Parduotuve Planuok Pati

Vestuvių laiko juosta - vestuvių dienos planas

Vestuvių laiko juosta - vestuvių dienos planas

AKCIJOS:

  • Rezervuok stalo kortelių svečio sėdėjimo vietai pažymėti - magnetukų gaminimą 2024-iems metams net jei neturi svečių sąrašo ir gauk specialų pasiūlymą. Parašyk šventės datą ir planuojamą svečių skaičių į [email protected]facebook žinute arba instagram. Kainas ir pavyzdžius rasi čia
  • Naudingas nuorodas ir rekomenduojamų straipsnių ruošiantis vestuvėms sąrašą rasite straipsnio pabaigoje.

Planuojant vestuves ne vienai nuotakai kyla klausimas, kaip išdėlioti visas veiklas dienos metu, kad viską suspėtumėte, nebūtų bereikalingo streso ar didelio laukimo. Žemiau pateikiame keletą laiko juostų iš realių vestuvių, kurios padės įsivaizduoti, ką ir kaip organizuoti. Planuojant šventės dienos veiklas atsižvelkite į šiuos aspektus:

Rekomenduojame Jūsų šventei:

  • planuojant laiką kelionei įsivertinkite atstumą, pasižiūrėkite, per kiek laiko Google maps ar kita navigacinė programėlė rekomenduoja šį atstumą įveikti, atsižvelkite į tai, ar nėra tuo metu „kamščių“, remonto ir pan.
  • kiekvienam šventės etapui nusimatykite bent po pusvalandį viršaus nenumatytiems dalykams (pvz. makiažas/šukuosena)
  • pasikonsultuokite su profesionalais, pvz. makiažo, šukuosenos specialiste, kiek laiko gali reikėti.
  • Turėkite atsakingą žmogų, kuris žinotų jūsų Laiko juostą ir stebėtų laikrodį. Jei tai nebus šventės koordinatorė, galite tam tikras dalis patikėti liudininkams ar fotografui/filmuotojui prižiūrėti.
  • Turėkite laiko juostą atspausdintą bei išsisaugotą savo telefone kaip nuotrauką.
  • Priminimams galite naudoti specialias telefono programėles, pvz. Google calendar, planuoklio funkciją, kur nusistatytumėte priminimus, prieš kiek laiko informuoti apie sekantį etapą (pvz. Google calendar galite nusistatyti priminimą prieš 5 minutes, 15 minučių, 30 minučių ir pan.). Galite nusistatyti kelis priminimus.
Dauguma pačios planavusios vestuves nuotakų sako, kad tame nėra nieko sudėtingo. Jei esate pasisamdžiusi fotografą, filmuotoją ir vakaro vedėją, viską laike padės išsidėlioti jie. Pavyzdžiui, fotografas bei filmuotojas padės susiplanuoti veiklas iki pačios šventės. Jie turi patirties kitose vestuvėse, o dažnai ir važiuoja į tas pačias/panašias fotosesijos vietas, bažnyčias ir pan., tad gali įvertinti ir laiką, skirtą važiavimui bei nenumatytiems atvejams. Šventės vietoje viską turėtų sustygiuoti vedantysis. Paprastai jis ir pasiūlo, kada kokius šventės momentus geriausia daryti (t.y. kurią valandą).
Jei vistik abejojate savo planavimo gebėjimais, visada galima pasikviesti į pagalbą profesionalus. Pavyzdžiui, galite užsisakyti planuotojos konsultaciją (kainos būna apie 30-50 Eur) ir kartu susidėlioti dienos planą. Jei užsakysite koordinatorės paslaugas, už jūsų šventės dienos planą bus atsakinga ji.

I pavyzdys (vienos dienos vestuvės)

10.00 val. makiažas

12.00 val. šukuosena

13.40 val. persirengimas suknele, pasipuošimas. Išvykstama iš namų į ceremonijos vietą.

14.30 val. santuokos ceremonija, sveikinimai (buvo išvažiuojamoji santuokos ceremonija toje pačioje vietoje, kurioje vėliau vyko ir pobūvis).

16.00 val. jaunųjų fotosesija (toje pačioje vietoje, tad niekur vykti nereikia). Kol jaunieji fotografuojasi, svečiai pildo palinkėjimų knygą, vaišinasi užkandukais. Gali būti žaidimai svečiams, pvz. https://www.planuokpati.lt/straipsniai/perziura/sokoladinis-laiskas

https://www.planuokpati.lt/straipsniai/perziura/jaunuju-paveikslas

18.00 val. vakarinė dalis, kurią veda vedantysis su liudininkais.

II pavyzdys (vestuvės su šventine vakariene)

10.00 val šukuosena (profesionalė atvyksta į namus)

12.00 val. makiažas (profesionalė atvyksta į namus)

13.00 val. rengiamasi, atvyksta artimiausi svečiai (tėvai, liudininkai). Prisijungia fotografas keletui nuotraukų namuose/kaip vyksta pasiruošimas.

14.00 val. santuokos ceremonija bažnyčioje

15.00 val. sveikinimai ir vaišės prie bažnyčios po ceremonijos

15.30-17.00 val. fotosesija (jaunieji ir liudininkai). Tuo tarpu svečiai patys pasirūpina, ką veikti iki šventės. Gali po truputį važiuoti į šventės vietą.

17.40 val. jaunieji atvyksta į restoraną. Sutikimas. Vakarinė dalis.

18.00 val. sveikinimai ir fotografavimasis su svečiais

19.30 val. susėdama prie stalo, užkandžiai

20.30 val. patiekiamas pagrindinis patiekalas

21.30 val. šeimos židinys

22.30 val. vestuvinio torto pjovimas

23.30 val. šventės pabaiga, atsisveikinama su svečiais.

III pavyzdys

8.00 val. makiažas ir šukuosena (toje pačioje vietoje)

11.00 val. apsirengti vestuvine suknele, pasiimti nuotakos puokštę

12.00 val. jaunųjų fotosesija (prieš santuokos ceremoniją)

14.30 val. jaunieji atvyksta į šventės vietą (kur vyksta ir santuokos ceremonija)

15.00 val. santuokos ceremonija

15.45 – 17.00 val. svečiai sveikina jaunuosius, fotografuojamasi su svečiais

17.00 val. sėdama prie stalo. Užkandžiai.

18.00 val. patiekiamas karštas patiekalas.

21.00 val. šeimos židinys.

22.00 val. torto pjovimas ir puokštės metimas

23.00 val. fejerverkai.

IV pavyzdys

9.00 -11.00 val. makiažas ir šukuosena. Abi specialistės būna vienu metu ir pakaitomis puošia nuotaką. Toks variantas galimas, jei jau turėjote pas šias specialistes bandomąjį makiažą ir šukuoseną bei abi gali dirbti vienu metu.

12.00 val. namuose pasiruošimas prieš vykstant į vestuvių ceremoniją, vyksta filmavimas, fotografavimas.

13.00 va. vykstame į bažnyčią

13.30 val. santuokos ceremonija bažnyčioje

Po santuokos ceremonijos netoli bažnyčios fotosesija, kuriai skirta 2.5 val.

17.00 val svečiai pradeda rinktis į šventės vietą.

18.00 val. atvyksta jaunieji į šventės vietą. Toliau visa vakaro programa rūpinosi vedantysis.

V pavyzdys (dvi dienos)

8.00 val. makiažas ir šukuosena

9.00 val. vyro šukuosena ir grimas

11.30 - 12.30 val. pasiruošimo, apsirengimo fotosesija

12.45 val. - išvykstame į bažnyčią

14.00 val. - santuokos ceremonija

14.30 val. - sveikinimai, šampanas, užkandžiai

15.30 - 18.30 val. - fotosesija

17.00 val. - svečių atvykimas į šventės vietą, įsikūrimas

19.00 val. - jaunųjų pasitikimas, sveikinimai

19.30 val. - sėdame prie stalo, vakarienė

Antra diena

9.30 val. pusryčiai

Laisvas laikas, Spa ir pan.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Ar reikalinga muzika bei kažkokios veiklos svečiams prie bažnyčios po ceremonijos? 

Pastaruoju metu gan populiaru užsakyti užkandžių bei gėrimų staliukus. Tokia paslauga atrodo estetiškai, taip pat niekuo papildomai nereikia rūpintis nei jauniesiems, nei jų artimiesiems. Jei užsisakote šią paslaugą, galite sutarti, kad būtų ir kažkokia foninė muzika, bet paprastai jos nereikia. Jei tokios paslaugos neplanuojate užsakyti, galite būti paruošę minimalistines valgomas padėkos dovanėles svečiams, kurie ateina pasveikinti jūsų po santuokos, ypač kai ne visi vyksta į šventės vietą. Šiai šventės daliai tikrai nereikia kažkaip ypatingai ruoštis, paprastai sveikinimams ir pasibuvimui po santuokos ceremonijos skiriama 20-30 min., dauguma laiko vyksta sveikinimai ir fotosesija.

Kaip organizuoti dovanų įteikimą, kad nestovėtų visi vienoje eilėje?

Paprastai būna numatyta vieta, kur jaunieji priiminės dovanas. Toje vietoje būna paruoštas staliukas, kažkas iš personalo padeda paimti dovanas, kad jaunieji nestovėtų pilnomis rankomis. Gražu, kai vedantysis ar liudininkai pakviečia svečius įteikti dovanas, skamba foninė muzika. Taip pat patogu su dovanas įteikusiais svečiais padaryti nuotrauką kartu su jaunaisiais. Svečiai vykstant jaunųjų sveikinimui gali stebėti sveikinimus, ploti, gali pildyti svečių palinkėjimų knygą, ypač jei ši yra su momentinėmis nuotraukomis ar fotoveidrodžio nuotraukomis. Gali videografai taip pat svečius pasiimti filmuoti jų video sveikinimų. Tad priklausomai nuo to, ką sutarsite su aptarnaujančiu personalu, galima įdomiai ir dinamiškai organizuoti dovanų įteikimą.

Kiek kartų ir kada svečius vaišinti šampanu bei kiek jo reikia?

Pagalvokite, kada šampanas bus geriamas. Paprastai šampanas gali būti reikalingas po ceremonijos, prie stalo pirmam tostui ir vidurnaktį. 1 butelis šampano bus 7 taurės. 1 taurės užtenka vieno scenarijaus momento metu. Skaičiuoti reiktų taip: jei yra 40 suaugusių svečių ir gersite 2 kartus, būtų 40*2/7=12, tad jums reikės 12 šampano butelių. Galite turėti šampano rezervui tam atvejui, jei bus svečių, kurie geria tik šampaną, o ne kitus gėrimus.

Koks torto pjovimo, šokio, šampano piramidės eiliškumas geriau?

Keletas patarimų iš realių vestuvių - jei šventės diena karšta, pasvarstykite tortą pjauti pirmoje šventės pusėje, kol dar ir svečiai gražiai atrodo nuotraukoms ir pats tortas neaptirpęs. Šokį rekomenduojama organizuoti po vakarienės (pirmo pakilimo nuo stalų metu), ypač jei ruošėtės šokį iš anksto, vėlgi dėl gražesnių nuotraukų. Tada galima organizuoti torto pjovimą, šampano piramidė apie vidurnaktį. Galite apsvarstyti ir tokią idėją, jog tortas pjaunamas iškart po ceremonijos (išvažiuojamos), kad svečiai kol dar neprisivalgę, pasimėgautų torto gabalėliu su šampanu.

Ką veikti svečiams, kol laukia jaunųjų grįžtančių iš fotosesijos?

Paprastai šventės vietoje belaukiant jaunųjų būna paruošta užkandukų ir gėrimų. Jei tai šventė su nakvyne, svečiai gali įsikurti savo miegojimo vietose. Vienas iš populiariausių užsiėmimų svečiams užimti - palinkėjimų knygos pildymas. Jei pasirūpinsite knyga su linksmomis anketomis ir vieta momentinei nuotraukai (ar piešinukui), svečiai tikrai turės ką veikti. Galite svečiams palikti užpildyti laiko kapsulės korteles - tegu jie atspėja jūsų šeimos ateitį. Bus ir smagus užsiėmimas, ir vėliau skaityti atsakymus bus įdomu. Dar viena idėja - išnuomoti įvairių lauko žaidimų, kad kol svečiai laukia jūsų, pažaistų milžinišką Jenga, kryžiukais/nuliukais ir pan. Keletas iš žaidimų, kuriuos galite palikti svečiams sužaisti: šokoladinio laiško rašymas, įvairios loterijos, cukriniai sveikinimai (svečiai ant lapelių surašo palinkėjimus ir prisega prie cukraus gabalėlio ar saldainio, o jaunieji kaskart jį suvalgę galės paskaityti po palinkėjimą), idėjos, kurias gali surašyti ant kortelių, ką jaunieji gali veikti per romantiškus pasibuvimus dviese pirmais santuokos metais. Dar viena idėja - galite iš anksto paruošti orientacinį žaidimą su QR kodais, kaip svečiams nukeliauti nuo santuokos ceremonijos vietos iki šventės vietos. Plačiau apie šį žaidimą galite paskaityti čia.

Bengališkos ugnelės vidurnaktį - kaip jas kuo patogiau uždegti?

Sutarkite su šventės vedančiuoju ar sodybos personalu, kad svečiams padėtų uždegti ugneles. Geriausiai tam tinka turėti keletą žiebtuvėlių, o uždegus kelias ugneles, kitas galima uždegti nuo jų, perduodant ugnį per svečius. Degtukai nelabai tinka, ypač jei degama lauke ir gali būti vėjuota. Taip pat patartina turėti ilgiausias ugneles, nes jų uždegimo laikas nevienodas, tad efektingiau atrodys kuo ilgiau degančios šaltos ugnelės. Beja, ugneles nebūtinai turi turėti kiekvienas svečias, tačiau kuo daugiau, tuo gražiau atrodys bendras vaizdas.

Kur nuotakai susidėti telefoną, lūpų blizgį ir kitas smulkmenas, ko gali prireikti per fotosesiją/laiką gamtoje?

Viską galite sudėti į mažą delninę. Kad jos nereiktų nešiotis, šią atsakomybę galite patikėti liudininkei arba paprašyti, kad į kuprinę įsimestų fotografas/filmuotojas.

Daugiau DUK (dažniausiai nuotakų užduodamų klausimų ir atsakymų į juos) rasite šioje nuorodoje, kadangi klausimų sąrašas nuolat pildomas, nutarėme juos sudėti į atskirą straipsnį.

NUOTAKOMS TAIP PAT REKOMENDUOJAME STRAIPSNIUS:

GRUPĖS, KURIOSE RASITE TIEKĖJŲ, PATARIMŲ BEI GALĖSITE DISKUTUOTI VESTUVIŲ KLAUSIMAIS:

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >