Parduotuve Planuok Pati

Nuo ko pradėti planuoti vestuves?

Nuo ko pradėti planuoti vestuves?

Jūs nusprendėte susituokti? Sveikiname! Bet ką gi daryti toliau? Kaip susiplanuoti savo tobulas vestuves? Nuo ko pradėti, ypač jei neturi aiškios vestuvių vizijos? Jei jūs tokioje situacijoje – šis straipsnis kaip tik jums. Net jei ir turite minčių, kaip suorganizuoti vestuves, permeskite tekstą akimis, gal kils naujų idėjų ar rasite sprendimą jums ramybės nedavusiam klausimui. Nenusiminkite, jei nežinote savo vestuvių temos ar net nenutuokiate, kokių spalvų paletė turėtų dominuoti. Pradėti planavimą reikia visai ne nuo to. Taigi, apžvelkime ruošimąsi Jūsų šventei kartu Smile. Taip pat galite prisijungti prie vestuvių facebook grupės, kur dalinsiuosi patarimais ir priminimais, kaip planuoti vestuves. 

Šventės data

Pradėti planavimą reiktų nuo datos pasirinkimo, nes daugelio paslaugų ar specialistų paieška priklausys nuo jūsų pasirinktos datos. Dažniausiai vestuvės vyksta vasaros sezonu ir savaitgalį, ypač populiarūs Liepa ir Rugpjūtis. Tad pasirinkus populiarią datą planavimą ir paslaugų užsakymą reiktų daryti kaip galima anksčiau. Kitaip jūsų norimi profesionalai ar šventės vieta gali būti užimta. Jei norite sutaupyti vestuvėms, rinkitės ne patį sezono piką, pavyzdžiui, pavasaris ar ruduo taip pat yra gražūs metų laikai, o kainos bus ne tokios didelės. Savaitės diena taip pat svarbi, tad galite pasvarstyti ir apie šventę ne savaitgalį. Žinoma, tada reikia apgalvoti ir svečių atvykimą, ar šventė darbo dieną nesudarys sunkumų joje dalyvauti jūsų artimiesiems.

Pasirinktą datą galite rezervuoti bažnyčioje ar civilinės metrikacijos skyriuje (priklausomai nuo to, kokią santuoką rinksitės). Atminkite, kad renkantis bažnytinę santuoką reikės lankyti pamokėles/kursus, tad įvertinkite laiką, kaip iš anksto užsiregistruoti. Rekomenduojama registruotis likus ne mažiau 5 mėnesių iki jūsų šventės, na o patys kursai trunka apie porą mėnesių. Daugiau informacijos, ypač gyvenant užsienyje, rasite Lietuvos Šeimos Centro puslapyje. Dažnai sužadėtiniams rūpi, kaip gi vyksta "sužadėtinių kursai", tad trumpai apie juos. Kursai gali būti tiek fiziškai susirenkant, tiek nuotoliniai - jūs galite pasirinkti, nes juos rengiančių yra gan platus pasirinkimas. Šie kursai mokami, yra tam tikra nustatyta "auka". Svarbiausia - kursus išklausyti. Paprastai jokio pabaigimo egzamino nebūna. Vėlgi, jie organizuojami įvairiai. Vieni vedantieji kiekvienos paskaitos metu duoda trumpus testukus dalyviams, kiti gali duoti testuką paskutinio susitikimo/susiskambinimo metu, bet gali būti ir tiesiog pasikalbėjimas/diskusija, po kurios gaunate simbolinius pažymėjimus.

Civilinei santuokai registruoti susiraskite jūsų norimos vietos (miesto ar rajono) civilinės metrikacijos skyrių. Laisvas datas ir laikus, informaciją apie registravimą internetu ir kitą informaciją rasite internetinėse svetainėse, pvz.: Vilniaus civilinės metrikacijos skyrius, Kauno civilinės metrikacijos skyrius.

Jei datą pasirinkote ir rezervavote, tačiau jūsų norimą dieną negaunate svajonių šventės vietos, nesijaudinkite. Galite gan lengvai pakeisti datą į kitą ;) . 

Jei planuojate bažnytinę santuoką, tačiau norite tuoktis kitoje nei jūsų parapijos bažnyčioje, taip daryti galima, tik reikia kreiptis į savo parapijos (kurios teritorijoje jūs gyvenate ir kuriai tikinčiųjų bendruomenei priklausote) kleboną ir iš jo gauti sutikimo formą, su kuria galėsite rezervuotis vestuvių datą bet kurioje bažnyčioje. Jūs priklausote tai parapijai, kurios teritorijoje gyvenate ne mažiau kaip 3 mėnesius. Paprastai leidimui tuoktis kitoje parapijoje gauti be prašymo būna reikalingi šie dokumentai arba jų kopijos:

  • Asmens dokumentą ar jo kopiją;
  • Krikšto liudijimą (t. y. krikšto pažymos išrašą) iš tos parapijos, kurioje esate krikštyta(s), išduotą ne seniau, kaip prieš 6 mėnesius (jame pateikiami parapijos Krikšto knygos įrašai, ar asmuo priėmęs Sutvirtinimo sakramentą ir ar nebuvo susituokęs, t. y. paliudijama apie laisvą stovį).

Svečiai

Susidarykite sąrašą, ką norite matyti savo šventėje: ar tik pačius artimiausius giminaičius ir draugus, o gal visą būrį pažįstamųjų. Suderinkite sąrašą su savo antrąja puse. Šis sąrašas svarbus, nes jis lems didžiąją dalį šventės išlaidų. Žinoma, ne visi pakviesti svečiai ateina. Paprastai svečių atėjimo statistika yra tokia: 

  • 50 ir mažiau svečių – šventėje dalyvauja apie 90% ir didesnis procentas pakviestųjų;
  • 75 – 100 svečių - šventėje dalyvauja apie 75 - 90%.

Svečių skaičiui didėjant atsisakančių atvažiuoti skaičius taip pat didėja.

Atskiru punktu galima paminėti ypatingus svečius - jūsų santuokos liudininkus. Juos reiktų pasirinkti ir pakviesti kaip galima anksčiau, kad liudininkai turėtų laiko pasiruošti šventei. Dabar vis populiariau darosi liudininkus kviesti ypatingai, įteikiant simbolinį, netikėtą kvietimą. Žodžių, kaip juos pakviesti, rasite čia, o originalių kvietimų galite pasižvalgyti mūsų el. parduotuvės skyrelyje

Numatyti biudžetą

Tai ypač svarbus punktas, kuris lems tolimesnius jūsų sprendimus. Patarimas toks: nusimatykite sumą, kurią galite skirti šventei ir išdalinkite planuojamas išlaidas pagrindiniams vestuvių elementams (šventės vieta, maistas, gėrimai, suknelė, kostiumas ir t.t. ). Realybėje beveik 90% atvejų planuotas biudžetas būna viršyjamas bent dešimčia procentų. Numatykite ir tai planuojant savo išlaidas.

Keletas pavyzdžių, ką apie savo biudžetą rašo 2022 m. vestuves atšventusios poros:

Daugiausia sodyba. Išleidom 2022m. 12k, tačiau kalbėjomės su planuotoja - šiemet jau mums kainuotų 15k tą patį gauti.

*****

Apie 6tuks. Vestuvės 2022 m. rugsėjo mėnesį buvo. Vienas vakaras, salė nuo 17 iki 3 nakties maždaug. Suknelė, aksesuarai, kostiumas, fotografas, muzikantas, limuzinas, fotostudija, alkoholis. 40 žmonių buvo. Dovanėlės svečiams, tėvams dovanos ir šiaip smulkmenų visokių.

*****

Sodyba su pilnu aptarnavimu, nakvyne ir maistu (su pusryčiais) 50 žmonių, dainuojantis vedėjas DJ, apšvietimas, saksofonas, fotografas, videografas, barmenai ir gėrimai, pilnas šventės dekoras, saldus stalas, vidurnakčio ugnies šou - už viską 15 k.

*****

Vyko vestuvės 2022 m. liepą. Dalyvavo 65 žmonės. Išleidome 9 tūkstančius. Netaupėme, turėjome tiek DJ, tiek vedėją, fotografę ir videografų komandą, taip pat šampano staliuką su vaišėmis prie bažnyčios ir nuomavomės oranžeriją Raudondvario dvare (didžioji salė+ baras su vidiniu kiemu) oranžerija visai dienai buvo 700€ lygiai, plius leidžia atsivežti savo gėrimus, jei nuomojiesi barą iš jų. Baro nuoma atskirai 300 €, viso gavosi 1000 €, sutaupėm savo alkoholį iš tiekėjų LT oficialiai imdami kur kas mažesne kaina, negu būtume išleidę pačiame Raudondvaryje imant iš jų.

*****

2022 m. liepos mėnesį darėm. Išleidom 13 tūks. Buvo 45 žmonės, fejerverkai, barmenai, dekoratorė, videografas, fotografas, DJ, vedėjas, gintaro dulkės, šampano piramidė. Šventėm su nakvyne.

*****

50 žmonių - apie 20 000 eur, vestuvės buvo Vilniuje, 2022 m. liepos mėn.

*****

2022 m. Liepos 22 d. vyko šventė. ~40 žmonių. Su viskuo išleista ~13000t.

*****

2022 m. rugpjūčio mėn. šventėje buvo 61 suaugęs + 11 vaikų. Išleidome pilnai su viskuo 20000.

*****

Šių metų rugpjūčio pabaigoj 47 žmonės - išleista apie 17k. Pagrindiniai paslaugų tiekėjai buvo užsakyti dar 2021 m. pabaigoje. Klaipėda.

*****

2022 m. rugpjūtis. Visoms vestuvėms išleista virš 7 tūkst. Svečių 16. Šventėme sodyboje su dviem nakvynėm, Vilnius. Be dekoratorių, planuotojų, gyvos muzikos, vedėjų, DJ.

*****

Vasario mėn. 10 žmonių, be muzikantų,koordinatorių. Gėles dariau pati, puošiau pati. Viso išėjo 8K. Vestuvės Londone. Į išlaidas įeina viskas įskaitant žiedus, suknelę, maistas su sale ir nakvyne 10-iai žmonių, gėrimai, saldus stalas, registro mokestis, fotografas. Automobiliai buvo savo.

*****

Planavom sutilpti į 15 tūkst., gavosi truputį daugiau. Daugiausiai kainavo sodyba (mes šventėm toje sodyboje 2,5 dienas) fotografai, vedėjai, 12-ai valandai ugnies pasirodymas, dekoracijos, gėlės, rūbai mums, vaikams, makiažai, šukuosenos, kvietimai, alkoholis, desertai, auto nuoma, ceremonijai visi reikalingi dokomentai, atskira vieta pasiruošimui.

*****

Vestuvės buvo 2022 m. geguzę, 38 žmonės, 13k.: rūbai, aksesuarai, batai, makiažas, pasiruošimas, viešbutis, fotografas, videografas, vila su nakvyne, vedėjas, DJ, dekoratorė, saldus stalas, maistas, alkoholis, led balionai, smulkmenų daug, kaip pvz. svečių knyga, dovanėlės, cigarai prie “džentelmenų kampo” ir pan.

*****

60 žmonių, bendrai apie 15-16 k. Didžiąją dalį išlaidų sudarė maistas, vieta. Dekoravimas (kėdės, gėlės ir tt. gavosi nemažai mums asmeniškai).

*****

Apie 6 tūks. Vestuvės buvo 2022 m. rugsėjo mėnesį. Vienas vakaras - salė nuo 17 iki 3 nakties maždaug. Suknelė, aksesuarai, kostiumas, fotografas, muzikantas, limuzinas, fotostudija, alkoholis. 40 žmonių. Dovanėlės svečiams, tėvams dovanos ir šiaip smulkmenų visokių.

*****

Apie 10 tūkst. 40 žmonių, sodyba 3000 €, vedėjas DJ ir gyvo garso atlikėja 2000€.

*****

Vestuvės kainavo apie 10000. Daugiausiai sodyba kainavo - 3000eur. Muzikantai - 1000eur. Dekoras, fotografas ir t.t.

*****

34 žmonės. Su nakvyne ir visom paslaugom 2022 rugpjūtį + buvo mobilus baras. Išleista apie 13-13.5k. Tik muzikantų nesamdėm, vedėjas buvo su DJ, to pilnai užteko.

NUOTAKOMS TAIP PAT REKOMENDUOJAME STRAIPSNIUS: 


 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >