Parduotuve Planuok Pati

Gimtadienis robotų tema

Gimtadienis robotų tema

Pasiruoškite gimtadienio istoriją ir keletą užduotėlių. Vyresniems vaikams (nuo 5 metų) tikrai patiks į nuoseklią istoriją įpintos užduotys, kurias reikia išspręsti. Žemiau pateikiame vieną variantą, kurį galite adaptuoti pagal save. Kiekvienos naujos užduoties užuominas padėkite tam tikroje namo/buto/kiemo vietoje. Būkite iš anksto pasidariusi tų vietų nuotraukas ir jas sukarpiusi, kad vaikai iš gabalėlių sudėliotų dėlionę ir atspėtų, kur eiti. Parinkite daugeliui žinomas vietas, o karpykite į tiek gabalėlių, kad būtų nesudėtinga vaikams sudėlioti (užtenka 4-6 dalelių).

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Scenarijus

Vaikai, šiandien papasakosiu jums istoriją apie robotus, kurie atskrido į žemę iš kitos planetos. Juos vadina transformeriais. Pakelkit rankas, kas iš jūsų žinote transformerius, kas žiūrite filmukus? 

Taigi, kad transformeris galėtų judėti, transformuotis į mašiną ir neišsijungtų, jam reikalingas maistas. Gal kas žino, ką valgo transformeriai? Teisingai, jie valgo energoną. Deja, transformeriams iškilo grėsmė, jie tuoj išsijungs. Jų energono atsargos visai išseko. Jas pagrobė deseptikonai. Transformeriai siunčia pagalbos signalą jums. Kas padės transformeriams atgauti energoną ir išgelbės juos nuo visiško išsijungimo? 

Štai visiems transformerių komandos nariams ženkliukai.

Vaikams išdalinami robotų lipdukai. Juos galite atspausdinti ant specialaus lipdukų popieriaus lazeriniu spausdintuvu arba nusipirkti spalvojimo knygutę su lipdukais ir panaudoti pastaruosius. Galima ir ant popieriaus atspausdintus piešinukus priklijuoti lipnia juosta.

Užsiklijuokite ant jums patinkančios rūbo vietos. O dabar leidžiamės į kelionę. Kaip matote, čia yra pažymėtas kelias. Reikia peršliaužti šiuo tuneliu (žalias kirmėliukas), tada pereiti lavos upę, bet kad neįkristumėte į lavą ir nesudegtumėte, turite šokinėti ant akmenų (išdėliotos pagalvėlės). Tada reikės užrištomis akimis nueiti per tiltą laikantis už virvės (virvė). Galiausiai turėsite užkopti į kalną ir nuo jo nusileisti (batutas). Įveikusieji visas kliūtis gausite užuominą apie kitą užduotį. Tad išsirikiuojam vienas paskui kitą ir pradedam kelionę.

 Kelionės pradžiai galite sugalvoti ir kitokių kliučių. Gali tėveliai laikyti supainiotą virvę, tarsi lazerio spindulius, per kuriuos vaikai turi peršliaužti. Galite paruošti šiek tiek aukščiau pakeltą lentą - tai būtų tiltas ir t.t. Tada kiekvienas gauna nuotraukos dalį. Iš nuotraukų susideda vieta, kurią reikia atpažinti. 

Transformeriai mums pasiuntė užkoduotą žinutę, kad ją perskaitytume, reikalinga speciali įranga. Štai jūs jau sudėliojote pirmąją vietą, kur ieškoti specialios įrangos. Jei jau žinote, kas tai per vieta, keliaukite į ją ir ieškokite daikto, pažymėto transformerių ženklu. Jį atneškite man.

Nurodytoje vietoje padėti skutimosi putų buteliukai, ant kurių priklijuoti transformerių ženklai ir kitos vietos nuotraukų detalės. Vaikai turi atnešti buteliukus ir nuotraukos detales. 

Ką gi, dalį žinutės šifravimo įrangos radote, reikia dar kažko, kas bus padėta kitoje vietoje, pavaizduotoje dėlionėje. Kas tai per vieta? Eikite ir suraskite transformerių ženklu pažymėtą daiktą.

Randa dubenį.

Na o dabar pasiruošime žinutės šifravimo įrenginį. Visi pripurkškite putų į šį dubenį, kad jų būtų kuo daugiau. O dabar visi užsimerkite.

Kol vaikai būna užsimerkę, kitos nuotraukos dalys sudedamos į dubenį su putomis. Jos sudėtos į maišelius, kad nesušlaptų. 

Galite atsimerkti. Dabar tarp putų ieškokite, kas jose atsirado. 

Iš nuotraukų susideda garažo vartai su blogiečio megatrono nuotrauka. 

O ne, pasirodo, prieš atgaunant energoną mums teks nukauti blogiečius. Ši žinutė išduoda, kur jie yra. Visi pirmyn į kovos vietą.  

Štai jūsų ginklai, šaukite į megatroną ir jį nukaukite.

Reikia su vandens pistoletais nušaut priešą – nuplaut piešinį, nupieštą kreidelėmis.

 Užduotis įveikta, dabar belieka surasti, kur buvo paslėptas energonas. Štai paskutinės vietos užuominos.

Paskutinėje vietoje vaikai randa nuotrauką su daug saldainių. 

Kažkas čia ne taip, energono nėra, yra tik nuotrauka. Kur gi tas energonas?

Tada pasirodo tėtis ar kažkas iš suaugusių ir kažką pasako, kad atkreiptų dėmesį į save. Jis vilki pinata marškinėliais - senais marškiniais, apkabinėtais įvairiausiais saldainiais (jie priklijuoti karštais klijais). Tėtis begioja o vaikai gaudo tėtį ir lupa saldainius.

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >