavi“. Švelnūs tonai, panašūs, derantys atspalviai ir neapsunkintas, lengvas vaizdas paprastai garantuoja sėkmingą rezultatą.

Ar yra krikštynų fotosesijų „mados“? Jei taip, tai kokios šį sezoną?

Man pačiai mados daug įtakos nedaro. Labiau pasikliauju savo fantazija, vaizdiniais, gimusiais mintyse, juos priderinu individualiai aptarusi su užsakovais. O kad jos egzistuoja, galima pastebėti, kaip prieš kelerius metus krikštynos turėjo tendenciją būti rožinėmis ar žydromis. Šiandien populiaru pom-poms, tiulinės, tampomo-spalvoto popieriaus pakabinamos, pastatomos dekoracijos, vienodos mamyčių-dukryčių aprangos, aksesuarų susiderinimas. Būti madingu nėra minusas, tik visa tai turi likti skoninga, neperkrauta. Geriau mažiau, nei per daug Smile.

Kokios galimos klaidos/pavojai ruošiantis fotosesijai?

Kalbant apie Krikštynų šventines fotosesijas, reiktų atsižvelgti į tai, koks vaikučių būdas, tos dienos nuotaika, jo žingeidumas. Pavyzdžiui, auginantiems aktyvius vaikučius nepatarčiau fotosesijos atlikti prie aukštų skardžių, vandens telkinių. Jiems bus smalsu pažinti tai, ką išvydo naujo, tad gali atsirasti papildomo vargelio suvaldant tokį vaikutį. Vienturčiams vaikučiams kiek sunkiau į savąjį ratelį priimti kitus, mažiau matomus vaikučius, ypač jei fotosesijai būna numatyti ir pasiimti jų žaisliukai, pagalvėlė, mylimas daiktas ir besifotografuojant prisėdę aplinkiniai vaikučiai nugvelbia jų numylėtą daiktelį. Patikėkit, dažniausiai visa tai pasibaigia ašarėlėmis ir geros nuotaikos praradimu artimiausiai valandai. Tokiu atveju geriau pasirinkti mielą, šiltą fotosesiją šeimos ir krikštatėvių apsuptyje, jog krikštukas jaustųsi saugus ir mylimas.

Kitas pavojus - dažnas tėvelių noras surengti fotosesiją uogyčių, valgomų skanumynų apsuptyje. Tai miela, gražu, bet nepamirškime, jog po viso to jūsų šventiniai rūbeliai gali likti išsitepę ir nebe šventiškai atrodantys. Technologijos pagalba fotografas tikrai galėtų ir turėtų mokėti visa tai pakoreguoti, tačiau būtų tinkamiau šiuo atžvilgiu fotosesiją numatyti po ceremonijos bažnyčioje, nes eiti nešvariam link altoriaus net neetiška.

Visų patarimų nesusakysi. Kas labiau, jei ne patys tėveliai pažįsta savo atžalėles ir viską pasverdami ir užbėgdami įvykiams už akių turėtų pasirinkti, pasielgti vaikučių labui tinkamiausiai.

Papasakokite trumpai apie savo turėtą įsimintiniausią krikštynų fotosesiją.

Ilgai mąsčiau, kurią vieną iš visos gausos galėčiau išskirti, kaip įsimintiniausią... Įsimintiniausios man lieka tos, po kurių jaučiuosi įgavusi dvasinio pasitenkinimo, grįžtu namo su plačia šypsena ir, kaip toj dainoj, tarsi su „sparnais gerumo“, kurių, šventinių dienų, apsuptyje nuoširdūs ir šilti žmonės, kuriems dvasinės vertybės – didžiausia vertybė. Ir visai nesvarbu, jų vaikučiai padaužos, ramūs ar verksniukai. Svarbu, kaip suaugę tai priima ir reaguoja. Esu įsitikinusi, jog žmogui žmogaus šypsena – užkrečiama Smile.

Patarimas/palinkėjimas mūsų skaitytojoms.

Kaip mums duotas vienas Gyvenimas, taip ir reikšmingiausias šventes mums paskirta švęsti po vieną kartą (krikštynas, sukaktis, santuokas). Didžiausia dovana vienas kitam šią dieną turėtų tapti: besąlygiška šypsena, gera nuotaika, pagalba, susikalbėjimas, draugystė. Vaikai, draugai, giminaičiai, šeima...Visi aplinkiniai į tai reaguoja, tad ir perduokime tai, kas šventę paverstų dar džiaugsmingesne. Pamirškite nors trumpam nesklandumus, nes tai, kas bus įamžinta, išliks Jūsų vaikų ir vaikaičių ilgam prisiminimui. Šypsokimės ir dar kartą šypsokimės! Jus FOTOGRAFUOJA Smile!

Dėmesio! Neturinčioms laiko rašyti šventės scenarijaus, o norinčioms kokybiško rezultato rekomenduojame užsisakyti mūsų profesionalų parašytą individualų scenarijų jūsų šventei. Daugiau informacijos info@planuokpati.lt.

 

Būk pirma pakomentavusi

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >