Abėcėlinis šventųjų vardų sąrašas


Dėmesio! Prisijunkite prie facebook grupės Krikštynų scenarijus, dovanos, žaidimai planuokpati ir kartu su kitomis krikšto mamytėmis diskutuokite apie šventės rengimą . Grupėje gausite ir nemokamas profesionalias planuokpati.lt konsultacijas šventės organizavimo klausimais!
Rekomenduojame Jūsų šventei:
Rėmelis - metrikai su nuotraukaVazonas - DėkojuPrabangus komplektukas seneliams - plaktukas ir mentelėPrabangi ąžuolinė krikštadėžė (35x24x19cm)Kvietimas krikšto tėveliams - Nuojauta man kuždaAksominė krikštynų palinkėjimų knyga su individualiomis anketomisKrikštynų palinkėjimų knyga aksomo viršeliuMagnetukai - dovanėlė svečiams
Krikštas tai vienas iš septynių sakramentų, simbolizuojantis nuodėmių (gimtosios nuodėmės) atleidimą ir susiliejimą su Kristumi. Krikšto vardas - tai krikštynų ceremonijos metu kūdikiui suteikiamas šventojo vardas. Pirmieji krikščionys atskirų krikšto vardų neturėjo. Tik vėliau, kai pradėti garbinti kankiniai, šventieji ir palaimintieji, išpopuliarėjo krikščioniškų vardų vartojimas. Būdavo sudarinėjami kalendoriai, kuriuose surašomi šventųjų vardai jų mirties dieną. Lietuviškuose kalendoriuose pateikiama nuo 2 iki 5 šventųjų kiekvieną dieną, taigi jų priskaičiuojama apie tūkstantį.
Žemiau pateikiamas dažniau vartojamų šventųjų vardų sąrašas. Jei Jūsų vaiko pirmasis vardas yra šventas, antrą, t.y. krikšto vardą rinkti nėra būtina. Prieš parinkdami vaikeliui krikšto vardą pasidomėkite jo reikšme bei koks tai šventasis, ką jis globoja. Tikima, kad suteikus kūdikėliui krikšto vardą, būtent tas šventasis ir globos jį visą gyvenimą, į jį vaikelis turėtų kreiptis pagalbos ir užtarimo. Pilną krikšto vardų sąrašą turėtumėte rasti maldaknygėse ar liturginiame maldyne.
Krikštuko mamai taip pat rekomenduojame perskaityti šiuos straipsnius:
- Ką reikia žinoti prieš planuojant krikštą
- Patarimai pradedant planuoti krikštynų šventę
- Už ką atsakinga mama, o už ką krikšto mama
- Krikštynų kvietimai - ką ir kaip rašyti
A Abdonas
Balbina C Cecilija Česlovas D Damazas E Edita F Fabijonas |
G
Gabrielius H Henrikas I Ida J Jacinta K Kajetonas L Laurynas M Magdalena Merkelis Narcizas O Odilija (Otilija) |
P
Paladijus R Radegunda (Radė) S Sabas T Tadas U Ubaldas Vaclovas Z Zacharijas |
Žemiau pateikiama informacija, ką kiekvienas šventasis globoja ir kokiomis dienomis minimas.
Abdonas. Šv. Abdonas yra minimas 07.30 dieną. Jis globoja statinių dirbėjus ir saugo nuo kirminų.
Adalbertas. Šv. Adalbertas yra minimas 02.07, 04.23 dienomis. Šv. Adalbertas iš Prahos yra minimas 04.23 dieną. Jis globoja Bohemiją, Čekijos Respubliką, Lenkiją, Prūsiją.
Ada. Šv. Ada yra minima 07.28 dieną. Šv. Ada globoja vienuoles.
Adelė. Šv. Adelaidė yra minima 12.06 dieną. Šv. Adelaidė globoja nuotakas, imperatorienes, tremtinius, įtėvius, daugiavaikių šeimų tėvus, princeses, antrąsias santuokas, našles, smurto aukas, saugo nuo konfliktų su sutuoktinio giminaičiais.
Adomas. Šv. Adomas yra minimas 12.24 ir 05.16 dieną. Šv. Adomas buvo pirmasis žmogus ir žmonių giminės pradininkas. Jis taip pat yra sodininkų ir daržininkų globėjas. Šv. Adomas globoja menininkus ir skurstančiuosius.
Marija. Šv. Marija yra minima 02.04, 02.27, 03.10,03.30, 07.06, 07.16, 07.22, 09.08, 09.12 dienomis. Švč. Mergelė Marija suteikia viltį, pagalbą ir užtarimą, Šv. Marija Magdalietė globoja puolusias ir įkalintas moteris, Šv. Marija Goretti globoja paaugles mergaites, skaistybę ir prievartos aukas, Šv. Margarita Marija saugo nuo poliomielito.
RUOŠIANTIS KRIKŠTYNOMS PERŽVELKITE:
Kaip paruošti krikštynų kvietimus
Už ką atsakinga mama, o už ką krikšto mama
Kaip parašyti krikštynų scenarijų
Kaip suruošti krikštynų šventę