Parduotuve Planuok Pati

John Steinbeck laiško sūnui apie meilę ištrauka

 John Steinbeck laiško sūnui apie meilę ištrauka

Pirmiausia žinok, kad jei tu įsimylėjai, tai gerai, tai praktiškai geriausia, kas tik gali kam nors nutikti. Ir neleisk niekam šio jausmo nuvertinti, sumenkinti ar paversti nereikšmingu.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Antra – žinok, kad yra ne viena meilės rūšis. Yra savanaudė, grubi, egoistiška meilė, kurios net negalima meile pavadinti, tai meilės išnaudojimas savo svarbumui pabrėžti. Visai kitokia yra meilė, kuri paskatina tavyje atsiskleisti pačias geriausias savybes – švelnumą, rūpestį, pagarbą... Ne tik socialinę pagarbą, išreikštą elgesiu, bet ir gilesnę pagarbą, kuri apima kito žmogaus pripažinimą nepakartojamu ir vertingu dėl paties savęs. Pirmoji meilės rūšis pavers tave mažu ir ligotu, ir silpnu, tuo tarpu antroji meilė gali pažadinti tavyje stiprybę ir drąsą, ir gerumą, ir net išmintį, apie kurią net nenutuokei, kad turi.

Sakai, kad tavo meilė nėra vaikiška. Jei tavo jausmas toks gilus, žinoma, ji nėra vaikiška. Bet aš nemanau, kad klausdamas apie meilę tu nori sužinoti kaip tu jautiesi. Tu tai žinai geriau nei bet kas kitas. Tau reikia patarimo, ką gi daryti su šiuo jausmu, o tai aš galiu tau patarti.

Džiaukis joje kiekviena smulkmena, būk laimingas ir dėkingas, kad ją patiri.

Meilės objektas – pats geriausias, gražiausias ir nuostabiausias. Stenkis būti jo vertas.

Jei kažką myli, visai nepavojinga apie tai pasakyti. Tik turi atsiminti, kad kai kurie žmonės yra labai drovūs, tad sakydamas turi atsižvelgti į jų drovumą.

Merginos turi nuojautą, pasakančią joms apie tai, ką tu jauti, bet paprastai joms taip pat patinka tai išgirsti.

Kartais taip nutinka, kad tai, ką tu jauti, dėl vienos ar kitos priežasties nėra abipusis jausmas. Bet dėl to tavo jausmas netampa mažiau svarbus ar geras.

Na ir pabaigai, aš žinau tavo jausmą, nes ir aš jį jaučiau ir labai džiaugiuosi, kad tu ją jauti.

...Ir nebijok meilės prarasti. Jei taip turi būti, taip ir nutiks. Svarbiausia neskubėti. Geri dalykai nedings.

 

Kam įdomu paskaityti originalą, rasite čia.

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >