Parduotuve Planuok Pati

Putų slaimas

Putų slaimas pav.#5871 Putų slaimas pav.#5872 Putų slaimas pav.#5873

Slaimas - vienas smagiausių vaikų žaidimų bei užsiėmimų. Jį galite įtraukti ne tik į advento kalendoriaus veiklas (rekomenduojame įsigyti advento kalendorių - namelį, į kurį tilps visi receptui reikalingi ingredientai, o pats namelis - kompaktiškas ir pasibaigus šventėms neužims daug vietos Wink ), bet ir gimtadienius ar šiaip savaitgalio laiką su vaikais. Kad būtų ne tik smagu, bet ir naudinga, pakalbėkite su mažaisiais apie tai, kas vyksta gaminant slaimą. Tai puikus STEM eksperimentas. Tad truputis teorijos:

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Slaimo gaminimo metu vyksta endoterminė reakcija. Tai reakcija, kuriai vykstant šiluma yra sunaudojama, o ne išskiriama (jei būtų išskiriama, tokia reakcija vadinasi egzoterminė). Galite atkreipti vaiko dėmesį, kokios temperatūros slaimo masė, ar pastebėjo, kokia ji šalta. Palyginkite temperatūras pradžioje, kol sumaišytas tik vanduo ir klijai ir kai įdedamas reagentas.

Įvyksta reakcija tarp PVA klijų ir boro jonų, esančių slaimo reagentuose (boraksas, natrio boratas ir boro rūgštis). Molekulės (mažos dalelės, kurios sudaro visus daiktus bei medžiagas) nebejuda laisvai, o susiriša ir pasidaro slaimas. Viskas vyksta panašiai kaip su spagečiais ir sūriu. Kol šie karšti, spagečiai lengvai slysta ir maišosi, bet kai spagečiai atšala, jie sulimpa ir sustingsta.

1 RECEPTAS

1/2 puodelio PVA baltų arba permatomų klijų
1/2 puodelio vandens
1/4 puodelio skysto krakmolo
skystų maistinių dažų
polistirolo granulių (1-2 puodeliai)

Sumaišykite vandenį ir klijus. Labai svarbu laikytis proporcijų. Abu ingredientus gerai išmaišykite. Įmaišykite maistinių dažų. Suberkite polistirolo granules ir viską gerai išmaišykite. Granulių dėkite tiek, kad jums patiktų slaimo tekstūra. Dabar įpilkite skysto krakmolo.
Prieš pildami krakmolą galite aptarti mokslinę eksperimento pusę: skystas krakmolas yra reagentas, nes jame yra natrio borato, svarbaus cheminei reakcijai įvykti.

2 RECEPTAS

PVA klijai (1/2 puodelio)
druskos tirpalas (pavyzdžiui, dirbtinės ašaros - akių lašiukai, kuriuose yra natrio borato ir boro rūgšties, pvz. Amidrop, Optiserum ir kt.) - 1 šaukštas
kepinių soda (1/4-1/2 valgomo šaukšto)
skutimosi kremas (putos) (3 puodeliai)
maistiniai dažai

Į indą supurkškite skutimosi kremą. Galite paeksperimentuoti ir jo įdėti mažiau ar daugiau: nuo to priklausys, ar masė bus minkštesnė ir puresnė ar standesnė. Įmaišykite maistinių dažų. Supilkite klijus ir gerai išmaišykite. Įpilkite sodos (apie pusę šaukšto). Galiausiai supilkite druskos tirpalą ir gerai išmaišykite.

 

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >