Parduotuve Planuok Pati

Kaip išsirinkti šventės vietą (tinka vestuvėms, krikštynoms ir kitoms šventėms)

Kaip išsirinkti šventės vietą (tinka vestuvėms, krikštynoms ir kitoms šventėms)

AKCIJOS:

 • Rezervuok stalo kortelių svečio sėdėjimo vietai pažymėti - magnetukų gaminimą 2024-iems metams net jei neturi svečių sąrašo ir gauk specialų pasiūlymą. Parašyk šventės datą ir planuojamą svečių skaičių į [email protected]facebook žinute arba instagram. Kainas ir pavyzdžius rasi čia
 • Naudingas nuorodas ir rekomenduojamų straipsnių ruošiantis vestuvėms sąrašą rasite straipsnio pabaigoje.

Kur švęsti – tai ko gero vienas pirmųjų klausimų, kai jau numatyta šventės vieta. Nors šis straipsnis skirtas vestuves organizuojančioms planuotojoms, tačiau dauguma principų ir klausimų bus naudingi ir krikštynų, jubiliejaus, mergvakario ar kitos šventės organizatorėms. 

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Kiek bus svečių? 

Atsakymo į šį klausimą reiktų pirmiausia. Svečių skaičius tegu bus netikslus, reikalingi bent jau skaičiaus intervalai. Skaičiuodami svečius susidarykite jų sąrašą, pasižymėkite, kurie daugiausia tikėtina, kad atvyks ir kurie, greičiausiai negalės atvykti. Nepamirškite įtraukti ir vaikų, tačiau juos pasižymėkite atskirai (maždaug nuo 12 – 14 metų vaiką jau reiktų skaičiuoti kaip suaugusį). Kai sudarytas preliminarus svečių sąrašas, keliaukite prie antrojo klausimo. 

Ką planuojate dėl svečių nakvynės? 

Net jei vestuvės yra vienos dienos, jos baigsis po vidurnakčio. Iš toliau atvykusieji svečiai kažin ar po šventės dar važiuos šimtą kilometrų ar daugiau namo. Reiktų nuspręsti dėl Jums priimtinų nakvynės variantų: ar ja pasirūpinsite jūs, ar susitarsite su netoli gyvenančiais giminaičiais, kad šie dalį svečių paglobotų, ar jums priimtinas toks variantas, kad švenčiate vienoje vietoje, o nakvojate kitoje (pvz. restoranas ir viešbutis netoli). Atsakymai į šiuos klausimus padės atmesti dalį šventės vietų variantų. 

Pinigai: koks biudžetas skiriamas šventės vietai? 

Jei jūsų biudžetas nėra stipriai apribotas, pasirinkimų galimybės ženkliai padidėja. Jei žvalgotės į aukštesnės klasės restoranus, galite drąsiai akį užmesti ir į dvaro nuomą, nes kainos bus labai panašios. Jei pinigais pas Jus nelyja (kaip kad pas daugelį mūsų Smile) ar manote, kad galima juos išleisti ir kitur, tada reiktų pasidaryti labai bendrą vestuvių biudžeto schemą ir kiek pinigėlių kam planuojate skirti (šventės vieta, suknelė, jaunikio kostiumas, makiažai, gėlės, muzika, fotografas, filmuotojas, dovanos ir t.t.). Tam į pagalbą galite pasitelkti Mano Planas aplinką. Šis punktas svarbus tam, kad nebūtų taip, jog pasirašysite sutarti su brangia Jūsų svajonių vieta, o paskui pasirodys, kad nebelieka pinigų trokštamam DJ ar svajonių suknelei. 

Kokio stiliaus įsivaizduojate vestuves? 

Atlikite paprastą pratimą: paimkite popieriaus lapą ir surašykite, kas šauna į galvą apie Jūsiškes svajonių vestuves. Gal jos prie vandens? Gal gamtos apsupty? Gal kažkur prie jūros? Gal svarbus kažkoks ypatingas metų laikas? Visos šios mintys padės sukurti bendrą paveikslą, kokio stiliaus vestuvių norite. Nepamirškite, kad vestuvės – dviejų žmonių šventė, tad paklausinėkite ir savo antrosios pusės. Labai bendrais bruožais stilius būtų galima išskirti į kaimišką (rustic wedding– dabar jis gan populiarus), vintažinį (vintage wedding), klasikinį arba elegantišką, paplūdimio, modernų, šmaikštų. Jei tvirtai nežinote, ko norite, gal žinote, ko tikrai nenorite – apgalvojimas ir pasitarimas su antrąja puse šiuo klausimu tikrai padės. 

Šventės lokacija

Nusistatykite, kokiu atstumu jūsų šventės vieta bus nutolusi nuo svarbiausių objektų (namų, bažnyčios ir pan.), kad nei jums patiems, nei svečiams netektų labai ilgai važinėti. Pavyzdžiui, jei nuo santuokos ceremonijos vietos iki šventės vietos teks važiuoti 1.5 - 2 val. ir jūs, ir svečiai išvargsit bei nemaža dalis laiko bus skirta tiesiog sėdėjimui automobilyje. Nusistatyta dominanti teritorija taip pat padės atfiltruoti dalį variantų ir sumažinti darbą atliekant pirminę šventės vietų paiešką.

Pirminė paieška 

Tai pati nemaloniausia šventės vietos ieškojimo dalis. Nors daugumą šventės vietų galite susirasti internete, tačiau informacija svetainėse būna nepilna, nuotraukos gali būti pasenusios, dažnai būtent aktualios informacijos net ir visai galite nerasti. Stenkitės per daug nesinervuoti ir negaišti daug laiko. Šio etapo tikslas – susidaryti preliminarų sąrašą per daug nesigilinant ir kritiškai nežiūrint. Neatmeskite varianto, jei nors truputį abejojate, ypač jei šis ne visai atitinka Jūsų norimą stilių. Gal vėliau šiek tiek koreguosite stilių ar, gal pasitelkus tinkamas dekoracijas, tą vietą galėsite paversti idealia Jūsų šventei. Atmesti netinkamus variantus visada spėsite ;). Pasirinkite keletą internetinių svetainių, kuriose pateikiamos šventės vietos arba tiesiog pasinaudokite google paieška. Pasidarykite excel lapą su šiomis skiltimis: 

 • Pavadinimas
 • Adresas
 • Kiek žmonių telpa
 • Kada neužsakyta
 • Tipas: restoranas, kavinė/salė, viešbutis, kaimo sodyba, lauke (pvz. paviljonas), dvaras
 • Išplanavimas: ar yra šokių salė, atskira vieta/patalpa saldžiam stalui, pirtis, kitos papildomos patalpos, pavėsinės ir pan.
 • Kaina: čia įveskite informaciją, kuri pateikiama svetainėje, kad bent bendrai žinotumėte vietos kainą.
 • Internetinė svetainė: kad galėtumėte paspaudusi ant nuorodos, prisiminti, kaip apžiūrėta vieta atrodė. Galite atskirai pasidaryti facebook svetainės nuorodą būtent į albumą su šventės vietos nuotraukomis.
 • Apribojimai: jei internetinėje svetainėje jie nurodyti, pvz., kada kavinė užsidaro.
 • Automobilių stovėjimo aikštelė: pasižymėkite informaciją, susijusią su transportu, ar pakankamai vietos automobiliams, ar nemokama, ar saugoma, jei tai restoranas ar kavinė mieste – ar lengvai pasiekiama viešuoju transportu.
 • Papildomos paslaugos: pasižymėkite, ką papildomai siūlo šventės vietos nuoma. Gal tai kėdžių papuošimai, stalo papuošimai, salės dekoras ir t.t.
 • Maistas ir gėrimai: kas rašoma apie juos. Ar maistą ir gėrimus reikia užsisakyti tik iš jų, ar yra sąrašas maistą teikiančių partnerių, iš kurių reikia pasirinkti. Ar galima savo atsivežti. Ar kas nors atskirai sakoma apie saldų stalą ir alkoholį. 

Netinkamų variantų atfiltravimas 

Kai jau turite lentelę su potencialiomis šventės vietomis, peržvelkite ją ir kiekvieną šventės vietą įvertinkite, galvodama, kiek apytiksliai Jūsų šventė joje kainuos (atsižvelgiant į žmonių skaičių, nakvynę, papuošimus ir t.t.). Gal iš pirmo žvilgsnio pigi vieta galiausiai pasirodys ne tokia pigi, kai susidės visos papildomos, į kainą neįskaičiuotos išlaidos. 

Jei šventės vieta iš pirmo žvilgsnio atrodo tinkama, tačiau nepateikta jus dominanti informacija, parašykite el. paštu bei facebook žinute. Geriau tą patį laiškelį išsiųskite keliais adresais, kad tikrai sulauktumėte atsakymo. Pasižymėkite, kada išsiuntėte laiškelį. Jei po keleto dienų nesulauksite atsakymo, pasiskambinkite, nes kai kurie nuomotuojai nelinkę atsakyti į elektronines užklausas. Tačiau yra ir tokių, kurie turi paruošę reklaminius bukletus jaunavedžiams, kuriuos išsiunčia gavę užklausimą. 

Jūsų laiškelyje turėtumėte išsiaiškinti:

 • kokia nuomos kaina asmeniui ar bent jau kainos ribos;
 • kas į kainą įeina (maistas, gėrimai, saldus stalas, alkoholiniai gėrimai, nakvynė);
 • ar vieta laisva jūsų norimą datą, datomis (net jei online gali rodyti, kad šventės vieta laisva, pasidomėkite dar kartą, kartais informacija internete neatnaujinama);
 • dar kartą pasiteiraukite dėl žmonių skaičiaus, kartais nuomos vietos padidina talpinamų žmonių skaičių, kad patraukliai atrodytų didesniai daliai potencialių užsakovų. Paklauskite, kiek paprastai žmonių švenčia, kiek svečių tilptų susodinus prie apvalių staliukų.
 • Pasiteiraukite dėl pačių atsivežamo maisto – kai kur neoficialiai į tai žiūrima atlaidžiau.
 • Ar šventės metu į teritoriją neįleidžiami pašaliniai asmenys, neorganizuojamos kitos šventės.
 • Ar salės, stalų, kėdžių dekoras yra apmokestintas papildomai? Galite net nusiųsti nuorodas į jums patikusias nuotraukas iš šventės vietos svetainės ir pasiteirauti, ar šis dekoras buvo jų darytas. 

Jūsų TOP trejetukas 

Kai susirinkote visą reikiamą informaciją internete, el. laiškais ar telefonu ir turite vietų sąrašą, belieka aplankyti jas ir gyvai pasižiūrėti ar viskas, ką Jums sakė, tiesa. Tik dar neskubėkite. Gerai, jei tų vietų yra trys (arba negerai, jei nei viena galiausiai netiks Wink). Tačiau jei vietų daugiau? Susidėliokite savo TOP trejetuką (na tikrai ne daugiau nei penketuką Smile) - išrinkite iš sąrašo jums pačias pačiausias vietas. Susiskambinkite ir susitarkite su kiekvienos vietos atstovu susitikti. Telefoninio pokalbio metu pasiklauskite, kiek laiko paprastai užtrunkama norint viską apžiūrėti, kad galėtumėte susiplanuoti laiką. Būtina nusimatyti užtektinai laiko, vis tik planuojate investuoti nemažą pinigų sumą. Negaiškite laiko važiuodami į vietas, kurios netinka Jūsų turimam biudžetui. Taip tik kankinsite save. 

Planuojantiems vestuves iš užsienio: jei jūs negalite nuvykti pasižiūrėti patys ir neturite, kas tai padarytų (tuo žmogumi turite pasitikėti 100%, ypač jo skoniu), paprašykite nuomotuojų, kad jums duotų prieš tai vestuves atšventusių porų kontaktus. Pasikalbėkite ir sužinokite atsiliepimus iš žmonių, kurie buvo pasirinkę jums patikusią vietą. NEPASITIKĖKITE KOMENTARAIS INTERNETE!!! Na nebent norite būti tikri Šerlokai Holmsai Smile. Šiais laikais yra gan normalu, jog įmonės reklamuoja save rašydamos netikrus komentarus, netgi negražiai atsiliepdamos apie savo konkurentus, tad niekada negali būti tikras, ar tai, ką skaitai yra tiesa. Netgi forumuose kažkas gali tiesiog apsimesti irgi planuojantis vestuves, o iš tiesų profesionaliai reklamuojantis keletą paslaugų. Taip pat galite paprašyti nuomotojų atsiųsti daugiau nuotraukų, kad ir darytų telefonu, jog matytumėte nepagražintą vaizdą. 

Vizitas į potencialias šventės vietas 

Kai jau turite savo TOP šventės vietas, dėl vizito laiko susitarta, pasiruoškite klausimus, kurių kamantinėsite nuvykusi. Geriausia klausimus turėti atspausdintus ir, žinoma, pasižymėti atsakymus. Ar tai atrodys kvailokai? Galbūt. Bet juk Jūs norite išsirinkti svajonių vietą, juk pasiruošę į tai investuoti didžiąją dalį šventės biudžeto! Taigi, šalin visus kompleksus Smile.

 

 • Iki kelintos valandos nuoma įskaičiuota į standartinį paketą? Jei tai vienos dienos vestuvės be nakvynės, planuokitės, kad svečių išvykimui reiktų dar valandos po visos programos pabaigimo. Sužinokite, kiek papildomai kainuoja valanda. Kada anksčiausiai jau galite atvažiuoti? Kada anksčiausiai galite atsivežti savo daiktus? Jei tai dviejų dienų vestuvės – kada vėliausiai galite išvykti?

 

 • Kur yra įėjimai į salę, pastatą, jei vestuvės ne vasarą, pasiteiraukite, kur bus galima pasidėti paltus, megztukus ir pan.? Ar bus kokios nors pakabos, drabužių kabyklos? Kartais gali būti ne vienas, o keli įėjimai, tad gal jums patiks kuris kitas, negu, kad tradiciškai naudojamas. Jei tarp jūsų svečių yra senyvo amžiaus žmonių, neįgalių žmonių, apžiūrėkite teritoriją, ar ji bus patogi jiems. Galų gale apgalvokite, ar bus patogu moterims su smailais aukštakulniais, nes kai kuriose sodybose būna siauri nepatogūs laiptai į salę, nepatogus grindinys lauke. Apsvarstykite tai, ar norėsite vestuvių dieną sukti galvą dėl to, kaip neišsisukti kojos ar kažkur neįstrigti su kulniuku.

 

 • Koks salės? Šokių salės apšvietimas? Pasidomėkite, ar yra galimybė reguliuoti apšvietimą – jį šiek tiek pritemdyti, kai reikia romantiškos nuotaikos, paryškinti, kai skaitomi sveikinimai, visai išjungti šeimos židiniui. Apšvietimo klausimas dažnai pamirštamas, nes dažniausiai į nuomos vietas apsižiūrėti važiuojama dieną, tačiau juk šventė vyks vakare, tad atkreipkite dėmesį į šį aspektą. Gal reikės apšvietimu pasirūpinti papildomai.

 

 • Jei planuojate specialią programą, pvz. rodyti filmuką, padaryti fotobūdelę ir pan. - pasidomėkite elektros instaliacijomis, ar bus galima Jūsų sumanymus techniškai įgyvendinti.

 

 • Apžiūrėkite tualetus – jų būklė dažnai gerai atspindi ir visos nuomos vietos būklę.

 

 • Jei vestuvių puotą planuojate netradicinėje vietoje, apgalvokite virtuvės bei vietos padavėjams/virėjams ruoštis klausimus. Jie turi būti patogiai įsikūrę, tačiau nekristi buitinė dalis svečiams į akis.

 

 • Ar yra apribojimų alkoholiui? Išsiaiškinkite, ar galite atsivežti savo alkoholį, ar visą, ar tik dalį, ar stipriuosius ir silpnuosius gėrimus. Kiekviena vieta turi savo taisykles ir nuostatas, tad svarbu prieš pasirašant sutartį jas išsiaiškinti.

 

 • Ar yra apribojimų salės bei aplinkos papuošimui? Gal jūsų pasirinktoje vietoje negalima sukurti laužo, neleidžia į dangų leisti žibintų, neleidžiami fejerverkai, gal viduje nepageidauja, kad būtų degamos žvakės ar naudojamos šaltos ugnelės (beja, jei jas ruošiatės naudoti viduje, būtinai pasidomėkite dėl geros ventiliacijos). Gal jums nepatinka tam tikros esamos dekoracijos (pavyzdžiui, iškabinėtos iškamšos ar ragai) ir norėtumėte jūsų šventės metu jas nuimti.

 

 • Ar yra triukšmo apribojimai? Kai kuriose šventės vietose, ypač einant į lauką, nuo tam tikros valandos gali būti reikalaujama sumažinti triukšmo lygį. Išsiaiškinkite apie tai iš anksto, kad šventės dieną nebūtų nemalonumų.

 

 • Ar jūsų norimoje šventės vietoje tuo pačiu metu gali vykti daugiau nei viena šventė? Šis klausimas aktualus didesnėms šventės vietoms arba netradicinėms vietoms, pavyzdžiui, teatro pastatui ar pan. Tokiu atveju svarbu išsiaiškinti, kaip svečiai žinos, kur būtent jų šventė vyksta, kaip bus užtikrinta, kad neateitų pašaliniai, ar bus jums asmeniškas aptarnaujantis personalas ir nereiks ieškoti padavėjų.

 

 • Ar šventės vieta teikia papildomas paslaugas, skolina papildomą techniką? Sužinokite apie galimybes iš anksto, pasidomėkite kokios būklės siūlomi daiktai bei technika. Šios smulkmenos ne tik padės sutaupyti, jei šventės vietoje yra tai, ko reikia, bet ir išvengti nemalonių siurprizų šiems neatitinkant jūsų įsivaizdavimo.

 

 • Ar yra kokių nors papildomų mokesčių, apie kuriuos turėtumėte žinoti iš anksto? Pavyzdžiui. Mokestis už elektrą, tvarkymą, personalo viršvalandžiai

 

 • Jei šventės vieta neturi galimybės suteikti nakvynę, paklauskite, ką jie rekomenduoja. Vėliau galėsite šiose vietose pasiteirauti dėl grupėms taikomų pasiūlymų, kurie vėlgi padės sutaupyti.

 

 • Kaip vyks atsiskaitymas? Koks užstato dydis? Ar galima tikėtis nuolaidos mokant grynais pinigais?

 

Ir dar keletas patarimų pabaigai. Lietuvių patarlė sako: ruošk roges vasarą, o ratus taisyk žiemą. Renkantis nuomos vietą ši išmintis irgi pasiteisina. Jei šventę planuojate iš anksto, pasistenkite nuvažiuoti apžiūrėti norimų vietų panašiu metų laiku, kai ir bus rengiamas pokylis. Žiemą nepamatysite visų vietos privalumų vasaros metu, ir atvirkščiai. Būtinai pasiteiraukite, ar nenusimato ateityje smarkių pokyčių, statybų siekiant praplėsti kompleksą, remonto darbų ir pan. Gerai pagalvokite, jei jie nusimato, net jei savininkai žada iki jūsų šventės viską užbaigti. Paprastai statybos užsitęsia ilgiau nei planuota, o jūs juk nenorite savo šventės statybų aikštelėje. Nepatingėkite pasižiūrėti atsiliepimų apie šventės vietą internete, užklauskite apie ją specialiose facebook vestuvių planavimo grupėse, gal bus ten jau atšventusių savo vestuves nuotakų (tik komentarus vertinkite kritiškai, nes gali būti ir netikrų, norinčių pareklamuoti/parekomenduoti savo variantą). 

Gavę sutartį neskubėkite jos pasirašyti. Parsivežkite namo ir ramiai viską perskaitykite. Kuo detalesnė sutartis, tuo geriau. Svarbūs tokie aspektai kaip kiek yra stalų, kėdžių, staltiesių, ar reikia už tai papildomai mokėti, kiek kambarių, kada atvykstama, kada išvykstama, kas palydės svečius į kambarius, atsakys į iškilusius klausimus, pasirūpins nesklandumais. Prieš galutinai apsispręsdami dar kartą pergalvokite atstumus nuo ceremonijos vietos iki pokylio salės, ar tai tenkina jus ir nesukels bereikalingų nepatogumų. 

Na ir pabaigai, jei jūsų širdis sako, jog tai TA vieta, pasirašykite sutartį ir planuokite tolimesnę savo svajonių dienos eigą. Ilgai nedelskite, nes gal kažkam kitam ši vieta taip pat svajonių Wink. Sėkmės!

p.s. žemiau pateikiame dažniausiai kylančius klausimus, susijusius su šventės vieta:

Kokį variantą rinktis: svečių sodinimas prie apvalių/atskirų stalų ar prie vieno bendro stalo?

Svečių sodinimas prie atskirų stalų tampa vis populiaresnis. Tada svečius galima sugrupuoti, kad sėdėtų labiau bendraujanti kompanija. Taip pat svečiams pasikalbėti sėdint prie mažesnio stalo yra paprasčiau nei susėdus prie vieno didelio. Jei vestuvės nėra didelės (bendras svečių skaičius iki 20 žmonių), juos galite sodinti prie bendro stalo. Svarbiausia, kaip jūs patys įsivaizduojate vestuves. Net ir sodinant prie bendro stalo didesnę kompaniją, yra sugalvojama vis įdomesnių sprendimų, pavyzdžiui, sodinant ne prie stačiakampio, o prie banguojančios/vingiuojančios formos stalo.

Kokie yra švenčių vietų tipai?

Populiariausios švenčių vietos:

 • Kaimo turizmo sodyba
 • Vila
 • Restoranas
 • Viešbutis (terasa, salė)
 • Banketinė salė
 • Dvaras

Neįprastos vietos:

 • Kupolas
 • Laivas
 • Studija
 • Koncertų salė, teatras
 • Gamta

Kokie yra stalų išdėstymo variantai susodinant svečius? Kaip susodinti svečius?

Jei svečius sodinsite prie stačiakampių stalų, juos galima išdėlioti:

 • U raidės forma - taip susodinsite didesnį kiekį žmonių, bet bus didesnis atstumas tarp jų ir mažiau privatumo bendraujant.
 • E raidės forma - galima susidinti daugiau žmonių, bet taip pat bus mažiau privatumo bendraujant.
 • T raidės forma
 • O raidės forma

Daugiau pavyzdžių bei idėjų, kaip susodinti svečius, rasite į google paveikslėlių paiešką įvedusios wedding guest seating plan. Keletas bendrų patarimų: sudarant sėdėjimo planą parinkite asmenis, kurie turėtų bendrų interesų, nebūtina sodinti tik pažįstamų žmonių. Sodinama tokia tvarka: vyras, moteris, vyras, moteris ir t.t. Kiekvienam svečiui turėtų būti patogu matyti tiek jaunuosius, tiek sceną. Jei šventėje dalyvauja vaikai, patogu jiems padaryti atskirą stalą. Jaunieji sėdi svarbiausioje vietoje prie stalo, jie turėtų matyti visus svečius. Dažniausiai greta jaunųjų sėdi jų tėvai, liudininkai. Nuotaka sėdi jaunikiui iš dešinės. Esant didesniam svečių skaičius rekomenduojama turėti svečių susodinimo planą, kuris gali tapti dekoro dalimi, ant stalų išdėlioti vardų korteles.

NUOTAKOMS TAIP PAT REKOMENDUOJAME STRAIPSNIUS:

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >