Parduotuve Planuok Pati

Nuo ko pradėti planuoti vestuves?

Nuo ko pradėti planuoti vestuves?

Jūs nusprendėte susituokti? Sveikiname! Bet ką gi daryti toliau? Kaip susiplanuoti savo tobulas vestuves? Nuo ko pradėti, ypač jei neturi aiškios vestuvių vizijos? Jei jūs tokioje situacijoje – šis straipsnis kaip tik jums. Net jei ir turite minčių, kaip suorganizuoti vestuves, permeskite tekstą akimis, gal kils naujų idėjų ar rasite sprendimą jums ramybės nedavusiam klausimui. Nenusiminkite, jei nežinote savo vestuvių temos ar net nenutuokiate, kokių spalvų paletė turėtų dominuoti. Pradėti planavimą reikia visai ne nuo to. Taigi, apžvelkime ruošimąsi Jūsų šventei kartu ir tegu Jūsų vestuvių stilius palaipsniui atsiskleidžia pats. 

Žmonės 

Taip taip, būtent žmonės arba, kitaip tariant svečiai. Būtent nuo jų ir reikia pradėti planuoti vestuves, nes tie, kas bus su jumis svarbiausią jūsų dieną ir turi daugiausia reikšmės vestuvėms. Jie padės sukurti norimą nuotaiką. Galų gale su jais dalinsitės savo džiaugsmu! Susidarykite sąrašą, ką norite matyti savo šventėje: ar tik pačius artimiausius giminaičius ir draugus, o gal visą būrį pažįstamųjų. Suderinkite sąrašą su savo antrąja puse. Šis sąrašas svarbus, nes jis lems didžiąją dalį šventės išlaidų. Žinoma, ne visi pakviesti svečiai ateina. Paprastai svečių atėjimo statistika yra tokia: 

 • 50 ir mažiau svečių – šventėje dalyvauja apie 90% ir didesnis procentas pakviestųjų;
 • 75 – 100 svečių - šventėje dalyvauja apie 75 - 90%.

Svečių skaičiui didėjant atsisakančių atvažiuoti skaičius taip pat didėja.

Pasinaudokite Mano Planas aplinka svečių sąrašui sudaryti ir jį valdyti. Galėsite matyti pakviestų svečių skaičių, vaikų skaičių, atsisakiusių ir sutikusių atvykti suvestines.

Šventės vieta 

Kai jau žinote, kiek apytiksliai svečių kviesite, pradėkite ieškoti vietos vestuvėms. Šventės vietų yra išties daug: sodybos, kavinės, restoranai, salės, dvarai, galų gale netradicinės vietos, kurias galima išnuomoti (gal net lėktuvo angaras) arba pastatomos palapinės, kurias galite įkurti kur tik panorėję (prieš tai pasidomėję, ar tai leistina įstatymu). Savo paieškas sumažinkite pagal šiuos kriterijus:

 • vietovę – kokiu atstumu nuo kokios vietos ieškosite (pvz., turi būti mieste ar netoli miesto, kuriame gyvenate);

 • vietos tipą – ar tai prabangi vieta (restoranas, dvaras ir pan.), ar kaimo sodybos tipo, o gal paviljonas.

Smulkiau patarimai, kaip išsirinkti šventės vietą šiame straipsnyje

Renkantis vietą prisiminkite, kad neturite jos įsimylėti. Juk nesiruošiate čia kraustytis. Svarbiausia, kad tilptų visi jūsų svečiai, tiktų siūlomos maitinimo paslaugos ir bendrai vietos siūlomi privalumai ženkliai viršytų trūkumus. Be to, daug kas pataisoma dekoracijų pagalba Wink.

Šventės spalvos ir tema

Kai svečių sąrašas sudarytas ir šventės vieta išsirinkta – didžioji darbo dalis jau padaryta. Toliau planuojantis vestuves ateina eilė tokiems klausimams kaip kokios spalvos dominuos šventėje, kokia bus vestuvinė suknelė, dekoracijos ir dar daugybė kitų smulkmenų. Renkantis spalvas tik vienas patarimas – šiuolaikinėse vestuvėse dvi dominuojančios spalvos jau nėra madingos. BET per daug nesijaudinkite dėl visų šių smulkmenų, nes tiesa yra tokia, kad didžioji dauguma svečių viso to net nepastebės. Susirinkusieji paprastai iš vestuvių atsimena šiuos dalykus: 

 • laimingą, įsimylėjusią porą, kuri tuokiasi;
 • kad jie gavo valgyti, kad maisto buvo užtektinai ir kad jis buvo atneštas tinkamu metu, o ne visiems jau peralkus (nėra nieko piktesnio nei alkani svečiai).

Dalis svečių taip pat gali pastebėti tokius dalykus kaip:

 • kad buvo pakankamai alkoholio ir muzika buvo tinkama šokti (ir visai nesvarbu ar tai buvo įrašai, ar didžėjus ar muzikantai);
 • taip pat gali pastebėti bendrą gražią aplinką, tačiau jei paklaustumėte savo svečių po keleto dienų, kad šie apibūdintų, kokias matė šventines dekoracijas, dauguma atsakytų: „dekoracijos buvo gražios“, „buvo gėlių“. Na nebent išskirtiniais atvejais jei iš tiesų pasirūpinote ypatingomis, netradicinėmis dekoracijomis, dalis gali jas atsiminti.

Vestuvėms, žinoma, reikia pasirinkti kokias nors spalvas. Paprastas patarimas būtų pasižvalgyti namuose, savo drabužių spintoje. Pažiūrėkite, kokios spalvos jums paprastai patinka. Arba prisiminkite vestuves, kuriose buvote ir kurios jums įsiminė, kokios spalvos dominavo jose. Dar vienas būdas – peržvelgti nuotraukas vestuvių, rengtų jūsų šventės vietoje (jų turėtumėte rasti šventės vietos facebook puslapyje arba paprašykite, kad parodytų nuvažiavus. Paprastai šventės vietos turi albumus su galimomis dekoracijomis, stalų padengimu ir pan.). Visos spalvos tinka, vestuvės gali būti visiškai baltos arba neutralių spalvų arba sumirgėti visomis vaivorykštės spalvomis. Nėra jokių vestuvinių spalvų taisyklių – svarbiausia, kad jums būtų gražu. Ir tikrai nesijaudinkite, jei jūsų pamergių suknelės nebus suderintos su staltiesių spalva, nes šios spalvos GALI NEDERĖTI – niekas to net nepastebės.

Vestuvių tema – ji vėlgi nėra būtina. Tema gali būti tiesiog „vestuvės“. Gerai, jei turite kažkokią viziją, tačiau jei jos neturite, gal yra kažkokios smulkmenos, kurių būtinai norite vestuvėse, kurios labai patinka. Gal tai tam tikras patiekalas? Gal daina? Arba suknelė, dėl kurios nuo vaikystės alpote? Sudarykite savo svajonių šventę iš jums mielų gabalėlių. Tiesiog derindama atskirus momentus vadovaukitės sveikos nuovokos principu.

Numatyti biudžetą

Tai ypač svarbus punktas, kuris lems tolimesnius jūsų sprendimus. Patarimas toks: nusimatykite sumą, kurią galite skirti šventei ir išdalinkite planuojamas išlaidas pagrindiniams vestuvių elementams (šventės vieta, maistas, gėrimai, suknelė, kostiumas ir t.t. - juos rasite Mano Planas aplinkoje. Ten galėsite surašyti, kiek kiekvienam punktui planuojate skirti pinigėlių, o programa suskaičiuos bendrą vestuvių išlaidų sumą). Realybėje beveik 90% atvejų planuotas biudžetas būna viršyjamas bent dešimčia procentų. Numatykite ir tai planuojant savo išlaidas.

Metas veikti – svarbiausi punktai

Na o dabar trumpas sąrašėlis, ką gi reikia padaryti planuojantis vestuves:

 • Išsirinkti šventės vietą – šį darbą geriausia atlikti pirmą, tiesiog, kad būtų mažiau galvos skausmo ir nervų artėjant šventei.
 • Išsirinkti profesionalus (I etapas) – fotografą, maisto tiekėjus, filmuotoją – šio tipo išties gerų profesionalų nėra tiek daug, tad norint kokybės, jais reiktų pasirūpinti iš anksto.
 • Išsirinkti profesionalus (II etapas) – floristą, makiažo ir šukuosenos specialistus, muzikantus/Dj, vestuvinį tortą, padavėjus prie bažnyčios ir pan. - paprastai šiuos profesionalus galima išsirinkti ir likus mažiau laiko iki vestuvių.
 • Susiplanuoti medaus mėnesio/povestuvinę kelionę – taip taip, tai vienas iš pirmųjų darbų, jei norite pakeliauti už Lietuvos ribų. Kuo anksčiau užsisakysite bilietus, užsirezervuosite vietas gyvenimui, tuo daugiau pinigėlių sutaupysite. Žinoma, galima pasinaudoti ir paskutinės minutės pasiūlymais, bet patikėkite, artėjant šventės dienai jūs ir taip turėsite ką veikti. Jei norite planuotis kelionę pati, be agentūrų pagalbos ir norite ne turistų sausakimšų vietų, pasinaudokite My Lonely Planet patarimais. Žinoma, tam reikia skaityti angliškai :). Bet tai išties labai geros knygos kelionėms planuoti, turinčios patarimų, ką veikti, kur gyventi, kur valgyti ir t.t. O kas geriausia – viskas suskirstyta pagal norimą išleisti biudžetą. Tik knygas pirkite ne knygyne, o pvz. Amazon.com (elektroninę versiją gausite iš karto) ir pasižiūrėkite, kokių metų informacija pateikiama knygoje, ar ji pakankamai nauja. Mūsų knygynuose lietuviški vertimai smarkiai vėluoja.

Profesionalų užsakymo prioritetus ir laiką nusistatykite pagal šiuos kriterijus:

 • ar profesionalas gali aptarnauti ribotą kiekį vestuvių per sezoną – jei taip, reiktų jo užimtumu pasidomėti anksčiau;
 • ar ten, kur ruošiatės tuoktis, tokio tipo profesionalų yra nedaug – pavyzdžiui, jūsų šventė nedideliame miestelyje, o išties gera kirpėja tik viena. Užsisakykite pas ją iš anksto.

Kai pirmo būtinumo profesionalai užsakyti, pereikite prie mažiau būtinų paslaugų ir daiktų. Čia vėlgi reikės susiplanuoti viską, kad nepaliktumėte paskutinei minutei. Svarbiausia, planuodama atsižvelkite į tai, kad kai kuriuos dalykus reikia pagaminti taigi, numatykite užtektinai laiko iki šventės norimam užsakymui padaryti.

Kad būtų lengviau planuotis, pasinaudokite mūsų siūlomu planu, kurį galite koreguoti pagal savo poreikius, pridėti individualių punktų arba ištrinti nereikalingus. Taip pat galite prisegti prie punkto patikusias nuotraukas. Na o jei plane jums kažko trūksta, parašykite į info@planuokpati.lt ir prisidėkite prie planavimo įrankio patobulinimo.

Sėkmės!

 

Būk pirma pakomentavusi

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >