Parduotuve Planuok Pati

Rūtų vainikėlio nusegimas

I variantas

Piršlienė kreipiasi į nuotaką:

Miela ....... (nuotakos vardas), gražiai tu atrodai su baltu nuotakos rūbu, su žaliu rūtų vainikėliu.Tačiau atėjo momentas kai tenka atsisveikinti su savo jaunyste. Rūtų vainikėlis daugiau nebežaliuos, o tu šildysi savo ištikimybe šeimos židinį ir galėsi auginti gražiausias žemėje gėles – vaikus.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Nuimamas rūtų vainikėlis. Piršlienė tęsia:

Šį vainikėlį mes įdėsim į šią dėžutę, kurią padovanosim jaunajam, kad saugotų. Pagal papročius, rūtos pritraukia visus geruosius angelus į namus ir atbaido piktąsias dvasias.

Vainikėlis įdedamas į dėžutę ir atiduodamas nuotakai. Piršlienė kalba toliau:

Jaunoji nuometą laiko ant savo galvos tik žiedų sumainymo dieną. Jau po 12 ir jis tau tau nebepriklauso. Šiandien tu jau moteris. O baltas nuometas liks tik sapne. Mes jį tuoj nuimsime ir veltui tūnoti nepadėsime.

Nuometas nusegamas nuo nuotakos galvos ir prisegamas pirmąjai pamergei. Piršlienė sako:

Kad jaunajai širdelė neskaudėtų praradus tokį gražų galvos apdangalą mes su piršleliu pasikrapštėm po vestuvines tradicijas ir suradome antikvarą. Šioje dėžutėje yra jaunosios nuometas. Tačiau ne žiedų sumainymo ir ne tas laikinas nuometas. O moters nuometas, kurį jaunoji galės nešioti visą likusį savo gyvenimą. Anyta, prašome uždėti kuklumo simbolį savo martelei.

Anyta riša marčiai skarelę ir prijuostę.

II variantas

Miela ,............(nuotakos vardas), šiandien dar pasipuošusi žalių rūtų vainikėliu. Rūta – tai nerūpestingos jaunystės, mergautinių svajonių simbolis.  .................. (nuotakos vardas) vainikėlio rūtos buvo gražiai augintos. Deimanto tvora aptvertos, aukso taurėj užlaikytos, žaliu vynu laistytos. Tačiau atėjo laikas skirtis su jaunyste, o kartu ir su rūtų vainikėliu. Palenki galvelę, leisk nusegti žalią rūtelę. Nuo šiandien tu jau moteris ir tau nepriklauso nešioti rūtų vainikėlio.  Vainikėlio mes nedeginsime, o į dėsime į dėžutę saugoti. Pagal  papročius, rūtos pritraukia visus geruosius angelus į namus ir atbaido piktąsias dvasias.

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >