Parduotuve Planuok Pati

Ką svočiai reikia žinoti apie vestuves bei kaip paruošt scenarijų?

Ką svočiai reikia žinoti apie vestuves bei kaip paruošt scenarijų? pav.#387

Pasiplepėjimams tarp svočių, piršlienių ar liudininkių kviečiame prisijungti mūsų facebook grupėje.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Vestuvių scenarijaus sudarymas – nelengva užduotis. Nors ir gali būti atšokusi daugybę vestuvių, būti svečiu ir būti vedančiaja, piršliene ar liudininke nėra tas pats. Tai ne tik parašo padėjimas. Jei sutikai su šiuo vaidmeniu, teks pasistengti, kad vestuvės būtų gražiausia šventė nuotakai ir jaunikiui ir tikėtis, kad įtiksi daugumai svečių. Na o į burbeklius nėra ko kreipti dėmesio J. Taigi, nuo ko pradėti?

Išlydėjimas iš jaunojo namų. Renkantis netradicines vestuves dažnai ši dalis nedaroma. Tradiciškai turėtų važiuoti piršlys, susirinkti pabroliukai, taigi, visa vyriška kompanija. Apsirengiama, piršlys sutikrina ar yra jaunųjų dokumentai ir vestuviniai žiedai. Išgeriate šampano, tėvai gali norėti palaiminti sūnų prieš kelionę. Štai keletas variantų šiai daliai: Išlydėjimas iš jaunojo namų, Išlydėjimas ir jaunojo ir nuotakos namų.

Sutikimas jaunosios namuose ir jaunikio išbandymai. Tai vėlgi gan tradicinė dalis, kurios dalis jaunųjų nepageidauja. Prieš ją darydami apsitarkite su jaunavedžiais, gal jaunikiui tą dieną ir taip bus pakankamai streso ir geriau apsieiti be užduotėlių. Jei vis dėlto nusprendėte išbandyti jaunikį, piršlienė su pamergėmis turi laukti nuotakos namuose. Paprastai vyksta linksmas „apsižodžiavimas“ tarp piršlienės ir piršlio, paantrinant pamergėms ir pabroliams, kuris pasibaigia nuotakos atidavimu. Įdomesnių užduotėlių jaunikiui rasite čia

Jaunųjų išlydėjimas, porų supažindinimas, tėvų palaiminimas. Paprastai jei prieš tai aptartų dalių dažnai atsisakoma, ši vestuvių scenarijuje išlieka. Piršlienė pradeda pristatydama, ko visi susirinkom, įsega gėlę piršliui į dešinį švarko atlapą, o jis paduoda piršlienei puokštę. Pakviečiama nuotaka įsegti gėlę (jaunajam į kairį švarko atlapą), o jaunikis įteikia puokštę. Jaunoji užriša piršliui juostą (per kairį petį). Jei jūs ne piršliai, o liudininkai, juostos nereikia. Piršliai pakviečia jaunuosius pristatyti poras. Nuotaka sako pamergių vardus, jaunikis pabrolių. Pamergės sega pabroliams gėlytes į kairį švarko atlapą, pabroliai įteikia puokštes. Supažindinus poras galima išgerti šampano, užkąsti. Pakviečiami jaunųjų tėveliai suteikti vaikams palaiminimą. Po palaiminimo ruošiamasi važiuoti į santuokos vietą. Jei dar nepapuoštos mašinos, tuo turėtų rūpintis pabroliai ir pamergės. Žodžių šiai daliai rasite čia.

Santuoka. Ji gali vykti tiek tik bažnyčioje, tiek tik civilinės santuokos vietoje, tiek abiejose vietose. Jei daromos dvi ceremonijos, įsimeskite riebaus kremo ar aliejuko. Nuotakos ar jaunikio pirštai gali būti patinę ir gali būti sunku numauti vestuvinius žiedus po vienos ceremonijos, kad juos vėl būtų galima užmauti kitos metu. Paprastai šios vestuvių dalies metu piršliams scenarijaus nereikia, nebent jūs planuojate kažką ypatingo po santuokos, pavyzdžiui, į dangų paleisti balandžius. Jei juos planuojate įteikti jauniesiems, perspėkite, kad nepaleistų paukščių iš karto. Tegu juos palaiko, pažaidžia. Tai gražiau atrodys nuotraukose. Galima suorganizuoti linksmą loteriją prie rotušės. Dar vienas patarimas - pasistenkite eiti "neprilipę" prie jaunųjų ceremonijos metu, po ceremonijos leiskite jauniesiems išeiti paskutiniams. Tai vėlgi daroma dėl nuotraukų, kad nesigautų, jog kažkuris iš jūsų įsimaišys į jaunųjų nuotrauką.

Fotografavimasis, važiavimas į gamtą. Šios dalies svarbiausia neperkrauti užduotimis jauniesiems. Pasitarkite su jais, o dar geriau, su fotografu, prieš ruošdama šią scenarijaus dalį. Tradiciškai organizuojamas nešimas per tiltą, širdelių surakinimas. Pastarąją tradiciją galite šiek tiek pakoreguoti. Įteikite dvi širdelės puseles su jaunųjų vardais. Tegu jas suneria taip, kad daugiau nebeatsidalintų. Galite papasakoti istoriją apie žmones su keturiomis rankomis ir kojomis, kuriuos Dievas perplėšė, o kartu perplėšė ir vieną sielą, tad šie ieško vienas kito, kol randa savo sielos antrą puselę. Galite padovanoti jauniesiems širdelę ar dvi širdelesKalėdinį žaisliuką su šeimos pavarde ir pasakyti žodžius, kad nuo šiol judviejų širdys sujungtos, o šis žaisliukas tegu per kiekvienas Kalėdas primins jų pasakos pradžią.Kartais daromi žaidimai: laiškas gandrui, savo šeimyninės laimės recepto kūrimas. Rakinant širdeles galite jauniesiems liepti prisiekti vienas kitam meilę romantiškai arba su humoru. Priesaikas galite užrašyti ir padovanoti ant medinių širdelių. Užimkite pulką, kol jaunieji bus “pagrobti” fotografo. Būtinai išsiaiškinkite su jaunaisiais, koks pulkas ir pagal tai parinkite žaidimus, pavyzdžiui, jei yra porų, suporuotų tik tam vakarui, intymūs žaidimai joms gali būti nemalonūs. Net ir ilgiau draugaujančios poros nebūtinai norės demonstruoti intymesnių jausmų. Jei pulkas nėra labai aktyvus, žmonės drovesni ar tiesiog santūresni, parinkite atitinkamus žaidimus, kad jie nepriverstų nei vieno jaustis nepatogiai. Būtinai su jaunaisiais aptarkite užkandžių gamtoje klausimą. Turėtų būti ne tik saldumynų, bet ir sumuštinukų, ne tik alkoholio, bet ir gaivių gėrimų. Viskas turėtų būti supakuota atskirai nuo vaišių, skirtų svečiams prie bažnyčios ar rotušės. Palikite užkandžių jauniesiems, jei šie nepavalgyt prieš fotosesiją. Žaidimų poroms rasite čia.

Bromai, kelio užtvėrimai. Čia daug kalbų iš anksto neprisiruoši. Svarbiausia turėti saldainių bei kitų išpirkos priemonių. Žinoma, šmaikštus liežuvis irgi nepamaišys Smile.

Atvykimas į šventės vietą. Paprastai daugelis jaunųjų nori tėvelių sutikimo su duona ir vandeniu. Tai organizuoja tėvai, tačiau jūs taip pat turite būti pasiruošę tam tikrus žodžius. Jų rasite čia. Pasitikslinkite su jaunaisiais, o dar geriau, tiesiogiai su vedančiuoju, jei šis samdomas, gali būti, kad šią dalį praves jis. Nors daroma vis rečiau, bet svečiai gali būti suorganizavę tradicines užduotis jauniesiems, tokias kaip malkos skaldymas, kūdikio vystymas, atsigulimas ant suolo. Jei nesate mačiusi kaip įveikti tokias užduotis, pasidomėkite iš anksto tam atvejui, jei reiks padėti jauniesiems. Dar viena, vis rečiau pageidaujama tradicija – stalo užsėdimas ir netikri vestuvininkai. Jūsų tikslas – kuo greičiau juos išprašyti. Štai viena iš idėjų. Paprastai dabar skiriamas laikas nusinešti daiktus į kambarius, pasitvarkyti šukuosenas, makiažus ir panašiai. Būtinai nurodykite, kiek laiko skiriate. Vėl visiems susirinkus organizuokite dovanų jauniesiems įteikimą ir fotografavimąsi su svečiais. Galbūt Jūs ruošite jauniesiems svečių knygą, jei taip, ji turėtų būti palikta šventės vietoje dar prieš pulkui grįžtant iš pasivažinėjimų gamtoje. Svečių knyga - puikus užsiėmimas jau susirinkusiems ir belaukiantiems kol atvyks jaunieji svečiams. Štai keletas idėjų, kuo pakeisti tradicinę knygą, o čia rasite kaip jos gali atrodyti ir kaip pasidaryti vieną iš jų pačiai.

Pirmasis užsėdimas. Šioje dalyje atlikite visus oficialiuosius momentus. Svečiai dar „neapšilę“ nuo alkoholio, tad galite tikėtis rimties ir dėmesio. Tačiau tuo pačiu nepamirškite, kad svečiai išalkę. Paprastai iki įnešant karštus patiekalus patariama pristatyti dokumentus ir naują šeimą, pakelti pirmąjį tostą už jaunuosius bei išsirinkti stalo valdžią. Idėjų bei žodžių rasite čia. Kai matysite, kad svečiai jau baigia valgyti, pakvieskite jaunuosius ir tėvelius šeimos židinio ceremonijai. Žodžių ir įvairių variantų, kai įtraukiami net svečiai, rasite čia. Taip pat šiuo momentu galite atlikti Smėlio Ceremoniją, kuri atkartoja santuokos įžadus.

Šokiai. Pagrindiniai šokiai tai jaunųjų valsas, piršlio polkutė, pabrolių šokis ir pamergių šokis. Pabroliai paprastai šoka sirtakį, o pamergės kankaną, tačiau čia galima improvizuoti ir parinkti kitokias linksmas ir judrias dainas, pavyzdžiui, makareną, lambadą, ančiukų šokį ir panašiai. Dar viena graži šokio tradicija, kai jaunojo tėvas pakviečia šokti nuotaką valso, taip tarsi priimdamas ją į savo šeimą, jaunikis iškviečia nuotakos mamą. Kad kiti tėveliai neliktų stovėti, piršlys pakviečia šokti jaunikio mamą, o piršlienė – nuotakos tėtį. Kaip išdėliosite šokių eiliškumą, ar visus juos darysite, turėtumėte nuspręsti su jaunaisiais. Gražu šokį su tėvais padaryti neilgai trukus po šeimos židinio, na o tada jau jaunųjų šokis. Patarkite jauniesiems iš anksto pasigalvoti, kokios muzikos norės šio šokio metu. Kol jie šoka, galite pūsti muilo burbulus, tik būtinai pasidomėkite, ar dėl to nebus slidžios grindys ir pasirinkite tokius, kurie nepalieka dėmių ant baltų drabužių. Jaunuosius šokti valso galite pakviesti šiais žodžiais. Vietoj muilo burbulų jaunųjų valsui galite naudoti kaspinus (I variantas, II variantas).

Antras užsėdimas. Jo metu galite organizuoti linksmus žaidimus, pravesti tradicinį “Karti degtinė” žaidimą, pakviesti norinčius svečius pasveikinti jaunuosius, pasakyti tostą. Šio užsėdimo pabaigoje paprastai jaunieji išsako padėkos žodžius tėveliams, piršliams. Svočia ir svotas prieš kalbant jauniesiems, gali padovanoti šmaikščias dovanėles tėveliams. Jei yra laiko, šio užsėdimo metu galima suorganizuoti nuotakos pavardės konservavimą. Jei nenorite tradicinio “karti degtinė” varianto, čia rasite idėją, kaip išsisukti nuo piršlių bučinio, šis žaidimas puikiai tiks norint įtraukti į jaunųjų mokinimą svečius.

12 valandos programa. Svečiai pakviečiami pakilti nuo stalo. Priklausomai nuo to, kokia yra programa, geriamas šampanas, žiūrimi fejerverkai, galbūt metamos į laužą gintaro dulkės. Galite surengti Gabijos pagerbimo ceremoniją. Jei naudosite gintaro dulkes, jų labai daug nereikia, 0,5kg dulkių maišas bus šiek tiek didesnio tūrio nei 1kg miltų, metantiems į laužą jų reikia kiekvienam po žiupsnelį.Jei leisite į dangų Led balionus ar žibintus, galite sakyti šiuos žodžius.

Jaunųjų tortas. Paprastai po dvyliktos valandos organizuojamas jaunųjų torto pjovimas. Jaunuosius galite pakviesti šiais žodžiais.

Jaunosios puokštės ir keliaraiščio metimas. Šią dalį paprastai organizuoja muzikantai, bet jei jūs norėsite ją organizuoti šiek tiek kitaip, idėjų rasite čia.

Jaunųjų išlydėjimas miegoti. Priklausomai nuo jaunųjų pageidavimų bei ar vienos, ar dviejų dienų vestuvės, tai gali būti ir jaunųjų išventinimas į šeimininkus, nuotakos nuometo ir rūtų vainikėlio nusegimas. Tradiciškai jei daromos dviejų dienų vestuvės, rūtų vainikėlis nusegamas ir uždedama skarelė bei įšventinama į gaspadorius antrą vestuvių dieną (po vestuvinės nakties). Keletas idėjų čia: jaunųjų išlydėjimas, išlydėjimas su kaspinais, jaunųjų išlydėjimas II, rūtų vainikėlio nusegimas, rūtų vainikėlis II, nuotakos mergautinės pavardės "nusegimas" vietoj rūtų vainikėliosūrio jauniesiems receptas. Tuo pačiu galite apdovanoti ir pabrolius bei pamerges

Antrą vestuvių diena programa kur kas laisvesnė. Paprastai užtenka turėti žaidimų ir pagal situaciją juos panaudoti. Iš tradicinių momentų būna jaunųjų kėlimas, pirmosios nakties aptarimas, piršlienės karvojus (I variantas, II variantas), jaunųjų suspaustas sūris, jaunųjų įšventinimas į gaspadorius (I variantas, II variantas, III variantas), na ir žinoma piršlių „darbas“ užbaigiamas piršlio korimu. Antrą dieną galite organizuoti vaikelio vardų rinkimą, įteikti kraitelį vaikeliui, laišką/atsakymą nuo gandro.

Piršlio korimas. Prieš šį vestuvių momentą piršlys turėtų persirengti ir taip „pasislėpti“ nuo korikų. Galimi įvairiausi variantai, kad melagio neatpažintų: apsirengimas moterimi, žveju ir apsimesti, kad kasi sliekus, darbininku ir šienauti žolę ir t.t. Svarbu, kad apranga užmaskuotų piršlį ir svečiai bei budelis jo kažkiek laiko nerastų. Svotą suradus, šis skaito savo testamentą. Jį užrašyti galima ant popierinio rankšluosčio, tualetinio popieriaus, paklodės ir panašiai, kad būtų kuo juokingiau. Tekstų galite rasti čia: piršlio testamentas, žodžiai piršlio korimui,  piršlio korimas I variantas, piršlio korimas II variantas, piršlio korimas III variantas, kaip piršliui pasislėpti, variantas be korimo, šiuolaikinis piršlio korimo variantas.

Bendri patarimai ruošiant scenarijų. Pasiruoškite tris scenarijaus variantus: sau, piršliui ir muzikantams. Tekstą spausdinkite padidintu šriftu, kad galėtumėte lengvai įskaityti iš toliau, esant prastesniam apšvietimui. Aiškiai atskirkite, kur jūsų, o kur piršlio žodžiai, galite net atspausdinti skirtingomis spalvomis. Kiekvienam momentui skirkite atskirą lapą. Susirašykite, kokių priemonių, prizų reikia kiekvienam išstojimui, kad iš anksto pasiruoštumėte. Svečių prie stalo nelaikykite ilgiau nei 1,5 val. Kalbėkite vieno atsistojimo metu ne ilgiau nei 5 minutes. Po atitinkamo išstojimo perskaitytus lapus išsekite ir įdėkite į papkės galą, kad nebesimaišytų. Būtinai keletą kartų perskaitykite visą scenarijų dar prieš šventę. Galite net pafilmuoti, kaip atrodote skaitydama, kaip skamba balsas. Neaiškių žodžių kirčiavimą pasižiūrėkite žodyne. Skaitydama pasistenkite ne visą laiką būti įbedusi akis į lapus, bet ir pasižiūrėti į žmones. Darykite pauzes, kvėpuokite skaitydama. Nesinervuokite, juk susirinko visi jūsų artimi žmonės. Su muzikantais scenarijų aptarkite paskutinę savaitę iki vestuvių. Bendrais bruožais galite aptarti ir anksčiau, tačiau smulkiai reiktų pasikalbėti prieš vestuves. Nepamirškite, kad be Jūsų šventės jie turi ir daugiau, taigi iš anksto tikrai visko neatsimins ir per daug nekreips dėmesio. Scenarijaus variantą muzikantams paduokite atspausdintą vestuvių dieną, geriau nesitikėkite, kad jie atsispausdins patys, kad vėliau netektų nusivilti.

Čia rasite pilną vestuvių scenarijų, kai vestuvės vyksta vieną dieną. Kad nuotakai būtų nors truputį lengviau ruoštis vestuvėms, galite jai atspausdinti ar nusiusti elektroninę Vestuvių Planavimo Kalendoriaus versiją. O jums organizuoti ir planuoti visus savo darbus padės Mano Planas, jei dar neprisiregistravote,prisiregistruokite ir viską galėsite organizuoti Internete. Prisijunkite prie Planuokpati facebook'e ir galėsite sekti visas naujienas. 

Jei vis dar jaučiatės netvirtai ruošdamasi vestuvėms, pasinaudokite mūsų scenarijaus rašymo konsultacija. Jums bus sudarytas šventės planas, padėsime su idėjomis, žodžiais, žaidimais bei kitomis smulkmenomis. 

Sėkmės, kantrybės ir kūrybinio įkvėpimo!

SĄRAŠAS SIMBOLINIŲ DOVANŲ/PIRKINIŲ SCENARIJUI NUO PIRŠLIŲ:

Širdelės su išgraviruota jaunųjų priesaikai (gali būti jūsų norimas tekstas) http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/sirdeles-jaunuju-priesaikai/314

Širdelės su jaunųjų vardais (sukabinamos spynute, galima kabinti kaip Kalėdinį žaisliuką) - http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/sirdeles-su-vardais-sirdziu-surakinimui/311

Šeimos arba santuokos taisyklės http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/seimos-arba-santuokos-taisykles/296

Didžiulis žiedų nešėjo ženklelis (užkabinamas vaikučiui, kuris neša žiedus, užrašai galimi įvairūs) http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/ziedu-nesejo-zenklelis/280

Keramikiniai medaliai svečiams http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/keramikiniai-medaliai-jumoristiniai/272

Širdžių surakinimui širdelė iš dviejų dalių http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/jaunuju-sirdziu-surakinimui/243

Žaidimas jauniesiems Darbų pasidalinimas http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/jaunuju-darbu-pasiskirstymas/242

Užduotys jauniesiems pirmaisiais santuokos metais (atidengus lieka šeimos arba santuokos taisyklės) http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/uzduotys-jauniesiems-pirmais-santuokos-metais/240

Pirmojo barnio dėžutė su lapais jaunųjų laiškams vienas kitam (galima vietoj laiškų dėti anketas) http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/pirmosios-pagalbos-santuokos-krizei-spresti-deze/228

Rėmeliai medaus mėnesio bankui: http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/remeliai/105

Kalbos debesėliai fotosesijai http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/kalbos-debeseliai/104

Dekoruotas kočėlas įšventinimui į gaspadorius http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/kocelas/91

Stikliukai vestuvių svečiams http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/stikliukas-vestuvems/88

Dekoruotas padėklas jaunųjų išlydėjimui miegoti http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/padeklas-be-kojeliu-50x30x5-5cm/78 ir http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/padeklas-su-kojelemis-50x30x7cm/77

Dekoruota medinė pakaba nuotakos rūbui http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/dekoruota-medine-pakaba-suaugusiu/71

Kraičio skrynia http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/kraicio-skrynia-vestuvems/56

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >