Parduotuve Planuok Pati

Baltos krikštynos

Baltos krikštynos

Šių krikštynų tema – balta spalva. Tai tyrumo, nekaltumo spalva, todėl labai tinka krikštynoms. Reiktų susitarti, kad tėvai ir krikšto tėvai apsirengtų baltai. Galite informuoti ir svečius, kad pagal galimybes apsirengtų šviesiai. Salę, kurioje švęsite krikštynas, taip pat papuoškite baltai.
Krikšto tėvai atvažiuoja pas krikštavaikį į namus. Namuose vaikutis nuprausiamas ir aprengiamas. Tėvams įteikiamas česnako gabalėlis, kad vaikutį saugotų nuo piktosios dvasios, vilnonės kojinytės, kad vaikutis niekada nesušaltų ir sveikas būtų, šermukšnio šakelė, kad apsaugotų nuo piktų laumių, o į batelį įberiama druskos, kad saugotų nuo piktos akies. Krikšto vaikelis šermukšnio šakelę turi laikyti visos kelionės į bažnyčią metu.
Prie bažnyčios visiems svečiams įsegami balti kaspinėliai (kaip juos pasidaryti žiūrėkite skyrelyje Rankdarbiai). Segama į kairę pusę, sakant, kad visada krikšto vaiką prie širdies nešiotumėte.
Ceremonijos metu pašventinamos dovanos (dovanų idėjų rasite prisiregistravusi). Krikšto mama gali būti iškepusi naminės duonos, ją taip pat reiktų pašventinti. Duonos receptų rasite skyrelyje Skanumynai.
Po krikšto ceremonijos visi svečiai ir krikšto tėvai su tėveliais einate ar važiuojate prie upės arba ežero. Visiems šventės dalyviams išdalinami popieriaus lapai. Iš šių kiekvienas išsilanksto laivelį, ant laivelio užrašo palinkėjimą ir paleidžia pasroviui. Gamtoje išgeriate šampano, užkandate saldainių ar sausainių.
Visi susirenkate prie vaišių stalo. Šventė pradedama krikšto tėvelio kalba ir krikšto pažymėjimo įteikimu tėvams. Krikšto mama sako:

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Ši diena ypatinga-degant baltai žvakelei šiandien (vardas) tapo turtinga:
gavo meilę dievulio,dovanų kalnelius, kunigėlio palaimą ir antrus tėvelius.
Į tikėjimo kelią vartelius jai atvėrėt ir pirmąkart nekaltą kūdikėlį pas dievulį palydėjot.
Nuoširdus ačiū visiems šią dieną lydėjusiems mane - (vardas)

Tėvai padėkoja krikšto tėvams vaikučio vardu:

Būkite tiesa,kad jumis tikėčiau.
Būkite geri ir nuoširdūs,kad jus labai mylėčiau.
Būkit ugnimi,kad per šaltą lietų prisiglaudusi-sušilti galėčiau...

Nuoširdžiai dėkoju Jums,kad sutikote būti mano krikšto tėveliais, kad šią svarbią man dieną laikėte mane savo rankose,tvirtai glaudėte prie krūtinės ir leidot pajusti saugumą,užuovėją ir meilę,kurie lydės mane dar daugelį metų. Ačiū Jums už tai,kad esate.

Krikšto tėveliai įteikia krikšto vaikui dovanas. Galite ir svečiams leisti įteikti dovanas bei padaryti nuotrauką su kiekvienu iš dovanotojų. Dovanų idėjų rasite prisiregistravusi.
Tėvams duodami perskaityti 10 įsakymų tėveliams.

Dešimt vaiko įsakymų tėvams
1. Mano rankos dar mažos: būkit geri, nelaukite, kad aš gerai pasikločiau lovą, nupieščiau piešinį arba numesčiau kamuolį. Mano kojos dar trumpos: eikit lėčiau, kad aš suspėčiau.
2. Mano akys dar nematė tiek pasaulio, kiek jūsų: būkit geri, leiskite man pamažu jį ištirti; neverskite manęs, kai tai nebūtina.
3. Namų ruoša niekur nedings; būkit geri, skirkit man laiko paaiškinti apie šį nuostabų pasaulį ir darykit tai su noru.
4. Aš esu jautrus! Būkite atidūs mano poreikiams; nesikabinėkite prie manęs visą dieną. Elkitės su manimi taip, kaip norėtumėte, kad su jumis būtų elgiamasi.
5. Aš esu ypatinga dovana! Saugokite mane, reikalaukite iš manęs atsakomybės už savo veiksmus, duokite nurodymų, kaip reikia gyventi, ir drauskite mane su ypatinga meile.
6. Man reikia paramos, kad galėčiau augti. Būkit geri, neskubėkite kritikuoti. Jūs galite kritikuoti veiksmus, kuriuos aš darau ne taip, bet ne mane.
7. Duokite man laisvę pačiam spręsti. Leiskite man suklysti, kad galėčiau pasimokyti iš savo klaidų. Taip aš išmoksiu apsispręsti, kai iš manęs pareikalaus gyvenimas.
8. Būkite geri, neatlikite už mane to, ką aš turiu padaryti pats. Tai priverčia mane jausti, kad mano pastangos neatitinka jūsų lūkesčių. Aš žinau, kad tai sunku, bet prašau, nelyginkite manęs us mano broliu, seserimi.
9. Nebijokite išvykti savaitgaliui abu kartu. Vaikams taip reikia “atostogų” be tėvų. Be to, tai yra puikiausias būdas įrodyti, kad jūsų santuoka yra nuostabi.
10. Būkite man dvasinis vadovas. Išmokykite mane tikrų vertybių namuose ir rodykite man gerą pavyzdį, kuriuo galėčiau sekti.

„Įšventinami“ naujieji seneliai: močiutėms užrišamos skarelės, o seneliams uždedamos kepurės. Kol šventės dalyviai valgo, Krikštynų albumas. Pirmame lape įklijuota krikšto vaiko nuotrauka, užrašyta krikštynų data, palinkėjimas ar eilėraštukas. Kituose puslapiuose kiekvienas krikštynų svečias įrašys palinkėjimą šventės metu, o vėliau šalia palinkėjimo bus įklijuota to svečio nuotrauka, daryta krikštynų metu (kiekvienam svečiui reikia skirti du albumo lapus: vieną palinkėjimui, kitą nuotraukai). Daugiau žaidimų šventės metu rasite skyrelyje Žaidimai.


Lapai spausdinimui
 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >