Parduotuve Planuok Pati

Dažniausiai nuotakų užduodami klausimai

Dažniausiai nuotakų užduodami klausimai

AKCIJOS:

  • Rezervuok stalo kortelių svečio sėdėjimo vietai pažymėti - magnetukų gaminimą 2024-iems metams net jei neturi svečių sąrašo ir gauk specialų pasiūlymą. Parašyk šventės datą ir planuojamą svečių skaičių į [email protected]facebook žinute arba instagram. Kainas ir pavyzdžius rasi čia
  • Naudingas nuorodas ir rekomenduojamų straipsnių ruošiantis vestuvėms sąrašą rasite straipsnio pabaigoje.

Kadangi nuolat stebime, ką būsimos jaunosios diskutuoja įvairiuose forumuose ir nuotakų namučių grupėse, o rūpimų klausimų sąrašas po truputį ilgėja, jūsų patogumui vienoje vietoje surašėme dažniausiai užduodamus klausimus bei atsakymus į juos. Straipsnį vis ATNAUJINAME bei papildome naujais klausimais ar informacija.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Dažniausiai nuotakų užduodami klausimai ruošiantis vestuvėms:

Ar reikalinga muzika bei kažkokios veiklos svečiams prie bažnyčios po ceremonijos? 

Pastaruoju metu gan populiaru užsakyti užkandžių bei gėrimų staliukus. Tokia paslauga atrodo estetiškai, taip pat niekuo papildomai nereikia rūpintis nei jauniesiems, nei jų artimiesiems. Jei užsisakote šią paslaugą, galite sutarti, kad būtų ir kažkokia foninė muzika, bet paprastai jos nereikia. Jei tokios paslaugos neplanuojate užsakyti, galite būti paruošę minimalistines valgomas padėkos dovanėles svečiams, kurie ateina pasveikinti jūsų po santuokos, ypač kai ne visi vyksta į šventės vietą. Šiai šventės daliai tikrai nereikia kažkaip ypatingai ruoštis, paprastai sveikinimams ir pasibuvimui po santuokos ceremonijos skiriama 20-30 min., dauguma laiko vyksta sveikinimai ir fotosesija.

Kaip organizuoti dovanų įteikimą, kad nestovėtų visi vienoje eilėje?

Paprastai būna numatyta vieta, kur jaunieji priiminės dovanas. Toje vietoje būna paruoštas staliukas, kažkas iš personalo padeda paimti dovanas, kad jaunieji nestovėtų pilnomis rankomis. Gražu, kai vedantysis ar liudininkai pakviečia svečius įteikti dovanas, skamba foninė muzika. Taip pat patogu su dovanas įteikusiais svečiais padaryti nuotrauką kartu su jaunaisiais. Svečiai vykstant jaunųjų sveikinimui gali stebėti sveikinimus, ploti, gali pildyti svečių palinkėjimų knygą, ypač jei ši yra su momentinėmis nuotraukomis ar fotoveidrodžio nuotraukomis. Gali videografai taip pat svečius pasiimti filmuoti jų video sveikinimų. Tad priklausomai nuo to, ką sutarsite su aptarnaujančiu personalu, galima įdomiai ir dinamiškai organizuoti dovanų įteikimą.

Kada geriau daryti mergvakarį/bernvakarį?

Ko gero pats blogiausias variantas - daryti diena prieš vestuves, nes jaunoji bus pavargus, tad bus sunkiau atlikti nuotakos makiažą ir paslėpti vakarėlio pėdsakus, jau nekalbant apie įvairias nenumatytas situacijas, kur gali užsigauti ir bus mėlynės ar susirgti tiek jaunoji, tiek kažkas iš kitų dalyvių. Geriausia mergvakarį organizuoti apie 2 savaites/mėnesį prieš vestuves. Galite apsvarstyti variantą ir kai pasitariate su nuotaka, kurios datos jai tinkamiausios.

Kiek kartų ir kada svečius vaišinti šampanu bei kiek jo reikia?

Pagalvokite, kada šampanas bus geriamas. Paprastai šampanas gali būti reikalingas po ceremonijos, prie stalo pirmam tostui ir vidurnaktį. 1 butelis šampano bus 7 taurės. 1 taurės užtenka vieno scenarijaus momento metu. Skaičiuoti reiktų taip: jei yra 40 suaugusių svečių ir gersite 2 kartus, būtų 40*2/7=12, tad jums reikės 12 šampano butelių. Galite turėti šampano rezervui tam atvejui, jei bus svečių, kurie geria tik šampaną, o ne kitus gėrimus.

Koks torto pjovimo, šokio, šampano piramidės eiliškumas geriau?

Keletas patarimų iš realių vestuvių - jei šventės diena karšta, pasvarstykite tortą pjauti pirmoje šventės pusėje, kol dar ir svečiai gražiai atrodo nuotraukoms ir pats tortas neaptirpęs. Šokį rekomenduojama organizuoti po vakarienės (pirmo pakilimo nuo stalų metu), ypač jei ruošėtės šokį iš anksto, vėlgi dėl gražesnių nuotraukų. Tada galima organizuoti torto pjovimą, šampano piramidė apie vidurnaktį. Galite apsvarstyti ir tokią idėją, jog tortas pjaunamas iškart po ceremonijos (išvažiuojamos), kad svečiai kol dar neprisivalgę, pasimėgautų torto gabalėliu su šampanu.

Ką veikti svečiams, kol laukia jaunųjų grįžtančių iš fotosesijos?

Paprastai šventės vietoje belaukiant jaunųjų būna paruošta užkandukų ir gėrimų. Jei tai šventė su nakvyne, svečiai gali įsikurti savo miegojimo vietose. Vienas iš populiariausių užsiėmimų svečiams užimti - palinkėjimų knygos pildymas. Jei pasirūpinsite knyga su linksmomis anketomis ir vieta momentinei nuotraukai (ar piešinukui), svečiai tikrai turės ką veikti. Galite svečiams palikti užpildyti laiko kapsulės korteles - tegu jie atspėja jūsų šeimos ateitį. Bus ir smagus užsiėmimas, ir vėliau skaityti atsakymus bus įdomu. Dar viena idėja - išnuomoti įvairių lauko žaidimų, kad kol svečiai laukia jūsų, pažaistų milžinišką Jenga, kryžiukais/nuliukais ir pan. Keletas iš žaidimų, kuriuos galite palikti svečiams sužaisti: šokoladinio laiško rašymas, įvairios loterijos, cukriniai sveikinimai (svečiai ant lapelių surašo palinkėjimus ir prisega prie cukraus gabalėlio ar saldainio, o jaunieji kaskart jį suvalgę galės paskaityti po palinkėjimą), idėjos, kurias gali surašyti ant kortelių, ką jaunieji gali veikti per romantiškus pasibuvimus dviese pirmais santuokos metais. Dar viena idėja - galite iš anksto paruošti orientacinį žaidimą su QR kodais, kaip svečiams nukeliauti nuo santuokos ceremonijos vietos iki šventės vietos. Plačiau apie šį žaidimą galite paskaityti čia.

Bengališkos ugnelės vidurnaktį - kaip jas kuo patogiau uždegti?

Sutarkite su šventės vedančiuoju ar sodybos personalu, kad svečiams padėtų uždegti ugneles. Geriausiai tam tinka turėti keletą žiebtuvėlių, o uždegus kelias ugneles, kitas galima uždegti nuo jų, perduodant ugnį per svečius. Degtukai nelabai tinka, ypač jei degama lauke ir gali būti vėjuota. Taip pat patartina turėti ilgiausias ugneles, nes jų uždegimo laikas nevienodas, tad efektingiau atrodys kuo ilgiau degančios šaltos ugnelės. Beja, ugneles nebūtinai turi turėti kiekvienas svečias, tačiau kuo daugiau, tuo gražiau atrodys bendras vaizdas.

Kur nuotakai susidėti telefoną, lūpų blizgį ir kitas smulkmenas, ko gali prireikti per fotosesiją/laiką gamtoje?

Viską galite sudėti į mažą delninę. Kad jos nereiktų nešiotis, šią atsakomybę galite patikėti liudininkei arba paprašyti, kad į kuprinę įsimestų fotografas/filmuotojas.

Kam iš personalo/tiekėjų rekomenduojama užsakyti maistą?

Geriausia būtų kiekvieno jūsų švente besirūpinančio profesionalo atsiklausti. Dažniausiai maitinimas užsakomas fotografui, videografui, muzikantams, DJ, vedėjui. jų asistentams. Paprastai šventės vietos aptarnaujančio personalo (barmenai, padavėjai) maitinimu pasirūpina šventės vietos savininkai, bet galite pasiteirauti užsakant šventės vietą, ar maitinimas įskaičiuotas bei ar reikėtų rūpintis jums patiems. Užsakant maitinimą nepamirškite pasiteirauti kiekvieno apie alergijas tam tikram maistui.

Ar pasiteisino bengališkų ugnelių koridorius vidurnakčiui? Kokio ilgio lazdeles naudoti?

Nuotakos, kurios turėjo bengališkų ugnelių koridorių, buvo juo patenkintos ir nesigaili, kad jį organizavo. Taip pat gražiai toks išėjimas į lauką atrodo nuotraukose. Rekomenduojama turėti ilgesnes (90 cm) bengališkas ugneles.

Vestuvinės suknelės matavimasis - ką reikia ruoštis?

Jei į saloną vykstate pirmą kartą matuotis suknelės, ruoštis nieko ypatingo nereikia. Paprastai jūs dar nežinosite konkretaus modelio, tad iš pradžių matuositės labai skirtingas sukneles, kad suprastumėte, kas tinka ir ko norėsite. Jei suknelė su atvira nugara, nuogais pečiais, geriausia eiti su neutralių spalvų apatiniais, pvz. nude. Gali būti, kad kai kuriuos modelius matuositės ir be liemenėlės. Batelius salonai dažnai irgi duoda savo, nebent jūs jau tiksliai žinote, kokio aukščio batelius norėsite avėti ar jau turite vestuvinius batelius, tada galite juos įsidėti. Makiažo geriau arba neturėti arba turėti minimalų, ypač dėl to, kad tada padidėja tikimybė ištepti sukneles, kurias matuositės.

Jei jau išsirinkote kelis salonus, į kuriuos norėsite važiuoti, visada patartina prieš apsilankymą pasiskambinti. Dauguma salonų, ypač didesniuose miestuose, paskiria matavimosi laiką. Ypač populiarūs savaitgaliai, tad laiką rezervuokite iš anksto. Kai kurie salonai už matavimasi ima mokestį (10-30 Eur), tad prieš atvykstant nepamirškite pasiteirauti ir apie jį.

Kaip reikia pasirašyti vestuvių dieną: senuoju ar naujuoju parašu?

Didelės reikšmės, kaip pasirašysite nėra. Galite vestuvių dieną pasirašyti dar senuoju parašu, kadangi jūsų dokumentai dar nebus pakeisti ir senasis parašas galioja. Kai keisite dokumentą, tada pakeičiate ir parašą. Jei naujosios pavardės inicialai sutampa, galite palikti tą patį parašą. Taip pat jei po santuokos naudosite dvi pavardes (per brūkšnelį), galite palikti senąjį parašą.

Keliaraištis - kaip ir kada jį dėtis, kada nuimti?

Yra įvairių aiškinimų, kaip vestuvėse atsirado keliaraiščio tradicija. Pirmasis keliaraištis buvo nuimtas nuo damos kojos 1348m. karaliaus Edvardo III, kuris buvo įsimylėjęs Solsberio grafienę. Istorija tokia, kad keliaraištis ėmė smukti grafienei nuo kojos, o karalius jį paėmė, kad išgelbėtų damą iš nemalonios situacijos. Iš šios istorijos atsirado net Keliaraiščio riterių ordinas. Kita keliaraiščio atsiradimo istorija pasakoja, kad senovėje žmonės tikėjo, jog skiautelė nuotakos rūbo atneš sėkmę ir laimę, tad kiekvienas iš svečių stengdavosi gauti dalelę drabužio. Vietoj nuotakos aprangos skautelės imta naudoti keliaraištį. Keliaraištis simbolizuoja sėkmę, vaisingumą ir laimę. Tad jei nutarsite, jog jį dėvėsite vestuvių metu, maukitės ant kojos, šiek tiek virš kelio. Keliaraištis neturi matytis. Svarbiausia, kad jis būtų patogus ir nesmuktų bei nespaustų kojos. Paprastai keliaraištis numaunamas vakaro pabaigoje, jau po torto ir šampano gėrimo. Prieš šią šventės dalį galite keliaraištį pamauti šiek tiek žemiau, kad jaunajam netektų aukštai kelti sijono. Taip pat parodykite, ant kurios kojos jo ieškoti. Jei nenorite keliaraiščio mesti ir atiduoti kažkam iš svečių, galite turėti jų porą - vieną sau atminimui, kitą metimui. Vietoj keliaraiščio galima mesti ir jaunojo "varlytę".

Prieš kiek laiko reiktų išsiųsti kvietimus į vestuves?

Kadangi net ir svečiams pasiruošti vestuvėms reikia daugiau laiko nei paprastam gimtadieniui, rekomenduojama vestuvių kvietimus išsiųsti anksčiau, likus maždaug 5-6 mėnesiams iki šventės. Taip svečiai turės laiko susiplanuoti išeigines, pasirūpinti apranga, dovanomis, šukuosena, makiažu ir pan. Liudininkus ir pabrolius bei pamerges reiktų kviesti dar anksčiau. Liudininkus galite drąsiai kviesti likus beveik metams iki šventės bei ne mažiau nei pusei metų. Nors šiuolaikinėse vestuvėse didžiąją vakaro pravedimo dalį atlieka vedantieji/muzikantai, tačiau ir liudininkams reikia pasiruošti šventei, ypač jei jie nori jauniesiems padaryti kažkokią staigmeną, ypatingą dovaną ar pan. Jei turite svečių iš užsienio, kurie norite, kad dalyvautų šventėje, kvietimus reiktų išsiųsti 8-9 mėnesius, kad spėtų susiplanuoti kelionę (lėktuvo bilietus ir pan.). 

Vestuvinė suknelė: siūtis ar nuomotis, kas geriau?

Vestuvinės suknelės paieškos turėtų prasidėti gan anksti, apie 9-6 mėnesiams iki šventės. Nueikite į keletą suknelių salonų ir pasižiūrėkite, kokio modelio suknelė jums tinka bei atrodo gražiausiai. Jei savo svajonių suknelės nerandate ar "įsimylėjote" suknelę iš interneto, galite pasvarstyti apie siuvimą. Vėlgi siūtis galima tiek pas tiesiog siuvėją, tiek pas dizainerę, kuri specializuojasi vestuvinių suknelių siuvime ir turi savo braižą/siuvimo stilių. Svarstant ar siūti vestuvinę suknelę, ar nuomoti, atsižvelkite į šiuos dalykus:

  • ką su vestuvine suknele planuojate daryti po šventės (parduoti ar palikti atminimui).
  • jei pardavinėsite suknelę, apgalvokite, kad gali tekti ją išvalyti, rašyti skelbimus, gal net priiminėti nuotakas į namus pasimatuoti suknelės.
  • pagalvokite dėl suknelės kainos - paprastai jau dėvėtos suknelės kaina krenta apie 50 proc. (galite prieš svarstant apie siuvimą pasidomėti pardavinėjamų suknelių kainomis).
  • nuomojantis ar perkant jau pasiūtą suknelę jūs iš karto matysite, kaip su ja atrodote, o siūnant negalite būti tikra, kad gausite tai, ką įsivaizdavote.
  • jei turite aiškią viziją, kokios suknelės norite ir nenorite "eiti į kompromisus" įsigyjant ar išsinuomojant kažką tik panašaus, jums geriausias variantas yra suknelės siuvimas.
  • Galų gale vestuvės juk vieną kartą gyvenime, tad tikrai nereikia visuose klausimuose būti praktiškai ir racionaliai ;)

Kaip daryti - nuomotis automobilį ar važiuoti patiems, ypač jei atstumai nuo bažnyčios iki fotosesijos vietos ir šventės vietos nedideli?

Abiems variantams yra ir pliusų, ir minusų, tad apsvarstykite, kas jums yra patogiausia. Nuomojantis automobilį nereikės sukti galvos dėl mašinos pastatymo, ypač jei tai vietos, kur sunku prisiparkuoti. Gal išnuomotas automobilis bus ypatingas ir su juo nufotografuosite keletą įspūdingų nuotraukų. Tuo tarpu važiuojant savo automobiliu galėsite su jaunikiu asmeniškai pasikalbėti, aptarti kas ir kaip patinka ar nepatinka be pašalinių ausų. Dar vienas variantas - galite važiuoti kartu su liudininkais ar kažkuria iš pamergių ir pabrolių pora bei tegu jie vairuoja.

Ką daryti, jei liudininkais norime pakviesti asmenis iš skirtingų porų?

Dabartinėse vestuvėse liudininkų pareigos keičiasi palyginus su tėvų ar senelių vestuvėmis. Paprastai tai parašų padėjimas, pasveikinimas ir keletas kalbų šventės metu bei pabuvimas nuotraukose. Taigi, liudininkais nebeturi būti pora. Būsimus liudininkus galite pakviesti porai įteikiant kvietimą, o tam, kurį norite matyti liudininku įteikite papildomą kvietimą. Vienas iš sprendimų, kad jus lydėtų abi poros, o parašus dėtų tik tie, kuriuos norite matyti liudininkais. Buvusios nuotakos pasakoja, kad yra kvietusios dvi seses, du brolius kaip liudininkus, kvietę dvi poras ir tiesiog abi poras sodinę prie jaunųjų stalo, kvietę liudininkais žmones, kurie susipažino tik prieš ceremoniją ir viskas praėjo gerai. Taigi, liudininkais galite drąsiai pasirinkti žmones, kurie yra jums artimi ir kuriuos norite šventės metu matyti šalia.

Jei nuotakos suknelė itin atvira, ar reiktų prisidengti dekolte bažnyčioje?

Griežtų reikalavimų aprangai bažnyčioje šiais laikais nebėra. Tiesa, yra etiketas, kas rekomenduojama, pavyzdžiui, kai kurios parapijos nurodo, kad iš moterų tikimasi, jog dėvės suknelę, dengiančią kelius, bus pridengti pečiai. Taigi, jei jūsų suknelė itin atvira ir svarstote, kad būtų verta einant į bažnyčią prisidengti pečius, galite pasižiūrėti skraisčių ar užsiaučiamų specialių bliuskučių/bolero. Angliškai jos vadinasi bridal wrap top ir galima rasti išties gražių bei elegantiškų variantų, kurie, beja, pravers ir esant vėsesniam orui.

Kaip dėl vestuvinio šokio šiais laikais, ar jis vis dar šokamas?

Jei svarstote, šokti ar ne ir paklaustumėte jau vestuves atšventusių nuotakų, ko gero, nerastumėte nei vienos, kuri sakytų, kad šis šokis yra nesąmonė. Tiesa, kad šiuolaikinėse vestuvėse nebėra tradicijos, jog muzikantas užgroja valso melodiją ir kviečia jaunuosius šokiui. Greičiau tai jau ne vestuvinis valsas, o pirmasis jaunųjų šokis kartu. Tad nebent jūs visai neplanuojate šokti savo šventėje, kitu atveju vienaip ar kitaip šis šokis bus. Dalis porų tiek Lietuvoje, tiek užsienio vestuvėse renkasi šį šokį padaryti ypatingą jam ruošdamiesi ir repetuodami iš anksto. Youtube tikrai rasite įvairiausių patarimų ir šokio judesių. Taip pat galima pasisamdyti profesionalų šokėją, kuris jums padės paruošti estetišką pasirodymą. Dažnai tai yra ir tarsi dovana šventės svečiams nuo jaunųjų. Net jei nerepetuosite specialaus šokio iš anksto, pasitarkite, kokios jūs kaip pora norėsite pirmos dainos. Tegu ji bus jums ypatinga, gal primenanti pirmą pasimatymą, prisipažinimą meilėje ar tiesiog abiems labai graži. Ir patikėkite, prisiminimai bei nuostabus jausmas būnant vienas kito glėby skambant jūsų dainai liks visam gyvenimui. Tad nors vestuvės ir jūsų bei galite į jas įtraukti kokias norite tradicijas bei veiklas, vistik pirmojo jūsų šokio kartu ypatingumo neatsisakykite. Beje, idėjų, kokią dainą pasirinkti, galite pasižvalgyti čia.

Kas bažnyčioje moka auką kunigui: jaunieji ar liudininkai?

Kas moka auką kunigui - jūsų su liudininkais susitarimo reikalas. Paprastai jaunieji nenori apkrauti liudininkų papildomomis išlaidomis, tad pinigų aukai skiria patys. Tačiau būna situacijų, kai jaunųjų finansinė situacija sudėtinga ir liudininkai nori daugiau prisidėti prie šventės, tad auką neša jie. Vistik dažniau patys jaunieji renkasi paruošti pinigus bažnyčios aukai. Galima būti paruošus vokelį ir jį paduoti, kad įteiktų liudininkai.

Kuo skiriasi bandomasis ir vestuvinis makiažai (be kainos)?

Kokybiškai atliktas vestuvinis makiažas turi atlaikyti visą dieną, nenubėgti nuo karščio ir taip pat gražiai atrodyti ne tik šventės pradžioje, bet ir pabaigoje. Tad jam naudojamos kokybiškos priemonės, kitokios, stipresnės fiksacijos. Tuo tarpu bandomajam makiažui naudojamos įvairesnės priemonės, kurių tikslas įvertinti, kas jums tinka, patinka, koks ryškumas ir pan.

Sekančią dieną po vestuvių išskrendame į kelionę. Kaip daryti su pasu, ar reikia jį keisti kuo skubiau?

Keliauti galite drąsiai su senuoju pasu. Jis vis dar yra galiojantis. Svarbiausia, kad pavardė bilietuose sutaptų su pavarde dokumente. 

Ką daryti, jei nesinori santuokos ceremonijos nei bažnyčioje, nei metrikacijoje? Kokie pliusai/minusai organizuojant ceremoniją ten, kur ir pati šventė?

Pirmiausia turėtumėte žinoti, kad santuokos ceremonija su metrikacijos skyriaus atstovu negali vykti vėliau nei 15 val. Tad jei ankstesnis laikas tinkamas, pasiteiraukite jūsų pasirinktoje šventės vietoje, ar viskas bus iki jo paruošta ir galima santuokos ceremoniją organizuoti ten pat, kur ir švęsite. Privalumai, kad nei jums, nei svečiams nebereikės niekur važiuoti, susitaupys laiko važinėjimams, galėsite po santuokos ceremonijos pasifotografuoti bei pasibūti su svečiais, abi veiklas pamaišant. Trūkumas, kuris išsprendžiamas tinkamai susiplanavus: ką veikti svečiams, kol jūs fotografuositės. Galite susitarti, kad juos užimtų vedantysis, gali būti mobilus baras, kuris pats bus kaip pramoga, būna įvairių lauko žaidimų, kuriuos galite išnuomoti. Taip pat smagi veikla, o ir jums liks gražus prisiminimas - kai svečiai fotografuojasi ir pildo palinkėjimų anketas. Jei fotosesijai norite vykti kitur nei numatyta šventės vieta, susiplanuokite dalį fotosesijos dar prieš santuokos ceremoniją, kad taip sutaupytumėte laiko ir galutinis dienos planas būtų sklandus. Jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepavyktų organizuoti santuokos ceremonijos jūsų šventės vietoje, visada galite rinktis išvažiuojamąją ceremoniją jums patinkančioje vietoje. Jei netinkamas laikas, galite pasirinkti simbolinę ceremoniją (pavyzdžiui, humanistinę, gongų, pagonišką), bet atminkite, kad tokiu atveju ji nebus teisiškai įregistruota, tad būtina santuoką užregistruoti ir metrikacijos skyriuje.

Jei nėra koordinatorės ar planuotojos, o vestuvių dieną organizuoju pati, kaip turėtų atrodyti nuotakos rytas?

Šukuosenos ir makiažo laiką susitarkite su meistrėmis. Galite arba vykti į jų saloną (patogiausia, kai ir šukuosena, ir makiažas daromi vienoje vietoje) arba išsikviesti jas į namus. Jei važiuosite į saloną, gal makiažą darysite kartu su liudininke ar pamerge/drauge. Tada galite susitarti vykti kartu. Būna, kad nuotakos tiek pačios vairuoja, tiek kviečiasi taksi. Apsirengimą darykite su artimiausiais žmonėmis (mama, sese, geriausia drauge). Tai bus ypatinga akimirka, kai kartu galėsite ir paplepėti, ir jaudulį sumažinsite, gal ir nuotraukų norėsite prisiminimams įamžinti. Jei su jaunuoju susitinkate jau prie bažnyčios ir nėra išlydėjimo iš namų, atvežti gali tiek tėvai, tiek liudininkai. Vistik dažniausiai į bažnyčią važiuoja abu jaunieji kartu. Kol jums daromas makiažas ir šukuosena, nuotakos puokštę gali paimti jaunasis. Juk tradiciškai jis ir turi jums įteikti šią puokštę.

Saldus stalas - kiek vestuvinio torto ir kitų saldumynų reikia?

Paprastai svečiui skaičiuojama apie 150 g torto. Taip pat kartu su tortu būna ir kitokių desertų. Tai gali būti macaroons'ai, kanelės, mini tinginukai, triufeliai, pyragaičiai, panna-cotta, mini spurgytės, mini tartaletės ir kt. Torto svorį skaičiuojant atsižvelkite į tai, kas jį pjaustys. Jei mokantis žmogus (pvz. padavėjos) bei be torto yra ir kitų desertų, tada galima skaičiuoti ir apie 100 g. žmogui, jei kažkas iš savų žmonių, nemokantis pjaustyti torto, gali išdalinti netinkamo dydžio gabaliukais ir torto net neužteks.
Visus desertus rekomenduoju imti skirtingų skonių, nes vieni svečiai mėgsta gaivius, kiti šokoladinius. Svečius pakviesti valgyti desertų galite apie 21 val., nes dalis svečių jau norės kažko saldaus bei kavos. Tortą pjaukite truputį vėliau, apie vidurnaktį. 

Kokios dainos turėtų būti vestuvėse?

Privalomų dainų nėra, tad grojaraštį galite sudaryti su jums patinkančiomis dainomis bei tokiomis, kas patinka svečiams. Galite pasinaudoti idėja ir prieš vestuves apklausti svečių, kokia jų mėgstamiausia daina ar kelios mėgstamos dainos. Galima sukurti bendrą chat'ą kur visi surašytų pasiūlymus muzikai. Būtinai iš anksto apsvarstykite, kokios dainos norėsite jūsų pirmam vestuviniam šokiui. Idėjų galite pasižiūrėti čia.

NUOTAKOMS TAIP PAT REKOMENDUOJAME STRAIPSNIUS:

GRUPĖS, KURIOSE RASITE TIEKĖJŲ, PATARIMŲ BEI GALĖSITE DISKUTUOTI VESTUVIŲ KLAUSIMAIS:

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >