Parduotuve Planuok Pati

Krikštynos I variantas

Krikštynos I variantas

Krikšto tėvai atvažiuoja pas tėvus. Aprengia ar bent jau padeda aprengti krikšto vaiką. Krikšto mama slapta nuo tėvų į vaiko drabužėlius įdeda pinigėlį - taip palinkėdama/užburdama, kad vaikas būtų turtingas. Visi važiuoja į bažnyčią. Prieš einant į bažnyčią krikšto tėvai palaiko vaikutį palypėję ant akmens, kad vaiko dantys būtų stiprūs ir sveiki.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Po ceremonijos visi patraukia į šventės vietą. Šventė pradedama krikšto tėvų kalba. Krikšto tėvas pasako, kad išvežėm vaikutį pagonį, parvežėm krikščionį. Garsiai perskaito krikšto dokumentą ir jį perduoda saugoti tėvams. Krikšto mama perskaito žodžius tėvams apie vaikelį:

Aš - trapus ir baltas popieriaus lapas,
Pats nusispalvinti negaliu,
Tad jei piešite mane skaisčiomi spalvomis, -būsiu šviesus ir linksmas.
Aš – paruoštas lipdymui molio gabalas,
Pats nusilipdyti negaliu,
Tad, jei lipdysite mane piktą, - būsiu gąsdinantis,
Jei lipdysite mane mąstantį, - būsiu paguodžiantis.
Aš – maža ir gležna gyvybės sėkla,
Pati išdygti negaliu,
Tad jei sėsite mane abejingai, užaugsiu menka,
Jei sėsite mane su meile, užaugsiu derlinga.
Aš – Jūsų sumanyta, bet neužbaigta daina,
Pati sau žodžių pasirašyti negaliu,
Tad jei sudėsite į mane bet kokius žodžius, skambėsiu padrikai,
Jei sudėsite į mane išminties pilnus žodžius, skambėsiu gyvai.
Globokite, mylėkite mane, aš – JŪSŲ VAIKAS.

Tėvams įteikiamos dovanos, pavyzdžiui knygutė, į kurią mama pildys visus nutikimus, nuotraukas apie pirmuosius vaiko gyvenimo metus (pavyzdžiui, knyga Anna Gedges Penkeri mano gyvenimo metai), vaikučiui - sidabrinė moneta.

Svečiai pavalgo. Kai jau užkandate, krikšto mama perskaito tėvams vaikų auklėjimo taisykles:

VAIKŲ AKLĖJIMO TAISYKLĖS

 

  1. Kai baigsite žaisti su vaiku, padėkite jį ten, iš kur paėmėte.
  2. Visi vaikai mėgsta žaisti slėpynių, bet tėvai nenori prisidėti - atseit labai užsiėmę. Pamėginkite suderinti darbą ir žaidimą. Pasislėpkite nuo vaiko, tarkime, komandiruotėje, ir jis jūsų ieškos visą savaitę.
  3. Ką daryti, jei vaikas įlipo į medį ir nebegali išlipti? Jokiu būdu nemėginkite purtyti medžio ar mėginti numušti jo pagaliu. Rudenį vaikas prinoks ir nukris pats. Arba jį pakąs pirmosios šalnos.
  4. Jei nebeturite ką pasakyti vaikui, pritrūkote žodžių, liepkite jam eiti praustis.
  5. Jei vaikas žagsi, užsikimškite ausis. Taip kurį laiką atsikratysite žagsulio.
  6. Jei vaikas retkarčiais nušvilpia iš jūsų pinigų, nerėkite ant jo, kad netraumuotumėte psichikos. Geriausia surengti linksmą kratą vaiko kambaryje, o po to visai šeimai kartu pažaisti teismą arba sušaudymą. 
  7. Kad geriau suprastumėte savo vaiką, galvokite ir jauskite kaip jis. Pamėginkite parūkyti slapčia nuo savęs cigaretę ir iškulkite laidyne porą trejetą langų.
  8. Priežasčių, kodėl vaikas neklauso, gali būti daugybė: jis blogai girdi, jūs tyliai kalbate, jūs patys nesuprantate, ką kalbate, ir t.t. Ką daryti? Laimė, yra priemonė: per užpakalį, per užpakalį ir dar kartą per užpakalį.
  9. Kad neįvarytumėte vaikui nevisavertiškumo komplekso, niekada nerodykite esantys viršesni: kalbėdamiesi su juo rimtomis temomis šnairuokite į šonus, krapštykite nosį ir seilėkitės.
  10. Jei vaikas ilgai verkia ir negali nusiraminti, liaukitės jį mušti, ir nutils.
  11. Jūsų vaikas niekada neras uogienės stiklainio, jei jį užrakinsite, o raktą padėsite muilinėje po muilu.
  12. Jei dėl vaiko patekote į aklavietę, pastatykite jį į kampą. Niekada nekelkite rankos prieš vaiką - taip paliekate neapsaugotą saulės rezginį.
  13. Jei jūsų vaiko itin bjaurus neįskaitomas raštas, ruoškite jį tapti gydytoju.
  14. Jei norite, kad vaikas jus išgirstų, pamėginkite kalbėti tyliai su kuo nors kitu.
  15. Jei jūsų vaikas nuolat pučiasi, nupirkite jam tromboną - jis talentingas.
  16. Jei vaikas neturi apetito, paruoštus pietus išmėtykite po visą jo kambarį ir įleiskite ten savo vaiką. Jis būtinai ims nuo žemės visokią bjaurastį ir kiš burnon. Greit jis bus sotus - ir lėkščių plauti nereikės.
  17. Yra geras būdas išmokyti vaiką netempti iš mokyklos dvejetų. Reikia pasiimti diržą ir nukulti mokytoją. 
  18. Jei vaikas zyzia nupirkti jam dviratį, pirkite. Juk nespėsite apsidairyti, ir vaikas suaugs, o dviratis liks jums.
  19. Jei pastebėjote, kad vaikas rūko, neskubėkite jos bausti. Gal jam jau kur kas daugiau nei dvidešimt.

Atėjo laikas apdovanoti senelius. Močiutėms duodama užduotis - padainuoti po lopšinę. Už padainavimą abi gauna po skarelę bei po šaukštą. Dovanos palydimos žodžiais, kad abi jau tapo močiutėmis, taigi gauna skiriamuosius ženklus - skareles ir po šaukštą, kad anūką gerai maitintų. Užduotis seneliams - pasekti po pasaką. Kaip dovanos duodama po pasakų knygą. Dovana palydima žodžiais, kad dabar reikės daug pasakų žinoti, taigi duodam po senelio vadovėlį, iš kurio galės mokintis.

Seneliai atsidėkodami visus svečius vaišina Anūko koše (širšių medus - receptus rasite skyrelyje Skanumynai). Šią košę turi būti iš anksto pasiruošę krikšto tėvai.

Kol svečiai užkandžiauja ir šnekučiuojasi, visiems išdalinkite korteles, ant kurių surašytų pasižadėjimus bei palinkėjimus. Visa tai paliekama krikšto vaikui atminimui. Daugiau žaidimų krikštynoms rasite skyrelyje Žaidimai.


Lapai spausdinimui
 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >