Parduotuve Planuok Pati

Jaunosios pavardės konservavimas

Jaunosios pavardės konservavimas pav.#507 Jaunosios pavardės konservavimas pav.#2156 Jaunosios pavardės konservavimas pav.#2157 Jaunosios pavardės konservavimas pav.#2893

I variantas

Reikia pasiruošti ritinėlį, ant kurio būtų užrašyta mergautinė jaunosios pavardė. Ritinėlį suviniokite, perriškite dailiu kaspinėliu.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Piršlienė sako:

Šiandien nuotaka laisva valia atsisako paties didžiausio turto, kurį gavo iš savo tėvelio. Šį turtą įteikiu nuotakai, kad paskutinį kartą visų akivaizdoje paskelbtų, ko jį visam likusiam gyvenimui atsisako.

Piršlienė paduoda ritinėlį nuotakai, liepia jį išvynioti ir perskaityti. Piršlienė toliau tęsia:

Kadangi ji ima jaunikio pavardę, tai mergautinę reikia grąžinti tėveliui.

Piršlienė ištraukia stiklainiuką, į kurį galima įberti džiovintų žiedlapių, kristaliukų. Į stiklainiuką įdedamas ritinėlis su pavarde. Išsegama jaunikio gėlytė, kurią mainais jaunikis atiduoda už pavardę ir įdedama į stiklainį. Stiklainis užkonservuojamas metaliniu dangteliu. Tai gali padaryti jaunikis. Dangtelį galima papuošti nėriniais. Visa tai atiduodama jaunosios tėveliui.

II variantas

Na, ..... (jaunikio vardas), štai ir susituokėte su .....(nuotakos vardas). O kad santuoka būtų dar tvirtesnė duosime tau užduotėlę. Štai akmenėliai su įvairiausiom raidėm. Tavo mylimiausioji, prieš tapdama tavo žmona kitaip vadinosi, ne .... (nuotakos naujoji pavardė). Ar žinai kaip? Sudėliok iš šių raidžių jos mergautinę pavardę.

Jaunikis sudėlioja pavardę. Galima vietoj akmenėlių naudoti iš kartono iškirptas raides, kurias jis turėtų suverti ant siūlo, raides, surašytas ant kriauklyčių, kaštonų ir panašiai. Tiesiog pagalvokite, kas vėliau gražiai atrodys sudėta į permatomą stiklainį. Piršlienė tęsia:

Taip, tikrai teisingai sudėliojai pavardę. Kad santuoka būtų tvirta ir tavo mylimoji šios pavardės taip lengvai nesusigrąžintų, užkonservuokime ją.

Piršlienė sudeda akmenėlius į stiklainį, gali įdėti dar dekoravimui skirtų priemonių, pavyzdžiui dirbtinių gėlių žiedelių, stikliukų, karoliukų, plunksnų, spalvoto smėlio ir panašiai. Stiklainį, jo dangtį ir įrankį konservavimui paduoda jaunikiui.

Na o dabar stipriai uždaryk stiklainį. Jį mes sugrąžinsime su pavarde nuotakos tėveliui, kuris ją ....(nuotakos vardas) ir davė.

Grįžus į šventės vietą, pristatinėjant ataskaitą apie kelionę bei santuokos dokumentus galima kartu nuotakos tėvui atiduoti užkonservuotą pavardę.

Čia mes turime kai ką, kas priklausė ... (nuotakos vardas), tačiau tik laikinai. ..... (jaunojo vardas) tai labai gerai užkonservavo ir grąžina tam, iš ko tai buvo skolinta. Tai mūsų ...... (nuotakos vardas) mergautinė pavardė, kurią jos mylimas tėvelis jai davė kartu su gimimu, bet tik iki tol, kol ji nusprendė sukurti savo šeimą. Taigi, mielasis tėveli, prašau priimti šią saugotą relikviją. Nuo šiol jūsų dukrelė nebe .... (mergautinė pavardė), o .... (ištekėjusios moters pavardė).


III variantas

Piršlienė sako:

Gavau nurodymą iš tavo tėvelio, kad grąžintum jam tą turtą, kurį jis tau davė nuo pat gimimo ir kurį tu lig šiol sėkmingai naudojai bei didžiavaisi,o šiandien savo noru išsižadėjai. Prašau garsiai perskaityti, kas tai yra ir visiems matant įdėti į šį stiklainį.

Piršlienė paduoda nuotakai ritinėlį, ant kurio atspausdinta jos mergautinė pavardė. Nuotaka perskaito pavardę ir įdeda į stiklainėlį. Piršlienė:

... (jaunikio vardas), pasirūpink, kad šis turtas nebepatektų ... (nuotakos vardas) į rankas, juk pats esi tuo suinteresuotas. Prašau įrankis, gerai užkonservuok.

Jaunasis užkonservuoja pavardę. Piršlienė suvaidina, kad kažką jai rodo nuotakos tėtis ir garsiai taria.

Žinokit tėvelis man visokius ženklus siunčia, kad ne jam aš tą pavardę atiduočiau, o .... (nuotakos brolis ar kažkas iš vyrų, kas turi nuotakos mergautinę pavardę ir sukūręs šeimą, taigi, tikėtina, kad susilauks vaikučių). Ilgai pavardės užkonservuotos nelaikykit, vis tiek galiojimo laikas nėra begalinis, kad nesugestų. Atidarykit ir panaudokit pagal paskirtį padidindami ... (nuotakos giminės pavardė) giminę. Tad pakelkime taures, kad gandrai neaplenktų ... (vyro, kuriam įteikta pavardė, vardas) kiemo.

IV variantas

Gamtoje piršlienė lyg tarp kitko paklausia nuotakos:

...(nuotakos vardas), tai kokia ta tavo pavardė?

Jei nuotaka sutriks ir paklaus, kuri pavardė, piršlienė sako:

Na va, nebežinai savo pavardės, tai kad tau nesimaišytų, kas ir kaip, užkonservuokime tavo mergautinę pavardę. Atiduosim anytai tarp uogienių saugoti.

Jei nuotaka pasako savo tikrąją pavardę, piršlienė atsako:

Šaunuolė, kad žinai, nors dar ir trumpai tą pavardę turi. O kad nekiltų pagunda mergautine pavarde pasinaudoti, mes ją užkonservuosime ir atiduosime anytai tarp uogienių saugoti.

V variantas

Piršlienė sako:

Dar turime atlikti vieną darbą . Jaunoji privalo grąžinti, tai ko šiandien atsižadėjo. Kas tai galėtų būti?

Piršlienė leidžia visiems paspėlioti, kol kažkas pasako, jog nuotakos mergautinė pavardė. Piršlienė:

Mes nenorim, kad ta pavardė prapultų, tad abu su piršliu ją užkonservavom ir norim perduoti ne kam kitam, o jaunosios broliui, nes dabar ant jo pečių gula visa atsakomybė, kad ji vėl taptų galiojanti ir kad kaime vėl bėgiotų pavardė mergautinė. Tada pakelkim taures, kad gandrai neaplenktų ir jaunosios brolio kiemo.

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >