Parduotuve Planuok Pati

Jaunųjų įšventinimas į šeimininkus

Piršlienė kreipiasi į svečius ir jaunuosius norėdama nusegti rūtų vainikėlį:

Kiekvienose vestuvėse ateina toks metas, kai jaunieji pagaliau turi tapti tikrais šeiminiais: jaunoji – šeimininke, jaunasis – šeimininku. Atėjo metas nuimti jaunosios nuometą, nusegti žalias rūteles. Atiduoda jas tavo vyrui saugoti. Užrišiu tau, .......... (jaunosios vardas), skarelę ir prijuostėlę. Nuo šios minutės tu jau nebe nuotaka, o jauna šeimininke būsi.
Šeimininkę jau turime, reikia šeimininko. Nusegu ........... (jaunikio vardas) baltą gėlelę ir atiduodu ją jaunai žmonai saugoti, o tau įteikiu šeimininko atributus – pypkę ir kepurę. Pypkę rūkydamas daug gerų minčių prigalvosi, o kad tos mintys iš galvos neištrūktų – pridenk kepure.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Piršlys pakviečia visus pakelti taures:

Už jaunuosius šeiminius siūlau pakelti taures. 

Piršlys tęsia:

Sakoma, kad jokia šeima nebus pilnavertė, jeigu neturės įrankių, kuriais galėtų tvarkyti šeimos ūkį, kurie padėtų išspręsti iškilusias problemas. Kadangi laikai nelengvi, viskas brangu, tai piršliai pirmai pradžiai įteiks pačius būtiniausius daiktus: tai kočėlas ir tarka.

Piršlienė papildo:

Kočėlas – geras daiktas ir labai reikšmingas, iš patirties žinau. Tai nacionalinis lietuvių liaudies rakandas. O šiais laikais tai detalė meniškai išbaigianti namų interjero apipavidalinimą.

Piršlys atkerta:

...............(jaunikio vardas), nenusimink. prieš kočėlą aš tau duosiu tarką.
Grauš jinai tave, vaikine,
Vis kiekvieną kartą
Todėl įteikiu aš tau
Šią plieninę tarką.
Gelbės jos prie cepelinų,
Na, ir šiaip varguose,
O kai neklausys .......(nuotakos vardas)
Nugarą tarkuosi.

Svočia prideda:

Yra toks posakis: Ne piniguose laimė. Todėl didelio kraičio negausite, bet dar vieną būtiną daiktą padovanosime. tai – šaukštas. Po kočėlo ir tarkos panaudojimo šis daiktas padės susitaikyti ir darnoje gyventi. Tą košę, kurios sočiai prisivirsite per ilgą gyvenimą, kabinkite šiuo šaukštu ir vienas kito nekaltinkite.

Piršlys kreipiasi į nuotaką:

Kad mažiau būtų barnių ir nesutarimų, duosiu tau,.............., vieną patarimą: jeigu vyras laiku negrįžta – nieko blogo. Kad tau ramiau būtų ir tu per atstumą matytum vyrą, įteikiu tau žiūronus. Matysi jį visur ir visada.

Piršlienė kreipiasi į jaunikį:

Kad nenervuotum žmonos, nepamestum kelio į namus, dovanoju tau ........... (jaunikio vardas) kompasą. Šis prietaisas tau padės išvengti nemalonumų, padės ir naktį, ir dieną, ir miške, ir lauke orientuotis žmonos ir namų kryptimi.

Piršlys pakviečia visus pakelti taures už tokias šaunias dovanas.

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >