Parduotuve Planuok Pati

Įsimylėjimas nėra geriausias dalykas pasaulyje

Įsimylėjimas nėra geriausias dalykas pasaulyje

Šie išmintingi C.S. Lewis (Mere Christianity) žodžiai labai tinka ne tik jauniesiems, bet ir visiems jauniems įsimylėjėliams:

Būti įsimylėjusiu gerai, bet tai nėra pats geriausias dalykas. Yra daug dalykų, blogesnių už įsimylėjimą, bet yra ir geresnių už jį. Negali įsimylėjimo paversti savo gyvenimo pagrindu. Tai kilnus jausmas, bet vis tik tai tėra jausmas. Žinok, kad negali pasitikėti jokiu jausmu, kad šis tęsis tokiu pačiu intensyvumu visą laiką. Nėra jokių garantijų, kad šis jausmas tęsis apskritai. Žinios gali išlikti, principai gali nekisti, įpročiai gali įsišaknyti, bet jausmai – jie ateina ir praeina. Tiesa pasakius, kad ir ką žmonės sakytų, būsena „įsimylėjęs“ paprastai amžinai netrunka.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Jei gerai žinoma pasakos pabaiga „ir tada jie gražiai ir laimingai gyveno“ būtų pakeista „ateinančius penkiasdešimt metų jie jautė vienas kitam lygiai tą patį, ką ir tą dieną, kai susituokė“, juk ji negalėtų būti teisybė, o net jei ir būtų tokia tiesa, kažin ar kas to norėtų. Tik pagalvokite, kas galėtų norėti penkiasdešimt metų gyventi nuolat jausdami tą patį, kaip ir santuokos dieną jaudulį? Kaip tai paveiktų Jūsų darbą, maitinimąsi, miegą, kitas draugystes?

Bet, žinoma, būti įsimylėjusiu nėra tas pats, kas ir mylėti. Meilė šia, antrąja prasme – meilė kaip atskira įsimylėjimo būsena – nėra tik jausmas. Tai sudėtingas derinys, palaikomas valios ir sąmoningai stiprinamas įpročių, kurstomas dėkingumo, kurį abu partneriai vienas kitam rodo ir kasdien laiminamas Dievo.

Tada abu mylintieji gali jausti meilę vienas kitam net tomis akimirkomis, kai partneris nepatinka. Juk ir save myli, net kai nesi savimi patenkintas. Jie išsaugo meilę net ir tada, kai būtų labai lengva, jei tik leistų sau, įsimylėti kažką kitą.

Įsimylėjimas abu įsimylėjėlius pastūmėjo pasižadėti būti ištikimais vienas kitam, tuo tarpu pastaroji, ramesnė meilė yra ta jėga, kuri padeda šį pažadą ištesėti. Būtent ši meilė ir yra kuras, kurio dėka veikia santuokos variklis. Įsimylėjimas – tai sprogimas, kuris šį variklį užvedė.

C.S. Lewis, Mere Christianity

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >