Parduotuve Planuok Pati

Vestuvių scenarijus kai vestuvės vyksta vieną dieną

Vestuvių scenarijus kai vestuvės vyksta vieną dieną

Prieš išvykstant į bažnyčią:

Reikia suorganizuoti automobilių papuošimą.

Pasitikrinti ar yra jaunųjų žiedai, pagalvėlė žiedams nešti, pinigai, saldainiai ir butelis kunigui, jaunųjų pasai, piršlių pasai.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Pristatomos poros. Pradedama nuo piršlio ir piršlienės. Piršlienė:

Gerbiamieji svečiai, tėveliai, mes visi susirinkome čia į dviejų žmonių, norinčių sujungti dvi širdis į vieną, didžiąją šventę. Mus ir šiuos jaunus žmones jaunieji paprašė palydėti į santuokų rūmus. Miela ... (nuotakos vardas), įsek savo išrinktajam į kairį švarko atlapą gėlę. ....(jaunikio vardas), įteik savo būsimai žmonai nuostabių gėlių puokštę.

Toliau piršlienė tęsia:

O dabar, mieli jaunieji, pristatykite savo poras, kurios jus lydės į šios dienos kelionę. ... (nuotakos vardas) pristatys pamerges, o ...(jaunikio vardas) - pabrolius. Pamergytės, įsekite savo pabroliui gėlytę į kairį švarko atlapą.

Kai poros supažindintos, piršlienė sako:

O dabar ... (nuotakos vardas), paprašysiu užrišti piršlio juostą. 

Kalba piršlys:

Mieli jaunieji, gyvenime būna metų, kurie verti vienos dienos, bet būna dienų, kurios virsta metais... Tegul ši diena pavirs Jums laimės metais, ilgu laimingu gyvenimu. Pakelkime visi taures. (išgėrus šampano) O dabar Jūsų laukia nuostabi, nepaprasta kelionė, iš kurios jau grįšite vyru ir žmona. ...........(nuotakos vardas) ir ............(jaunojo vardas), prašom atsisveikint su Tėveliais, o Jūs, tėveliai, palaiminkit savo vaikus, žengiančius į savarankišką gyvenimą.

Tėvai palaimina vaikus. Piršlys pakviečia visus į kelionę:

Palinkėkit mums gero kelio, o jums – gero, smagaus laukimo.

Po bažnyčios

Po santuokos bažnyčioje visi pasitinka jaunuosius mesdami rožių žiedlapius ir sveikina jaunuosius. Užkandžiaujama (vieno kąsnio sumuštiniai), išgeriama (šampanas, brendis ir pan., mineralinis), pamergės vaišina visus saldainiais.

Jei bus laiko žaidžiamas susipažinimo žaidimas Iš kur atvyko, kuom atvyko?

Gamtoje

Turėti pasiruošus:

• Širdeles ir spynelę su raktu;
• Perkirptą širdelę su tekstu;
• Šampano kamščių kiek bus porų;
• Tuščią šampano butelį;
• Krepšinio rungtynių korteles;
• Šalikėlius tiek, kiek yra porų;
• Popieriaus lapų ir tušinukų.

NEŠIMAS PER TILTĄ

Piršlienė:

Tikriausiai visi žinote tradiciją "nuotakos nešimas per tiltą".Tai tikrai nėra jaunikio fizinių galių išbandymas (bet įvertinsime ir tai). Šis jau nuo senų laikų atliekamas ritualas simbolizuoja sąjungą. Jaunieji, perėję tiltu, sujungia du krantus, o tekantis vanduo neša sėkmę ir laimę. Tad jaunasai, imk ant rankų savo mylimąją ir nešk ją į kitą upės krantą, kad sėkmė ir laimė lydėtų jūsų šeimą.

RAKTELIŲ IŠMETIMAS

Piršlys:

Visi matome kaip spindi jaunavedžių veidai iš laimės ir meilės vienas kitam. Šią gražią dieną norime palinkėti, kad šypsena ir laimė niekada Jūsų neapleistų, todėl surakinsime ..... (nuotakos vardas) ir ....... (jaunikio vardas) širdis, kad jos visada būtų kartu.

Piršlienė surakina širdeles ir paduoda raktelius jauniesiems.

Piršlys:

Jaunieji, meskite šį raktelį į giliausią vietą šiame ežerėlyje. Te niekas jo neranda ir neatrakina Jūsų jau sujungtų širdžių.

Jaunieji išmeta raktelius į vandenį.

VYRO IR ŽMONOS MEILĖS PRIESAIKOS

Piršlienė:

Kad dar labiau užtvirtintume Jūsų širdžių sujungimą, jaunieji, atsisukite vienas į kitą, paimkite į rankas abu savo laimingos šeimos recepto paslaptį (jauniesiems paduodama po pusę širdelės su tekstu), ištarkite burtažodį bei užtvirtinkite jį karštu bučiniu, kad šis laimingos šeimos receptas įgautų stebuklingos galios.

Jaunieji skaito Meilės priesaiką.

Piršlys:

Prašom pasibučiuoti.

ŽAIDIMAI GAMTOJE:

Grupinis tostas - neaiškinant kam to reikia, paprašyti pulko pasakyti 24 juokingus būdvardžius, surašyti į lapą ir šventės metu perskaityti.

Kamštuko ridenimas per kelnes - ridens tik pamergės pabroliams.

Perduok butelį.

Krepšinio rungtynės. Žaidžia 10 žmonių. Ant kaklo pakabinamos kortelės su Žalgirio ir Lietuvos Ryto emblemomis ir krepšininkų pavardėmis. Pirmajam žaidėjui paduodamas stikliukas ir butelis, o vedantysis pradeda skaityti tekstą:

Prasideda rungtynės tarp Žalgirio ir Lietuvos Ryto. Taurė bus kamuolys. Žaidimą pradeda Žalgirio komandos narys Sabonis (paduodamas stikliukas, jis jį pripila, bet negali gerti). Jis varosi kamuolį, bet jį atima Lietuvos Ryto žaidėjas Jomantas (iš Sabonio atima stikliuką Jomantas). Jomantas varosi kamuolį ir šokdamas nuo kairės kojos įmeta tritaškį (šoka nuo kairės kojos ir išgeria), toliau Kurtinaitis išsimeta kamuolį (pripila) iš už galinės linijos ir pasuoja kamuolį Saboniui. Tas alkūne kliudydamas Valančiuną (su alkūne baksteli žaidėjui Valančiūnui) įmeta dvitaškį (išgeria), bauda Saboniui, taškai neįskaitomi. Lietuvos ryto žaidėjas Marčiulionis išsimeta kamuolį (pripila), pasuoja Macijauskui, o tas iš dešinio kampo, per koją įmeta dvitaškį (išgeria). Kurtinaiciui , kadangi neapsigynė prieš Macijauską, vėl tenka išsimesti kamuolį (pripila).Baudos aikštelėje kamuolį šiaip ne taip pagauna Javtokas, suklumpa ant kelių ir įmeta dvitaškį (išgeria). Šiškauskas pagriebia ir išsimeta kamuolį (pripila), pasuoja Jomantui, bet Darjušas Lavrinovičius perima pasą. Netikėtai Kšištofas visai negailėdamas savo brolio atima iš jo kamuolį ir triskart apsisukęs įmeta tritaškį (išgeria). Jomantas pasiruošia išsimest kamuolį (pripila), bet Darjušas, pykdamas ant brolio, pribėga prie jo ir atima. Tada apibėga brolį Kšištofa ir įmeta dvitaškį (išgeria). Macijauskas išmetinėja kamuolį (pripila). Meta Šiškauskui, o tas iš kairio kampo per koją įmeta tritaškį (išgeria). Darjušas išsimeta kamuolį (pripila), pasuoja Saboniui, jį bauduoja Marčiulionis alkūne į pilvą, Sabonis meta pirmą baudą ir pataiko (išgeria). Teisėjas paduoda kamuolį (pripila) antram metimui. Žalgirio aukštaūgis meta antrą baudą. Ir vėl pataiko (išgeria). Kamuolį išsimeta Lietuvos ryto žaidėjas Valančiūnas (pripila). Jis pasuoja Jomantui, Jomantas apibėga aplink Sabonį du kartus, pasuoja Valančiūnui, jis meta… Bet Sabonis jį vėl bauduoja su alkune. Valančiūnas patrepsi ir metimu dviem rankom iš apačios meta pirmą baudą.. Pataiko (išgeria)! Teisėjas paduoda kamuolį antrajam baudos metimui (pripila). Meta antrą baudą ir nepataiko. Bet padetį gelbeja greitasis Marčiulionis. Jis staigiai pagauna atšokusį kamuolį ir griūdamas įmeta dvitaškį (išgeria).
Javtokas išsimeta kamuolį (pripila) iš užribio. Kamuolį pagauna Kurtinaitis, pagavęs apsisuka, atsitrenkia į Valančiūną ir krisdamas pataiko tritaškį (išgeria). Švilpukas. Įtemptos rungtynės baigėsi. Žaidėjai, nors pavargę, atrodo gerokai linksmesni…

Batai.

Girtumo testas

Atpažinti jaunikį iš nosies

Pamergių pasimaivymas – vaikšto kaip ant podiumo

Kilnoti jaująją – pabroliams ir piršliui

Kilnoti jaunikį – pamergėms ir piršlienei

Pamergės surašo ant lapo popierių palinkėjimus jauniesiems, pora išlanksto lėktuvėlius ir paleidžia kas toliau nuskris.

Sutikimas su duona, druska ir vandeniu

Vos atvykus muzikantai sako (piršlienė duoda tekstą):

Kiekviena kasdieninė diena prasideda nuo duonos. Kiekviena svarbi šventė irgi prasideda nuo duonos. Todėl ir tėveliai parvykusius jaunavedžius pasitinka su duona, druska ir vandeniu. .... (nuotakos vardas) ir ..... (jaunikio vardas), priimkite iš savo tėvų rankų šiuos tris gyvenimo simbolius, kad būtumėte turtingi, sveiki ir laimingi, kad gyventumėte santarvėje. Laužkite riekelę duonos, nes duona tai turtas, padažykite ją į druską, nes druska tai Jūsų bendro gyvenimo skonis, užgerkite vandeniu, nes vanduo – tai gyvybė.

Jaunavedžiai ragauja duonos su druska, išgeria vandens. Pulkas eina įsikurti.

Sveikinimai, dovanos, fotografavimasis su jaunaisiais (20:30 VAL.-21:00 VAL.)

Turėti pasiruošus atviruką su tekstu, dovanojamus pinigus ir dovaną (rėmelius su vaikystės nuotraukomis).

Piršlienė:

Dabar visi pasitikime jaunuosius garsiais aplodismentais, pasveikinkim ir nusifotografuokime kartu su jais. Mes su piršliu parodysim pavyzdį.

...... (nuotakos vardas) ir .......... (jaunikio vardas), šią akimirką mes nieko jūsų nemokysim, nes šiandien ir taip gausite daug pamokymų, kaip santuoką padaryti laimingą, nieko nelinkėsim, nes jūs išgirsite daugybę palinkėjimų, kad šeimos židinys kaitriai liepsnotų, gandrai greičiau atskristų, šiandieninė laimė niekada nesibaigtų... Mes tiesiog norime kartu su Jumis pasidžiaugti Jūsų meile vienas kitam. Norime visą širdį atiduoti, kad Jūsų šventė butų tokia, jog dar ilgai ją prisiminus veidą nušviestų šypsena ir galėtumete vienas kitam pasakyti: “šiandien taip gera, kad galečiau tuoktis su Tavim nors ir kiekvieną dieną“.

PIršliai pasveikina jaunavedžius, tada kiti svečiai sveikina, įteikia dovanas, fotografuojasi.

I užsėdimas (21:00 VAL.)

Muzikantas ragina sėstis prie stalo.

Turėti pasiruošus:
• Dokumentus iš santuokų rūmų ir bažnyčios;
• Grupinį tostą;
• Medalius;
• Švilpukus ar varpelius ir maišelius muzikantams;
• Žiebtuvėlį ar degtukų;
• Muilo burbulų valsui.

PRISISTATYMAS IR ATASKAITA APIE KELIONĘ (5 MIN. + KARŠTI 30 MIN.)

Piršlys:

Pirmiausia paprašysiu visų svečių prisipildyti taures.

Palaukiama kol visi prisipila taures.

Piršlys:

Ponai ir ponios, giminės ir artimieji, draugai ir šiaip prijaučiantys. Noriu Jums prisistatyti. Piršlys melagis aš esu, tik niekad nemeluoju, kai šneku. Taigi gyveno šiame pasaulyje du laisvi paukščiai – ..... (nuotakos vardas) ir .... (jaunikio vardas). Skraidė jie sau laisvi, nerūpestingi. Tačiau toks nerūpestingas gyvenimas truko neilgai. Smaili Amūro strėlė švelniai palietė abiejų širdis. Todėl vos prieš kelias valandas iš savo namų iškeliavo du jauni žmonės, o į šią puotą atvežėme jau porą – vyrą ir žmoną. Turim ir tai paliudijantį dokumentą:
.... metų ....... .... dieną ...... santuokos rūmuose žiedus sumainė ...... (nuotakos vardas) ir .... (jaunikio vardas) ir laisva valia sukūrė šeimą. .... (nuotakos vardas) pasirinko vyro pavardę ir tapo ....... (nuotakos pavardė po santuokos). ..... (nuotakos vardas) ir ......... (jaunikio vardas) kviečia visus dalyvauti savo pirmoje bendro gyvenimo šventėje.

Dokumentą perduodu teisėtiems jo savininkams (Piršlys atiduoda dokumentus jaunavedžiams), o dabar žodį tars piršlienė:

Piršlienė:

Ši diena mūsų jaunavedžiams yra šventa, nes Dievo akivaizdoje jie prisiekė meilę ir ištikimybę vienas kitam iki gyvenimo saulėlydžio. Mes su piršliu santuokos dokumento perdavimą norime palydėti šventosios Motinos Teresės žodžiais apie meilę:
"Nemanykite, kad tikra meilė turi būti ypatinga. Ne, mums tereikia nesiliauti mylėjus To, kurį mylime. Pažvelkite, kaip dega lempa, nuolat naudodama mažus alyvos lašelius. Jei lempoje nebus tų lašelių, nebus šviesos, ir sužadėtinis turės teisę pasakyti: "Nepažįstu tavęs".
Mano vaikai, kas tie alyvos lašeliai mūsų lempose? Tai nedideli kasdienio gyvenimo dalykai: ištikimybė, pasitikėjimas, trumpi geri žodeliai, mintys apie kitus, tie visi maži tylūs darbeliai, žvilgsnis, žodis, poelgis. Tai meilės lašeliai, tokia didele šviesa užliejantys mūsų gyvenimą."

Piršlys:

Taigi mes, piršlys ir piršlienė, su visa darnia svita, galime teigti, jog šiandien užgimė darni šeima. Tad pagal seną tradiciją siūlau pakelti pirmąjį tostą už jauną šeimą. Lai jų gyvenimas būna gražus ir darnus, o jų meilės liepsna skaičiai liepsnoja ir šildo visus aplinkinius. Už jaunuosius!

Pakeliamos taurės.

O dabar uliavosime, už jaunuosius taures kilnosime, dainas dainuosime. Tad visų labai prašau: jaunuosius, jų tėvelius, o ir mane piršlį šlovinkite, gėrimus ir valgius ragaukite, iš muzikanto devynis prakaitus spauskite, šokite, dainuokite. Ir prašau netikėkite pletkais, kad piršlys yra melagis.
Patys pamatysite.
Tad Valio JAUNIESIEMS!
Valio jų TĖVELIAMS!
Valio SVETELIAMS!

Visus kviečiu įvertinti šeiminikių triūsą!

Piršlienė:

Minutėlę, kartu su mano karštu šeimininkutės atnešė ir sveikinimą. Sakė, kad svečiai, kol laukė mūsų, štai kokį ilgiausią tekstą jauniesiems sukūrė. Jūs valgykite, o aš jį dabar garsiai ir perskaitysiu:

Piršlienė skaito grupinį tostą. Kol valgomi karšti patiekalai, pertraukėlė prie stalo. Muzikantas dainuoja pvz. “Sumainyti jau aukso žiedai”.

VALDŽIOS IŠRINKIMAS (5-10 MIN.)

Atsakingas muzikantas. Renkami ~4-5 stalo komendantai, jiems įteikiami medaliai ir po maišiuką kamštukams, varpeliai arba švilpukai. Išgeriama už naują valdžią. Muzikantas pasako, kad perduoda žodį piršlienei.

ŠEIMOS ŽIDINYS (10 MIN.)

Tėvai turi turėti šeimos židinį ir po žvakę.

Piršlienė:

Šiandien, jaunieji ištiesę vienas kitam rankas, pažadėjo amžiną ištikimybę ir įžiebė savo širdyse meilės kibirkštį. Mieli tėveliai, padėkite tai kibirkščiai negesti, padėkite liepsnoti jų meilei ir draugystei, uždekite jų namų židinį, kuris degtų stiprybe, kai bus sunkiausia, kuris degtų šiluma, kurios taip trūksta, kuris degtų meile, kuri taip svaigina, kuris vienytų Jus ir Jūsų vaikus.

Tėveliai, perduokite šią ugnį ir tarkite keletą žodžių savo vaikams.

Tėvai savo degančiomis žvakėmis uždega židinį ir mamos atneša jį jauniesiems. Tėvai pasako žodžius.

Piršlys:

Saugokite šeimos židinį, nekūrenkite jo pernelyg kaitriomis malkomis, ir nepalikite jo šalto, kaip ledas. Pakelkime taures už naujai uždegtą seną šeimos židinį.

Leidžiama kelias minutes dar uzkąst visiems svečiams.

Šokiai (30-40 MIN.)

JAUNŲJŲ VALSAS

Suderint iš anksto su muzikantu valsą ir kitas dainas.

Piršlienė:

...... (nuotakos vardas) ir ........... (jaunikio vardas), pirmojo valso sūkury jūs panašūs į saulės tekėjimą,
Jūsų širdys spurda, lyg paukščiai bendram skrydžiui ištiesę sparnus,
Visą gyvenimą saugokite tyrą ir svaiginantį pirmojo valso jaudulį.

Sušokite savo pirmąjį valsą!
Kviečiame visus į šokių aikštelę!

Jaunųjų valsas, svečiams padalinami muilo burbulai.

TĖVŲ ŠOKIS

Piršlienė:

Mielas ........ (jaunojo vardas) tėveli, jūsų sūnus šiandien į jūsų šeimą atvedė savo mylimąją. Mylėkite ją lyg savo dukterį. Pakvieskite .......... (nuotakos vardas) šokiui taip priimdamas ją į savąją šeimą.

Minutę pašoka jaunoji su tėvu. Prie šokio pakviečiama prisijungti jaunikis su jaunosios mama.

Piršlys:

Mieloji ........ (nuotakos vardas) mama, šiandien jūs gaunate dar vieną sūnų. Su meile priimkite jį į savąją šeimą priimdama jo kvietimą šokti.

Jaunojo tėtis šoka su nuotaka, nuotakos mama su jaunuoju. Palaukus minutę, piršlys išveda šokti jaunojo mamą, piršlienė - nuotakos tėtį. Visi šoka.

PAMERGIŲ KANKANAS

Piršlys:

Na, o dabar mūsų šauniosios pamergytės parodys kaip puikiai moka savo grakščias kojeles kilnoti ir bernelius vilioti.

PABROLIŲ SIRTAKIS

PIršlienė:

O mūsų linksmieji pabroliukai juk irgi savo šaunumu neatsilieka. Nagi parodykit kaip mokat merginas žavėti ir savo kojelėmis trepsėti.

PIRŠLIO POLKA

Muzikantas pakviečia piršlius sušokti piršlio polką. Piršlio polka (moteris kviečia vyrą, vyras moterį. Piršlys pribėga prie svočios, parodo "ragučius" ir užsikabina jai už nugaros, jie dviese bėga jau gaudyt kito svečio. Svočia parodo į pasirinktą svečią vyrą "ragučius", tas svečias kabinasi į svočią, visi apsisuka ir vėl piršlys išveda moterį, kuri kabinasi į piršlį, visi apsisuka ir t. t. taip ir bėga visi trypdami kol muzika baigiasi).

II užsėdimas (22:40 VAL.)

Muzikantas ragina sėstis prie stalo

Turėti pasiruošus:
• Įrėmintą jaunųjų nuotrauką močiutei;
• Stiklainį, dangtelį, uždarytuvą ir perrištą dailiu kaspinėliu ritinėlį su užrašyta mergautinė jaunosios pavarde;
• Dėžutės su bučinių instrukcijom;
• Pipirą, degtukų dėžutę, ilgą guminuką, medaus, mėtinį ledinuką, ledinuką ant pagaliuko.

JAUNŲJŲ PADĖKA TĖVELIAMS (10 MIN.)

Piršlys:

Mes nenukrentame ant Žemės, kaip obuoliai, neatsirandame, kaip rasos lašai. Mus sukuria, išpuoselėja, užaugina ir išleidžia į gyvenimą švelnios, mylinčios tėvų širdys ir rankos. Nors tos mielos rankos jau sukietėjo nuo gyvenimo darbų, tačiau vaikams jos visada lieka švelnios ir numalšinančios bet kokį skausmą. Šiandien tie du vaikai, jau užaugę ir sukūrę naują šeimą, nori iš visos širdies padėkoti Jums – svarbiausiems jų gyvenime žmonėms – Tėveliams. ........ (nuotakos vardas) ir ..... (jaunikio vardas), tarkite žodį tėveliams.

Jaunieji padėkoja tėvams, padovanoja dovanėles.

Piršlienė:

Nėra žemėje tokių žodžių, kuriais galima būtų jums atsidėkoti.
Todėl tegul išlieka tas gilus dėkingumas jūsų vaikų širdyse.
Ir nepamirš jie tada kelio į jūsų namus,
Ateis pasisemti kantrybės, vilties, išminties
Iš jūsų jie mokysis kurti savo gyvenimą.
Gal paskubės, gal daug kur klys, o gal ir įskaudins - neskubėkite jų teisti, o patarkite ir atleiskite.
Pakelkime taures už tėvelius.

Pakeliamos taurės. Muzikantas dainuoja dainas tėveliams, pvz. “Mama, kaip tu jauties”, “O kaip norėčiau aš vėlei, sutikti rytą pas mamą ”, “Tu numegzk man, mama, kelią”, Telebimbam “Meilės daina tėčiui” ir t.t.

Piršlienė:

Kas kitas jei ne močiutė, be galo myli ir lepina anūkėlius, seka pasakas, kepa blynus, radus laisvą minutėlę nuo kasdienių darbų bėga į mišką pririnkti uogyčių... Yra daugybė priežasčių, kodėl būtų galima padėkoti močiutei. Ir kokia laimė, kad viena močiutė šiandien yra tarp mūsų. ......... (jaunikio vardas) ir ......... (nuotakos vardas) niekada neatsidėkos už visą rūpestį bei šilumą, kurią jūs dovanojote ir dar dovanosite daugybę metų. Sveikatos jums! Mes visi pakelkime taures, o jūs, jaunieji, įteikite padėkos dovanėlę.

Jaunieji paduoda močiutei rėmelį su savo nuotrauka.

JAUNOSIOS PAVARDĖS KONSERVAVIMAS (5 MIN.)

Piršlys:

Na, kad jau pradėjom dovanas dovanoti, mes žinom, kad ......... (nuotakos vardas) turi dar vieną didžiulį turtą, kurį ruošiasi kažkam įteikti. Piršliene, kaip ten su ta dovana?

Piršlienė:

Šiandien nuotaka laisva valia atsisako paties didžiausio turto, kurį gavo iš savo tėvelio. Šį turtą paduodu .......... (nuotakos vardas), kad paskutinį kartą visų akivaizdoje paskelbtų, ko visam likusiam gyvenimui atsisako.

Piršlienė paduoda ritinėlį nuotakai, liepia jį išvynioti ir perskaityti. Piršlienė toliau tęsia:

Kadangi ji ima .......... (jaunikio vardas) pavardę, tai mergautinė jau jai nebereikalinga.

PIršlienė ištraukia papuoštą stiklainį, į kurį įdedamas ritinėlis su pavarde. Išsegama jaunikio gėlytė, kurią mainais jaunikis atiduoda už pavardę ir įdedama į stiklainį. Stiklainis užkonservuojamas metaliniu dangteliu. Tai gali padaryti jaunikis. Piršlienė:

Na štai pavardė užkonservuota, kad gerai laikytųsi. ........ (nuotakos vardas), grąžink šį turtą savo tėveliui prisiminimui.

Nuotaka atiduoda stiklainį tėveliui.

JAUNŲJŲ BUČINYS (15-20 MIN.)

Muzikantas pradeda dainuoti “Karti karti degtinė karti” ar pan. dainą.

Piršlys:

Pas mus čia susirinko svetelių iš viso pasaulio, visokių profesijų, visokių patirčių, o mūsų jaunieji gi dar tokie jaunučiai, nelabai patyrę. Man jaunikis į ausį pašnibždėjo, kad gi vieno dalyko nemoka. Sako, turiu instrukcijas, tik va, bėda, kad be paveikslėlių... Taigi brangieji, siunčiam dėžutę. Visi pasistenkim, nes šie pamokymai ir mums į naudą išeis, sakoma, kad jaunikiui išmokus bučiuotis degtinėlė turėtų už medų būti saldesnė. Muzikantai pagros muzikėlę, kai tik muzika sustoja, tas, kurio rankose dėžutė, traukia instrukciją ir moko jaunuosius. Pirmyn!

Reikia gražios dėžutės su bučinių instrukcijom. Iš anksto surašyti ant popierinių širdelių: vienoje pusėje pavadinimas, kitoje – instrukcija. Dėžę pasiųsti ratu, grojant muzikai. Muzikai sustojus, pas ką dėžė, tas išima vieną iš širdelių ir pabučiuoja norimą žmogų pagal nurodymus. Instrukcijos yra čia.

Piršlys:

Jaunieji, tiek pamokymų gavote, prašom parodyt ar viską gerai supratote.

Jaunieji bučiuojasi. Muzikantas groja spec. bučiniams skirtą dainą.

TĖVELIŲ PASAKOJIMAS APIE JAUNUOSIUS (LAISVAS LAIKAS)

PIršlienė:

Brangūs sveteliai, ar gerai jūs pažįstate jaunuosius? Mamytės .... (nuotakos mama) ir ............ (jaunikio mama) mano, kad nelabai. Todėl jos labai daug dirbo ir ruošėsi tam, kad ........... (jaunikio giminei) pateiktų iki šiol nugyvento ....... (nuotakos vardas) gyvenimo santrauką. Prašau nuotakos mamos pasidalinti įsimintiniausiais dukters gyvenimo momentais.

Žodį taria nuotakos mama.

Brangieji ........ (nuotakos giminės pavardė), jūs irgi neliksite nuskriausti. ......... (jaunikio vardas) mama irgi paruošė ne ką prastesnį už filmo scenarijų sūnaus gyvenimo pristatymą. Prašau jaunojo mamos pradėti pasakojimą.

Žodį taria jaunikio mama.

Jei yra laiko žaidžiami žaidimai su svečiais (žaidimų sąrašas scenarijaus pabaigoje).

24 VALANDA

Perspėjama, kad šeimininkės paruoštų taures šampanui.

Piršlys:

Brangūs jaunavedžiai, mieli tėveliai, gerbiami svečiai. Štai ir atėjo laukta valanda. Nuo dabar laikrodis skaičiuos kartu praleistas minutes, valandas, dienas, metus.

Piršlienė:

Už mūs Jaunųjų laimės kelią
Už meilę, darbus ir svajas
Pakelkime visi taures
Tegul tas kelias laimėn ves
Už mūs jaunųjų didžią laimę
Už ilgus džiugesio metus
Tegul skaidrus šampanas liejas
Per taurių sklidinus kraštus.

Prisipildykime taures, eikime į lauką ir sudainuokime jauniesiems ilgiausių metų.

Dainuojama ilgiausių metų, pakeliamos taurės.

Piršlys:

Danguje daug šviesulių, o mes norėtume įžiebti dar kelias žvaigždes, kurios vėliau taps Jūsų meilės žvaigždynu. Sugalvokim po vieną palinkėjimą naujai sukurtai žvaigždei – šeimai, ir kartu su šiais dangaus žibintais paleiskim juos į dangų.

Jaunieji ir kiti svečiai leidžia dangaus žibintus.

III UŽSĖDIMAS

Turėti pasiruošus:
• Skarelę;
• Kepurę;
• Įsipareigojimų lapus;
• Tušinukus.

PALINKEJIMAI

Piršlys:

Mūsų mielieji ......... (nuotakos vardas) ir ......... (jaunikio vardas) šiandien spindi kaip tie ką tik į dangų paleisti žibintai. Mums didžiulė laimė ir garbė, kad galėjom juos palydėti šią svarbią dieną ir nors truputėlį prisidėjom prie naujos šeimos sukūrimo. Prisimenu kaip .......... (jaunikio vardas, piršlys savais žodžiais pasako pasveikinimą šeimos sukūrimo proga - šis variantas tinka, jei piršlys gerai pažįsta jaunikį, kitu atveju reiktų pasiruošti žodžius iš anksto). Kviečiu visus pasidžiaugti jaunųjų laime ir juos pasveikinti.

NUOMETO NUSEGIMAS

Piršlienė:

..... (nuotakos vardas) , tu tapai žmona, moterimi, tad tavo baltą nuometą aš nusegu. Papuošk juo pirmosios pamergės galvelę. O tau, įteikiu moterystės simbolį – skarelę. Tegul ši skarelė tave saugos nuo vėjo, dulkių, darganų. Skarelės kampu galėsi apglėbti vaikus, ja pamojuoti, išlydėdama juos į kelią. Skarelę galima susukti į pantį ir iškaršti vyrui kailį.

Asta nusega nuometą, paduoda jį jaunajai, o jaunoji užsega vyriausiai pamergei.

Piršlys:

.... (jaunikio vardas), sveikinu tave tapus tikru vyru – šeimos galva, o kad ji nebūtų plika – įteikiu kepurę.

JAUNŲJŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

Piršlienė:

Jaunieji, reikia žinoti, kad santuoka tai grandinė:
Auksinė – kai ją užsidedi.
Švininė – kai ją nešioji.
Plieninė – kai ją nori nutraukti.
Kad nekiltų noras tą grandinę nutraukti, prašome pasirašyti piršlio ir svočios suredaguotus jaunųjų įsipareigojimus ir abiems jų laikytis, tada gyvenimas nebus sunkus.

Paduoti įsipareigojimų lapus abiems jauniesiems. Skaito jaunieji:

JAUNOJO ĮSIPAREIGOJIMAI:

1. Pastatysiu gandrui lizdą su visais nepatogumais.
2. Pakelsiu darbo lygį ir penkiavaikio planą padarysiu per tris metus.
3. Savo piniginėje nešiosiuosi uošvės nuotrauką.
4. Samagono varymo aparatą perdirbsiu į dulkių siurblį.
5. Nupirksiu žmonai knygą su patarimais, kaip skalbti ir lyginti vyriškus drabužius, kaip maitinti vyrą.
6. Nusivesiu į „Kamasutros“ kursus, kad pamokytų, kaip reikia vyrą mylėti.
7. Nuo uošvienės ir žmonos pykčio priepuolių apsiginti išsikasiu kieme slėptuvę, tokio stiprumo kaip nuo dviejų atominių bombų.
8. Žmonai nupirksiu šilkinį kočėlą, nes nuo medinio lieka žymės.
9. Dvi savaites po atlyginimo apsieisiu ir be žmonos.
10. Už padarytas nuodėmes, išpažinties eisiu savo žmonai ne rečiau kaip per saulės užtemimus.

Duoti pasirašyti jaunikiui.

JAUNOSIOS ĮSIPAREIGOJIMAI:

1. Nupirksiu vyrui mobilų telefoną, kad visada žinočiau, kur jis yra.
2. Mašinoje perdirbsiu sėdynes, kad jos neišsitiestų.
3. Būsiu meili, nes žinau, kad vyras spygliuotai vielai švelnus nebus.
4. Per gatvę eisiu kur vyras nori, o perėjusi vesiu jį ten, kur man reikia.
5. Mokėsiu įtikinti vyrą taip, kad valgant kopūsto lapą, jausis valgąs vynuoges.
6. Netaupysiu druskos, taip sutaupysiu sriubos visai savaitei.
7. Pamačiusi vyrą gražesnį už savo, žiūrėsiu į žemę.
8. Vietoje triusikų pirksiu vyrui pampersus, tada nereikės skalbti, susidevėjo – išmetei.
9. Vestuvinį žiedą priklijuosiu ant piršto, kad jį visada mūvėtų vyras ir nepamestų.
10. Kai nusibos „Medaus metai“ su vyru, prižadu pagalvoti apie vaikelį.

Duoti pasirašyti nuotakai.

JAUNŲJŲ TORTAS

Piršlys:

Jauna šeima dažnai klausia, kas tai yra MEILĖ, su kuo ji valgoma, kokiomis dozėmis ją vartoti, kad kuo ilgiau užtektų. Čia pateikiame meilės receptą:
paimkite 10 šaukštų šviežių jausmų, pridėkite kiek galima daugiau bučinių ir sumaišykite po antklode su apsikabinimais, kol pasidaro saldu.
Tokią tešlą, retkarčiais pamaišydami, palaikykite ant karštos aistrų ugnies, kol sukietės.
Vartokite dviese karštam pavidale, vėlai vakare, anksti rytą. Galima ir dieną po vieną porciją, ypač per išeigines. Tokiom dozėm meilės užteks iki nusibos.

O dabar paragaukime visi su meile kepto jaunosios torto!

PALYDINT PIRMAI NAKČIAI

Turėti pasiruošus:
• Krepšelis su vaišėmis pirmai nakčiai.

Piršlienė:

Pamergėlės, ateikite visos čia, nes tuoj jaunoji mes puokštę. Prašome visas sustoti ir bandyti pagauti ją. O taip pat kviečiame ir visas kitas merginas, kurios irgi norėtų ištekėti.

Nuotaka meta puokštę.

Piršlys:

Dabar paprašyčiau jaunojo pagalbos. Mums reikia nuspręsti, kuris pabroliukas pirmas ves. Taigi, ...... (jaunikio vardas), nuimk nuo jaunosios keliaraištį. Tik rankomis jo negalima liesti. Taip pat kviečiame ir visus kitus vyrukus, kuriems atsibodo viengungystė ir nori vestuvių.

Jaunikis nuima keliaraištį ir meta. Piršlys:

O dabar paprašysim pašokti kas pagavo puokštę ir kas keliaraištį.

Piršlienė:

Brangūs jaunieji, šiandien dar Jūsų laukia ilga naktis, ir kad greit neužmigtumėte dovanojame Jums užkandėlę, kad trumpomis pertraukėlėmis, atgautumėte jėgas.

Duodamas krepšelis su vaišėmis pirmai nakčiai. Jaunieji išlydimi.

PAPILDOMI ŽAIDIMAI

Turėti pasiruošus:
• Kruizo žaidėjų korteles;
• 3 švilpukus;
• 2 tualetinio popieriaus rulonėlius;
• Prizus už atsakymus i klausimus ir mįsles.


KRUIZAS

KIENO VALDŽIA ŠEIMOJE

JUOKINGI KLAUSIMAI

MĮSLĖS DEVINGYSLĖS

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >