Parduotuve Planuok Pati

Pirmasis tostas jubiliejaus metu

Atėjęs į auditoriją skaityti paskaitos, filosofijos profesorius pasidėjo ant stalo stiklainį ir pridėjo į jį delių akmenų. Po to klausia studentų - ar stiklainis pilnas? Šie patvirtino. Tada profesorius išsiėmė iš krepšio skardinę nuo kavos, pilną smulkių akmenėlių ir supylė juos į stiklainį. Akmenukai gražiai užpildė tarpus tarp didelių akmenų. Profesorius vėl paklausė studentų: ar stiklainis pilnas? Ir šie juokdamiesi jam pritarė. Tada profesorius išsitrauke iš kišenės maišelį smėlio ir supylė jį į stiklainį. Smėlio kruopelės subiro į pačius mažiausius plyšelius tarp akmenų, visiškai užpildydamas stiklainį. Ir vėl profesorius paklausė studentų: ar dabar stiklainis pilnas? Ir šie vėl atsakė - taip. Tada profesorius paėmė nuo stalo du puodelius kavos ir supylė juos į stiklainį. Kava subėgo ir susigėrė. Studentai nusijuokė.
-Taigi, - tarė profesorius,- dabar įsivaizduokite, kad šis stiklainis yra jūsų gyvenimas.
Didieji akmenys simbolizuoja svarbiausius jūsų gyvenimo dalykus- šeimą, vaikus, draugus, mylimuosius. sveikatą, darbą. Net jei visa kita dingtų, jie vis tiek liktų jums svarbūs ir suteiktų jūsų gyvenimui prasmę. Smulkūs akmeneliai yra antraeiliai, mažiau svarbūs dalykai: automobilis, butas, studijos. Smėlis simbolizuoja visai nesvarbius, nereiksmingus dalykus, netgi lėkštus dalykus. Ir jeigu jūs iš pradžių pilsite smėlį, tai jame neliks vietos nei dideliems akmenims, nei smulkiems akmenėliams. Skirkite daugiau dėmesio svarbiems dalykams. Raskite laiko savo vaikams, mylimiesiems. Rūpinkites savo sveikata. Liks pakankamai laiko darbui ir namų ruošai, ir vakarėliams, ir kitkam... Rūpinkites pirmiausia didžiausiais, nes tik jie yra tikrai vertingi, nusistatykite teisingus prioritetus, o visa kita - tai tik smelis.
Vienas iš studentu pakelė ranką ir paklausė:
-Ką reiškia tie du puodeliai kavos?
Profesorius nusišypsojo ir atsakė:
- Džiaugiuosi, kad paklausėte. Tai reiškia, kad „NESVARBU - KOKS PILNAS JŪSŲ GYVENIMAS BŪTŲ, PORAI PUODELIŲ KAVOS SU GERAIS DRAUGAIS VISUOMET TURĖTUMĖT ATRASTI LAIKO.
Norėčiau ir ......  (jubiliato vardas) palinketi, kad visada atrastų laiko svarbiems dalykams: savo šeimai, artimiesiems, bei visad atrastų laiko išgerti puodelį kavos su draugais. Tegul maži dalykai neužgožia pačių svarbiausių.

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >