Parduotuve Planuok Pati

Esu liudininkė. Kuo tai skiriasi nuo svočios ir ką man daryti vestuvėse?

Esu liudininkė. Kuo tai skiriasi nuo svočios ir ką man daryti vestuvėse? pav.#5660

Pasiplepėjimams tarp svočių, piršlienių ar liudininkių kviečiame prisijungti mūsų facebook grupėje.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Ko gero šie klausimai kirba ne vienai, pakviestai parašu paliudyti artimųjų meilę. Būsimi jaunieji dažnai mažai padeda į šį klausimą atsakyti arba gaunate atsakymus, panašius į šiuos “nieko nereikia, tik padėti parašą“, „bus vedėjas ir viskuo pasirūpins“, „bus nedaug svečių, pasisėdėsim ir tiek“. Ir vis dėlto, jei jau pradėjote skaityti šį straipsnį, širdyje kirba kažkas, sakantis, kad negalėsite ramiai sėdėti šventės metu ir nei kruopelyte neprisidėti prie jos kūrimo. Galų gale, juk jus pakvietė į šventę, kuri dviejų mylinčių žmonių gyvenime būna vieną kartą, o ir jūs esate ne tik paprastas svečias. Tad nuo ko pradėti?

Kartu peržvelkime svarbiausius šventės momentus, kurie būna visose vestuvėse, nepriklausomai nuo to, ar šios tradicinės, ar ne ir kiek kiekviename iš jų gali prisidėti liudininkai. Paprastai liudininkais kviečiami žmonės į vienos dienos vestuves. Jei jus kviečia į dviejų dienų vestuves kaip liudininkus, greičiausiai jus tik tokiais pavadino, bet realiai jūsų pareigos ir darbai bus kaip piršlių. Vienintelis skirtumas – liudininkui nerišama piršlio juosta. Tad jei laukia dviejų dienų vestuvės, drąsiai galite skaityti šį straipsnį, skirtą svočioms. Taip pat jei vestuvėse planuojama turėti poras (pamerges ir pabrolius), vėlgi jūsų vaidmuo pravedant šventę beveik 100% bus kaip svočios.

IŠLYDĖJIMAS IŠ NAMŲ

Prieš ruošiantis šventės planui aptarkite su jaunaisiais šiuos svarbiausius momentus: ar bus išlydėjimas iš namų (ar bus atskiri išlydėjimai iš nuotakos ir jaunojo namų)? Jei bus – ar jaunieji nori tėvų palaiminimo? Paprastai net jei ir samdomas šventės vedantysis, labai retais atvejais jis dalyvauja išlydint jaunuosius, tad jums teks pasiruošti bent keletą žodžių, kad visi nestovėtų pasimetę ir būtų šiokia tokia renginio organizacija. Išlydėjimui svarbiausi momentai:

  • pirmasis tostas už jaunuosius.
  • Jaunųjų tėvų palaiminimas.
  • Atsisveikinimas. Kelionė. Pasitikslinkite, ar bus puošiami automobiliai, ar jie jau bus papuošti, nes gali būti, kad jums reikės pakviesti pagalbininkus ir suorganizuoti puošimą.
  • Apgalvokite, ar išlydėjimo iš namų metu dovanosite kažką simboliško, pavyzdžiui, taures pirmąjam tostui galima dovanoti tiek dabar, tiek ir po santuokos ceremonijos.

Žodžių išlydėjimui rasite skyrelyje Scenarijai, pasirinkite filtrus Šventė - vestuvės, scenarijų tipai - Išlydint jaunuosius.

SANTUOKOS CEREMONIJA: PRIEŠ IR PO

Taigi, iš namų išvažiavote į santuokos sudarymo vietą (civilinės metrikacijos skyrių, bažnyčią ar išvažiuojamosios ceremonijos vietą). Jei nebuvo išlydėjimo iš namų, prieš santuokos ceremoniją galite pasakyti keletą žodžių. Galima pakviesti tėvelius palaiminti vaikus (jei jaunieji to nori).

Pasibaigus ceremonijai visi išeisite. Nesvarbu kur ir kokia buvo santuokos ceremonija, vistiek paprastai po jos susirenka draugai bei artimieji, tie, kurie nepakviesti į puotą, kad pasveikintų jaunuosius. Kad viskas vyktų sklandžiai bei organizuotai ir nereiktų patiems jauniesiems rūpintis, jūs, kaip liudininkai turėtumėte imtis iniciatyvos. Pasakykite pirmąjį tostą, pakvieskite svečius pasveikinti jaunuosius. Gali būti, kad jums teks pakviesti visus bendrai nuotraukai ar vaišėms. Jei norite išeinančius jaunuosius apiberti žiedlapiais, čia rasite originalių idėjų, kuo juos galima pakeisti.

KELIONĖ Į GAMTĄ. FOTOSESIJA.

Kad ir kokios jūsų jaunųjų vestuvės (labiau tradicinės ar tradicijų visiškai nėra), po santuokos ceremonijos paprastai būna laikas vestuvinei jaunųjų fotosesijai. Reiktų su jaunaisiais pasitarti, kaip ši vyks: ar numatytos fotosesijos vietos, ar važiuos tik jaunieji su liudininkais, o gal ir kažkas iš svečių galės prisijungti. Priklausomai nuo to, kaip bus organizuojama fotosesija, galimos šios veiklos:

  • nuotakos nešimas per tiltą – galite jį padaryti ne tik humoro forma, bet ir labai simbolišką. Juk tai simbolinis veiksmas, reiškiantis dviejų gyvenimų - dviejų krantų sujungimą. Humoro forma galite būti pasiruošę paspirtukus jauniesiems, tegu tiltą pravažiuoja. Bus žaisminga, o ir nuotraukos bus įdomesnės.
  • Širdelių surakinimas – labai sena ir gal daugeliui atsibodusi tradicija, tad galite ją šiek tiek pakoreguoti. Įteikite dvi širdelės puseles su jaunųjų vardais. Tegu jas suneria taip, kad daugiau nebeatsidalintų. Galite papasakoti istoriją apie žmones su keturiomis rankomis ir kojomis, kuriuos Dievas perplėšė, o kartu perplėšė ir vieną sielą, tad šie ieško vienas kito, kol randa savo sielos antrą puselę. Galite padovanoti jauniesiems širdelę ar dvi širdeles – Kalėdinį žaisliuką su šeimos pavarde ir pasakyti žodžius, kad nuo šiol judviejų širdys sujungtos, o šis žaisliukas tegu per kiekvienas Kalėdas primins jų pasakos pradžią. Paįvairinkite širdelių surakinimo žaidimą romantiška ar humoristine jaunųjų priesaika vienas kitam. Jas galite išgraviruoti ant medinių širdelių, kad liktų prisiminimui.
  • Galite būti pasiruošusi keletą žaidimų jauniesiems: pirmojo barnio dėžutę, jaunųjų apsipirkimą, jei kartu važiuoja ir svečiai – šiems cukrinius sveikinimus arba šokoladinį laišką.

POKYLIS

Pereikime prie tos šventės dalies, kurią stebės daugiausia žiūrovų – pokylio. Pirmiausia atsakykite į porą klausimų: ar bus šventės vedėjas? kas iš tradicijų bus šventėje? Jei bus vedėjas, jums per daug užimtumu šventės metu rūpintis nereikės, tik viena rekomendacija – pasidomėkite iš anksto, koks vedėjas bus, kad neatsitiktų taip, jog bus tik muzikantas, kuris tik gros, o jums teks gelbėti situaciją. Jei vedėjo nebus, tada geriau būtų pasiruošti bent keletą veiklų, kad vestuvės nevirstu eiliniu pasisėdėjimu. Tegu veiklos bus kartu ir kažkoks prisiminimas jauniesiems. Tie patys cukriniai sveikinimai ar šokoladinis laiškas liks po šventės ir primins įsimintiną vakarą. Galite svečiams suruošti korteles, kurias jie užpildytų. Dažnai svečiai tingi, nesugalvoja ką rašyti į palinkėjimų knygas, kuriose yra tiesiog tuščia vieta palinkėjimui. Palengvinkite užduotį svečiams, o ir jauniesiems bus kur kas įdomiau skaityti, jei sudarysite mini anketas. Įtraukite klausimus humoro forma, ateities spėjimus (pavyzdžiui, kiek vaikų turėsite, kokie jų vardai, kokį automobilį po dešimties metų vairuosite, idėja ką veikti pirmų vestuvių metinių proga ir pan.). Jauniesiems suruoškite darbų pasidalinimą. Galite padovanoti darbų pasidalinimo dėlionę, kuri liks prisiminimui, na o svečiams bus juoko, klausantis, kaip pampersus įsipareigos keisti jaunasis, o pinigus išleis nuotaka. Net jei nedarysite tradicinio nuotakos nuometo nusegimo bei jaunųjų išlydėjimo miegoti, užbaikite šventę ne tik padėkodami svečiams, bet ir jauniesiems įteikdami simbolinę dovanėlę. Tai gali būti tiek užduotys pirmaisiais santuokos metais (kiekvienam mėnesiui po užduotį), tiek santuokos taisyklės, medaus mėnesio lauknešėlis ir pan.
Net jei jūsų šventėje bus vedėjas ir jis ar jų komanda bus išties šaunūs, kažkiek prisidėti prie šventės vedimo vertėtų. Jei jaunieji – jums artimi, brangūs žmonės, įvertinkite, kurie iš vestuvių momentų yra svarbūs ir galbūt būtent jūs, o ne svetimas vedantysis, tarkite žodį. Tai gali būti pirmasis jaunųjų šokis, šeimos židinys, vidurnakčio tostas jauniesiems.

Bendri patarimai ruošiant scenarijų. Pasiruoškite tris scenarijaus variantus: sau, liudininkui ir muzikantams ar vedėjui. Tekstą spausdinkite padidintu šriftu, kad galėtumėte lengvai įskaityti iš toliau, esant prastesniam apšvietimui. Aiškiai atskirkite, kur jūsų, o kur liudininko žodžiai, galite net atspausdinti skirtingomis spalvomis. Kiekvienam momentui skirkite atskirą lapą. Susirašykite, kokių priemonių, prizų reikia kiekvienam išstojimui, kad iš anksto pasiruoštumėte. Svečių prie stalo nelaikykite ilgiau nei 1,5 val. Kalbėkite vieno atsistojimo metu ne ilgiau nei 5 minutes. Po atitinkamo išstojimo perskaitytus lapus išsekite ir įdėkite į papkės galą, kad nebesimaišytų. Būtinai keletą kartų perskaitykite visą scenarijų dar prieš šventę. Galite net pafilmuoti, kaip atrodote skaitydama, kaip skamba balsas. Neaiškių žodžių kirčiavimą pasižiūrėkite žodyne. Skaitydama pasistenkite ne visą laiką būti įbedusi akis į lapus, bet ir pasižiūrėti į žmones. Darykite pauzes, kvėpuokite skaitydama. Nesinervuokite, juk susirinko visi jūsų artimi žmonės. Su muzikantais scenarijų aptarkite paskutinę savaitę iki vestuvių. Bendrais bruožais galite aptarti ir anksčiau, tačiau smulkiai reiktų pasikalbėti prieš vestuves. Nepamirškite, kad be Jūsų šventės jie turi ir daugiau, taigi iš anksto tikrai visko neatsimins ir per daug nekreips dėmesio. Scenarijaus variantą muzikantams paduokite atspausdintą vestuvių dieną, geriau nesitikėkite, kad jie atsispausdins patys, kad vėliau netektų nusivilti.

Jei vis dar jaučiatės netvirtai ruošdamasi vestuvėms, pasinaudokite mūsų scenarijaus rašymo konsultacija. Jums bus sudarytas šventės planas, padėsime su idėjomis, žodžiais, žaidimais bei kitomis smulkmenomis. 

SĄRAŠAS SIMBOLINIŲ DOVANŲ/PIRKINIŲ SCENARIJUI NUO LIUDININKŲ 

Širdelės su išgraviruota jaunųjų priesaikai (gali būti jūsų norimas tekstas) http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/sirdeles-jaunuju-priesaikai/314

Širdelės su jaunųjų vardais (sukabinamos spynute, galima kabinti kaip Kalėdinį žaisliuką) - http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/sirdeles-su-vardais-sirdziu-surakinimui/311

Šeimos arba santuokos taisyklės http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/seimos-arba-santuokos-taisykles/296

Didžiulis žiedų nešėjo ženklelis (užkabinamas vaikučiui, kuris neša žiedus, užrašai galimi įvairūs) http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/ziedu-nesejo-zenklelis/280

Širdžių surakinimui širdelė iš dviejų dalių http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/jaunuju-sirdziu-surakinimui/243

Žaidimas jauniesiems Darbų pasidalinimas http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/jaunuju-darbu-pasiskirstymas/242

Užduotys jauniesiems pirmaisiais santuokos metais (atidengus lieka šeimos arba santuokos taisyklės) http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/uzduotys-jauniesiems-pirmais-santuokos-metais/240

Pirmojo barnio dėžutė su lapais jaunųjų laiškams vienas kitam (galima vietoj laiškų dėti anketas) http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/pirmosios-pagalbos-santuokos-krizei-spresti-deze/228

Rėmeliai medaus mėnesio bankui: http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/remeliai/105

Kalbos debesėliai fotosesijai http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/kalbos-debeseliai/104

Stikliukai vestuvių svečiams http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/stikliukas-vestuvems/88

Dekoruotas padėklas jaunųjų išlydėjimui miegoti http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/padeklas-be-kojeliu-50x30x5-5cm/78 ir http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/padeklas-su-kojelemis-50x30x7cm/77

Dekoruota medinė pakaba nuotakos rūbui http://www.planuokpati.lt/parduotuve/produkto_perziura/dekoruota-medine-pakaba-suaugusiu/71

 

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >