Parduotuve Planuok Pati

Idėjos vestuvių svečių knygai

Idėjos vestuvių svečių knygai pav.#5895 Idėjos vestuvių svečių knygai pav.#5896 Idėjos vestuvių svečių knygai pav.#5897 Idėjos vestuvių svečių knygai pav.#5898 Idėjos vestuvių svečių knygai pav.#5899 Idėjos vestuvių svečių knygai pav.#5947

Svečių knyga arba albumas - ko gero ne vienai nuotakai ir ne vienai piršlienei/liudininkei šmėsteli mintis jį įtraukti į vestuvių scenarijų. Juk bus taip smagu vėliau pasivartyti, paskaityti, ką svečiai parašė. Tačiau prieš įsigydama įprastinį albumą tuščiais lapais gerai apsvarstykite, ar jis pasiteisins, ar svečiai nesivaržys rašyti. Tikrai nesinori, kad albumas liktų pustuštis. Štai keletas idėjų, ką ir kaip daryti.

Geriausia būtų albumą arba svečių palinkėjimų knygą palikti salėje. Kol rinksis svečiai ir lauks jaunųjų, tegu turi ką veikti. Būtinai įpareigokite kažką visus informuoti, jog reikia atlikti šį "darbelį". Jei vestuvės dviejų dienų, galima viską organizuoti antrą dieną, kad ir kol svečiai susirinks prie stalo. Labai tikėtina, kad jei tiesiog duosite svečiams tuščią lapą, šie arba ilgai galvos, ką parašyti (tada nespės visi svečiai), arba tiesiog nenorės to daryti, nes bus nepasiruošę gražių žodžių. Be to, pasvarstykite, ar jums bus miela skaityti eilėraščius.

Jei šventės metu planuojate turėti baliaus valdžią, pasvarstykite apie pareigybes, atsakingas už svečių knygos užpildymą. Galite sugalvoti šmaikštų pavadinimą, pvz. "Vestuvių metraštininkas", "Rašto darbų prižiūrėtojas", "Kūrybinis kontrolierius" ir pan. Išrinktam į šias pareigas svečiui galite įteikti šventės svečių vardų sąrašą, kaip priemonę sekti, ar visi atliko savo vestuvinę pareigą. Taip pat galite įteikti pareigybes atitinkantį medalį

Svečių palinkėjimų knyga. Vietoj tradicinio albumo svečių palinkėjimams pasirinkite Svečių palinkėjimų knygą su anketomis. Į anketas galite įtraukti įvairiausius klausimus: nuo jūsų ateities spėjimo, kiek vaikų turėsite, kokie jų vardai, iki patarimų bei idėjų vestuvių sukakčiai. Dalis klausimų gali būti atviri, kuriuos svečiai užpildo įrašydami savo variantą. Dalis klausimų tegu bus su galimais atsakymo variantais, kad svečias pasirinktų labiausiai tinkantį. Būtinai įtraukite humoristinių atsakymų. Taip svečiai labiau atsipalaiduos pildydami anketą ir turėsite įdomesnių, šmaikštesnių atsakymų. Anketos gali būti tiek su vieta nuotraukai, tiek ir be jos. Dabar gan populiaru daryti su vieta momentinei nuotraukai. Tad palinkėjimų knygos pildymas  tampa smagiu užsiėmimu, kai ne tik rašomas sveikinimas, bet ir fotografuojamasi. Kartu galite palikti ir dekoracijų fotosesijai, šmaikščių užrašų, kuriuos besifotografuojantys svečiai laikytų nuotraukoje. Jei neplanuojate turėti momentinio fotoaparato, galite palikti vietą, kurioje svečiai kažką nupieštų arba galite numatyti, kad į paliktą vietą vėliau įklijuosite nedidelio formato svečių nuotrauką iš šventės akimirkų (tok tokiu atveju būtinai susitarkite su fotografu, kad užfiksuotų nuotraukose visus svečius, geriausia tai daryti dovanų įteikimo metu). Svečių palinkėjimams galite pasirinkti tiek didesnes, paprastai A4 formato, tiek mažesnes A5 formato knygas. Nors pastarųjų kaina dažniausiai mažesnė, bet klausimų sutalpinsite kur kas mažiau, o prabėgus laikui po šventės bus tikrai smagu pasiskaityti, ką surašė svečiai. Kad ir klausimas apie vardus vaikeliui - kaip smagu bus peržvelgti atsakymus jo besilaukiant, o gal ir idėjų iš čia pasisemsite Wink. Jei svarstote, ar rinktis albumą knyginiu įrišimu ar susegtą žiedais, pagalvokite, kaip planuosite jį naudoti ateityje. Žiedais susegto albumo privalumas - kad jį bet kada galite papildyti naujais lapais. Pavyzdžiui, planuokpati.lt gaminami A4 formato albumai yra specialiai standartinio A4 formato, o skylutės žiedams yra būtent tose vietose, kurias "išmuša" įprastinis skylamušis. Tad galėsite labai lengvai albumą papildyti naujais lapais, gal su vestuvių nuotraukomis, o gal su kitais svarbiais įrašais, pavyzdžiui, jūsų naujos šeimos beatsirandančiomis tradicijomis, vestuvių metinių akimirkomis. Kartu su įprastinėmis anketomis svečiams (beja, rekomenduojame segti vieną anketą šeimai/porai, nes paprastai "moteriškoji" poros pusė viską supildo Smile) rekomenduojame įsegti ir tokius lapus (užsakant palinkėjimų knygą planuokpati.lt el parduotuvėje, šiuos lapus galėsite pasirinkti papildomai):

(a) Laiko kapsulės lapas - koks buvo pasaulis jūsų vestuvių metais: svarbiausios kainos, gyventojų skaičius, įvykiai, filmai ir t.t.

(b) Vestuvių dienos metrikas - informacija iš kalendoriaus apie vestuvių dieną, ceremonijos laiką, vietą.

(c) "Mūsų meilės istorija" - speciali anketa jauniesiems su vieta nuotraukai, kurią pildote abu kartu apie vienas kitą, bendras svajones ir kt. Tokią anketą bus smagu paskaityti po keleto metų ir prisiminti, ką tuo metu galvojote, kokiu jausmu gyvenote. 

(d) Anketa "Po vienerių metų" - šią anketą supildykite kartu, įdėkite į voką ir jį užklijuokite. Atplėšti ir perskaityti anketą galite pirmų vestuvių metinių proga bei prisiminti gražiausias akimirkas iš vestuvių dienos, jūsų norus, geriausius vienas kito bruožus, matytus prieš santuoką ir kt. 

(e) Anketa "Gimus vaikeliui" - kūdikio gimimas - ypatingas išgyvenimas kiekvienos šeimos gyvenime. Tad labai gražu įamžinti su šiuo įvykiu susijusias mintis bei jausmus, kol kas esančius tik svajonėse. Anketą atplėšite gimus pirmam vaikeliui. Anketoje jums gražiausi vaikučių vardai, jūsų įsivaizdavimas, kokiu tėčiu bei mama būtumėte, gražiausi dalykai, kuriuos norėsite parodyti vaikučiui ir t.t. 

(f) Anketa "Po dešimties metų" - tai dar viena anketa svarbiam bendro šeimos gyvenimo riboženkliui pažymėti. Ją supildote ir dedate į voką. Atplėšite dešimties metų vestuvių proga. Anketoje svarbiausi jūsų planai, pažadai vienas kitam, svarbiausi prisiminimai ir kt. 

Sapnų gaudyklė. Tokia svečių palinkėjimų knygos alternatyva tinka mažesnėms vestuvėms. Pats sapnų gaudyklės principas yra toks, kad ant pagrindo kabinami besikartojantys dekoratyvūs elementai, tad ant jų patogu surašyti svečių vardus. Jei pasirinksite medinę sapnų gaudyklę svečių palinkėjimams, ant plunksnų tilps ne tik svečių vardai, bet ir trumpas palinkėjimas. Tekstą svečiai gali rašyti paprastu tušinuku.

Laiko kapsulė: Įdomi alternatyva tradicinei svečių palinkėjimų knygai, nes čia visi klausimai susiję tik su jaunųjų ateitimi. Na o svarbiausia - jaunieji negali pasiskaityti atsakymų iš karto po šventės. Nurodoma konkreti proga, kada galima laiko kapsulę atidaryti. Toks palinkėjimų knygos variantas gali būti kaip papildymas pagrindinei svečių palinkėjimų knygai. Jis ypač rekomenduojamas svočioms/piršlienėms/liudininkėms. Jei jaunieji patys pasirūpina svečių palinkėjimų knyga, laiko kapsulė bus dar viena miela alternatyva. Galite pasirinkti laiko kapsulės korteles, kurias sudėsite į voką arba į dekoratyvią dėžutę. Arba galima dovanoti laiko kapsulę kartu su tauraus gėrimo buteliu. Tokiu atveju nurodykite, kada bus atidaryta dėžutė (pvz., ąžuolinė laiko kapsulė) bei atkimštas butelis, na ir žinoma, perskaitytos supildytos kortelės. 

Svajonės konservavimas. Šis variantas puikiai derės tiek su laiko kapsule, tiek su bet kuriuo kitu svečių palinkėjimų knygos variantu. Kiekvienas iš jaunųjų užpildo lapus su klausimais bei savo svajonėmis. Jos užrakinamos, na o raktai atitenka abiems jauniesiems. Jie kartu gali nuspręsti, kada perskaitys savo užrakintas svajones.

Rėmelis svečių palinkėjimams. Graži svečių knygos alternatyva, naudojama kaip dekoracija - paveikslas namuose. Rėmelio principas toks: svečiai šventės metu ant medinių širdelių (gali būti drugeliai ar kitos formos detalės), surašo po trumpą palinkėjimą bei savo vardą. Užpildytos detalės sumetamos į rėmelį. 

Pirštų antspaudų medis. Vienas iš įdomesnių svečių knygos variantų - Pirštų antspaudų medis. Jų gali būti įvairiausių: medžio kamienas, ant kurio svečiai deda pirštų antspaudus ir pasirašo taip padarydami medžio lapus, jaunieji ant dviračio ar mašinoje, o iš paskos pirštų antspaudai reiškiantys balionus, galima dėti ne pirštų antspaudus, o specialius antspaudėlius. Vienas iš pirštų antspaudų variantų - paimti piešimo albumą, įvairių spalvų dažų pirštų antspaudams ir įvairių rašymo priemonių. Iš anksto paruoškite instrukciją, kaip svečiai turi užpildyti albumą, įrėmindami lapą, kuriame Jūsų pirštų antspaudai, reiškiantys žmogučio kūnelį, jiems nupieštos rankos, kojos, gal kepurė ir panašiai. Tegu kiekvienas svečias iš savo piršto antspaudo nupiešia stilizuotą save. Jei rašo šeima, tegu visi sudeda savo antspaudus į vieną lapą. Šalia parašomas palinkėjimas (kaip toks albumas atrodo rasite facebook puslapyje).

Paveikslas - jaunųjų karikatūra. Užsakykite jaunųjų šaržą iš anksto. Fone svečiai galės surašyti palinkėjimus.

Palinkėjimai ant akmenukų. Reikės jūros nugludintų didesnių akmenukų, rašymo priemonių, gražaus krepšelio. Svečiai galės palinkėjimus surašyti ant jų, o vėliau jaunieji tuos akmenukus galės panaudoti namų dekorui, o gal šeimos židinio pagrindui, jei šį darysite stikliniame inde.

Dėlionė (puzlis). Galite užsisakyti pasidaryti dėlionę (jūsų nuotraukos kartu ar tiesiog išpjaustytą iš medžio drožlių plokštės), ant kurios vienos pusės detalių tegu kiekvienas surašo trumputį palinkėjimą arba patarimą. Jei jaunieji mėgsta stalo žaidimus, galite nupirkti medinių kaladėlių, pavyzdžiui Jenga. Palinkėjimus galima rašyti ant jų. Jaunieji žiemos vakarais galės žaisti bei tuo pačiu paskaitinėti gražius, šiltus žodžius.

Nuotrauka ant drobės. Galima užsakyti jaunųjų nuotrauką ant drobės, ypač jei šie darė priešvestuvinę fotosesiją. Tokios nuotraukos fone būtų rašomi palinkėjimai.

Medžiagos skautelės ir siuvinys iš jų. Jei jūs - skiautinių gerbėja - paruoškite medžiagos gabalėlių. Tegu svečiai savo palinkėjimus surašo ant jų. Vėliau šiuos gabalėlius susiūsite į gražią staltiesėlę. Jei norite ją naudoti buityje, palinkėjimus reiktų išsiuvinėti virš rašikliu užrašytųjų.

Patarimų kortelės. Vietoj albumo galite panaudoti patarimų korteles. Jas sudėkite į gražią dėžutę. Tekstas turėtų būti paruoštas iš anksto, svečiams tereiktų įrašyti daiktavardžius, būdvardžius, veiksmažodžius atitinkamose vietose. Tokias korteles vienu metu galės pildyti daugiau svečių, be to, tai kur kas lengviau nei sugalvoti visą tekstą patiems.

Daiktai namų interjerui (lėkštė, suoliukas, staltiesė, paveikslas ir kt.). Dar vienas variantas - palinkėjimams naudoti daiktus, pavyzdžiui, didelę lėkštę, ant kurios pasirašytų visi svečiai, medinį suoliuką, kurį vėliau bus galima panaudoti namų interjere, staltiesę, ant kurios būtų surašyti palinkėjimai, o vėliau jie visi išsiuvinėti ir panašiai. Jei turite šiek tiek laiko, savo namų interjerą galite atnaujinti, pasidarydama svečių palinkėjimų paveikslą iš širdelių, tai tikrai paprasta ir labai gražu.

Albumas su vokeliais palinkėjimams. Taip pat galite nusipirkti ar pati dekoruoti albumą. Į jį suklijuoti nedidelius vokelius bei paruošti korteles. Ant pastarųjų svečiai surašytų palinkėjimus bei patarimus ir įdėtų į vokelį.

Kortelės ar karpiniai palinkėjimams. Kitas variantas - paruošti korteles bei vazą su šakomis. Ant jų svečiai galės sukabinti užpildytas korteles, o tokia vaza taps gražia vestuvių dekoracija. Kortelės nebūtinai turi būti stačiakampės. Galite iškarpyti balandžius, drugelius ar kokias kitas formas, kurios gražiai atrodytų pakabintos ant dekoratyvinių šakų bei derėtų prie Jūsų namų interjero.

Dekoruoti palinkėjimai. Jei jūsų svečiai pasižymi meniniais sugebėjimais ir yra kūribingi, kodėl nesudarius jiems sąlygų tai atskleisti. Paruoškite staliuką su kortelėmis, spalvotais pieštukais, lipdukais... Tegu ne tik parašo palinkėjimą, bet jį ir gražiai apipavidalina.

Svečių nuotraukos. Dar vienas variantas - svečiams parašyti palinkėjimus ar patarimus ties savo nuotrauka. Galite jas iš svečių susirinkti iš anksto dar prieš šventę arba turėti foto kamerą, kur nuotraukos išlenda iš karto. Bus smagu ne tik skaityti, ką svečias parašė, bet ir matyti jo veidą. Nuotraukas galite sukabinti ant virvučių, jas prisegant su skalbinių segtukais.

Svečių knyga - atvirutės. Jei svočia ar kažkas iš artimųjų apsiimtų organizuoti svečių knygą su atvirutėmis, tai būtų tikrai mielas siurprizas jauniesiems. Daugiau apie tai čia.

Albumas sveikinimų atvirutėms bei palinkėjimams. Jei vis dėlto renkatės tradicinį albumą, galite įrengti staliuką su kėdute prisėdimui netoli vietos, kur priiminėsite dovanas. Tegu svečiai, kai jus pasveikins ir įteiks dovaną eina prie staliuko bei atvirutę (o jų tikrai bus parašę ne vienas) įdeda į atskirą albumo lapą, šalia gali kažką parašyti. Tegu palieka vietos, kur vėliau įklijuosite nuotrauką su tuo svečiu vestuvių metu. Toks albumas padės išspręsti klausimą, ką daryti su visais suneštais sveikinimų atvirukais. Vėliau bus smagu jį vartyti, matyti svečio nuotrauką bei jo palinkėjimus. Tik pasirinkite tinkamą albumą, pavyzdžiui, tokį, kur nuotraukos įsikiša į iškirptas ertmes arba į celofanines kišenes (kad galėtumėte pakankamai lengvai ir ne vieną kartą išimti atvirutes bei paskaitinėti tekstą jose).

Ateities prognozės. Svečiams paruoškite korteles su klausimais apie jaunųjų ateitį. Galima paruošti kelis kortelių variantus, juos išdėlioti kaip stalo dekoraciją prie svečių sėdėjimo vietų kartu su rašikliais, kurie vėliau galės būti prisiminimo dovanėlėmis svečiams. Ateities prognozių pavyzdį rasite čia.

Originalių variantų svečių palinkėjimams saugoti pasižvalgykite ir mūsų el. parduotuvėje. Nuotraukas ir trumpučius kiekvieno svečių albumo variantus rasite Planuokpati facebook puslapyje. Jei dar nepaspaudėte "Patinka", prisijunkite prie Planuokpati facebook'e ir galėsite sekti visas naujienas, kurių pažadam tikrai įdomių Wink

 

NUOTAKOMS TAIP PAT REKOMENDUOJAME STRAIPSNIUS:

GRUPĖS, KURIOSE RASITE TIEKĖJŲ, PATARIMŲ BEI GALĖSITE DISKUTUOTI VESTUVIŲ KLAUSIMAIS:

LIUDININKĖMS/PIRŠLIENĖMS REKOMENDUOJAMI STRAIPSNIAI

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >