Parduotuve Planuok Pati

Praktiškas žvilgsnis į advento kalendorių

Praktiškas žvilgsnis į advento kalendorių pav.#5864 Praktiškas žvilgsnis į advento kalendorių pav.#5865 Praktiškas žvilgsnis į advento kalendorių pav.#5866 Praktiškas žvilgsnis į advento kalendorių pav.#5867 Praktiškas žvilgsnis į advento kalendorių pav.#5868 Praktiškas žvilgsnis į advento kalendorių pav.#5869 Praktiškas žvilgsnis į advento kalendorių pav.#5870

DĖMESIO: dar priimami užsakymai Kalėdų pašto namelio gaminimui. Jį galima naudoti klasėje, mokykloje ar darželyje Kalėdinių laiškučių saugojimui. Namelį galima užrakinti spynele. Laiškai metami per ertmę stoge. Atėjus metui išdalinti Kalėdų paštą, stogas atkeliamas ir laiškai patogiai išimami.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Artėjant Kalėdų laikotarpiui ko gero kiekvienai mamai tenka išgyventi spaudimą tiek iš socialinės medijos, tiek ir iš reklamų, o galų gale ir iš vaikų nuėjus į bet kurį prekybos centrą ir parduotuvę – norim advento kalendoriausNa o jų tiek daug, įvairiausių kainų, įvairiausių galimybių, tad kaip nepasiklysti advento kalendorių džiunglėse? Kaip pinigus investuoti, o ne išleisti vėjais? 

PRAKTINIAI PATARIMAI ruošiant advento kalendorių. Mūsų šeima su advento kalendoriumi „draugaujam“ jau šeštus metus, kai mažyliai buvo pakankamai dideli suvokti, kas tas advento kalendorius yra. Kadangi esame už atsakingą naudojimą, pasirinkome investuoti daugiau, bet turėti tą pati advento kalendorių, kuris ne tik papuošia palangę, bet ir galės būti vaikystės relikvija, vėliau naudojama jau anūkų Kalėdoms laukti.

Advento kalendorius, žinoma, yra smagu. Niūrios ir tamsios dienos, kai šviesos vis mažiau, o naktys iki Kalėdų vis ilgėja, išties praskaidrinamos mažomis smulkmenėlėmis kasdien. Vaikams tai tampa motyvacija pašokti ryte iš šiltos lovos ir bėgti pažiūrėti, kas gi yra stalčiuke. Na o suaugusiems irgi smagiau keltis girdint vaikų krykštavimus ir džiaugsmą.

Su vaikais būtina aptarti advento kalendoriaus taisykles: dovanėlė išimama tik tą dieną ir ne anksčiau. Tai ypač svarbu, nes ugdomas vaiko gebėjimas palaukti apdovanojimo. Visa eilė mokslinių tyrimų vienbalsiai tvirtina, kad vaikai, kurie jau ankstyvoje vaikystėje išmoksta palaukti apdovanojimo, yra sėkmingesni užaugę. Kaip mums patiems sekasi laikytis šios taisyklės praktiškai? Su amžiumi vis geriau, bet iki šiol vis dar peržiūrimi visi stalčiukai, kas gi juose yra. Dažnai vyksta derybos, kad tam tikri stalčiukai būtų sukeisti vietomis. Būta ir slaptų stalčiuko turinio pasiėmimų anksčiau laiko. Geriausia bausmė tokiu atveju – natūrali pasekmė, kai atėjus tai dienai vienas vaikas valgo saldainį, o kitas jau tik žiūri liūdnomis akimis. Tad čia noriu pabrėžti, kad kalbėti, kalbėti ir dar kartą kalbėti apie palaukimą, taisyklių laikymąsi yra ypač svarbu. Galite kalbėti su vaiku atliepiant jo jausmus. Žinoma, yra sunku palaukti, bet kaip smagu pasiimti prizą atėjus laikui. Susiekite tai su apdovanojimo gavimu atlikus darbą, paaiškinkite, kad ir suaugusiųjų pasaulyje pinigus gauname ne iš karto panorėjus.

Dar vienas svarbus advento kalendoriaus aspektas – ką gi dėti į stalčiukus. Nors komercinėje industrijoje yra daugybė jau paruoštų ir supakuotų advento kalendorių, mes visada stengiamės atsakyti į klausimą: ar tikrai mums jų reikia? Ar tai nėra dirbtinis reklamos sukurtas „noriu“? Jei taip, kartu su vaikais mokomės jam atsispirti. Na, o kai vaikui viską paaiškini, paprastai, jo suprantama kalba, pasirodo ne taip viskas ir sunku. Žinoma, visa tai ateina su amžiumi. Bet kalendorius yra puiki galimybė treniruoti vaiko kritinį mąstymą, gebėjimą pasirinkti ir priimti sprendimus. Galų gale leiskite vaikui ir klaidas daryti. Jei jau net negali kaip labai labai jis nori šiais metais šokoladinio kalendoriaus, tegu jį turi. Kitais metais ar po advento galėsite aptarti, ar sprendimas buvo teisingas. Gal kitais metais vaikas jau rinksis kažką kito.

Taigi mūsų šeimos dovanėlės su vaikų amžiumi evoliucionavo, kasmet vis daugiau į sprendimus įtraukiant ir vaikučius. Pirmaisiais metais, viskuo pasirūpindavo mama. Žinoma, kiek įmanoma mažiau saldumynų. Į stalčiukus keliaudavo reikalingos smulkmenėlės: trintukas, pieštukas, nedidelė knygelė, piešimo sąsiuvinis, sausi klijai, putos į vonią (kad mažieji galėtų pasidaryti nykštukų ar Kalėdų senelio barzdas besimaudydami). Stengdavausi dovanėles susieti su tą dieną numatytomis užduotėlėmis. Jei planuojame kepti meduoliukus, gali būti pabarstukai jiems papuošti, jei planuojame valgyti ledus, gali būti juodojo šokolado ledams pagardinti. Vaikus tikrai gali pradžiuginti ir naujos pirštinės ar kojinės, tad drąsiai dėkite tokias smulkmenėles. Taip jūsų pinigai bus ne paleisti vėjais, o investuoti. Paprastai saldumynus rinkdavausi toms dienoms, kai nebesugalvodavau nieko geresnio. Ir ko gero saldumynų dienomis būdavo mažiausiai džiaugsmo atidarius stalčiuką.

Renkantis praktiškas dovanėles susidūrėme su viena problema. Klasikinių advento kalendorių stalčiukai paprastai yra nedideli (pritaikyti saldainiui įdėti), tad vonios putų ar piešimo sąsiuvinio, o dažnai ir paties pieštuko ten nesutalpinsi. Pats advento kalendorius yra santykinai didelis ir užima nemažai vietos. Tad kilo idėja pagaminti advento kalendoriaus namelį pakeliamu stogeliu. Jis pats tiek daug vietos neužima, o yra kur kas talpesnis, tad galima sudėti įvairesnes praktiškas dovanėles. Patiems smalsiausiems į pagalbą išlaukti sekančios dienos galima pasitelkti spynelę. 

2019 metais vaikams pasiūliau idėją: vietoj smulkmenėlių į kiekvieną stalčiuką įdėsiu po pinigėlį, o praėjus visam advento laikui vaikai už surinktą sumą galės įsigyti norimą vertingesnį daiktą. Kadangi abu sutiko, išbandėme šį variantą. Mamai lengviau, nes nereikia sukti galvos dėl įvairių smulkmenėlių, vaikams naudingiau, nes dar labiau treniruojamas gebėjimas palaukti apdovanojimo: šis atidedamas advento pabaigai vietoj nedidelio apdovanojimo kasdien. Kartu su pinigėliu vaikai kasdien gaudavo galvosūkius ar linksmas užduotėles, susijusias su didžiuoju laukiamu prizu (abu buvo numatę įsigyti konstruktorius). Tuo pačiu tai puiki proga aptarti piniginį aspektą: kaip taupyti, ką galima įsigyti už norimą sumą, kam pinigų užtenka, o kam dar ne, ką daryti toliau – ar dar pasitaupyti, ar rinktis mažiau kainuojantį žaislą. Tad advento kalendorius tapo puikia edukacine priemone ir, panašu, kad vaikams ši alternatyva tiko bei atitiko jų amžių, nes šiais metais paklausus, kaip norėtų skaičiuoti dienas iki Kalėdų, abu vienbalsiai nutarė, kad vėl norės pinigėlių. 

Tad pabaigai trumpas apibendrinimas, padėsiantis apsispręsti advento kalendoriaus klausimu:

1. Ką jums reiškia advento laikotarpis: jį skaičiuosite remiantis krikščioniškomis tradicijomis ar populiariąja kultūra? Nuo to priklausys, kiek dienų skaičiuosite adventą.

2. Kiek jums svarbus atsakingas vartojimas? Renkatės greitai ir pigiai ar tausojančiai aplinką ir investuojant? Atsakymai į šiuos klausimus apspręs, ar rinksitės prekybos centrų advento kalendorius, ar daug kartų naudojamą klasikinį.

3. Kiek laiko galite skirti advento kalendoriui? Atsakymas į šį klausimą lems, ką dėsite kasdienai. Jei tai užduotėlės, kiek jose dalyvausite.

4. Koks vaikų amžius? Kuo vaikas mažesnis, tuo sunkiau jam išlaukti apdovanojimo, tad apie pinigėlio įdėjimą vietoj saldainio ar dovanėlės reiktų kalbėti atsižvelgiant į vaiko amžiaus tarpsnius.

5. Didžiausia dovana jūsų vaikui – tai jūsų laikas kartu. Tad pagal galimybes įdėkite jos į kiekvieną Kalėdų laukimo dieną.

ADVENTO KALENDORIAUS IDĖJOS – PASIDARYK PATI. Žemiau pateikiame keletą advento kalendoriaus idėjų, ką galite paruošti ar pasigaminti kartu su vaikučiais.

  • Kalendorius iš degtukų dėžučių. Jums reikės 25 mažesnių dėžučių. Tam puikiai tiks degtukų dėžutės. Suklijuokite jas į blokelius po 4-ias dėžutes. Viena liks ant paties viršaus. Kitas sudėkite į kvadratą taip, kad kiekvienoje sienoje atsidarytų dviejų blokelių stalčiukai. Kiti du blokeliai būtų šonu. Paskutiniąją dėžutę priklijuokite ant paties viršaus. Komodėlę dekoruokite. Tam puikiai tiks spalvotas popierius ar Wash lipni juostelė.
  • Dėžutės. Internete tikrai rasite įvairiausių formų dėžučių trafaretų. Iš storesnio popieriaus pasigaminkite dėžutes. Jos gali būti trikampės, brilianto formos. Iš tokių dėžučių galite sudėlioti gražias kompozicijas, kurios papuoš jūsų namus.
  • Panaudokite paprasčiausius skalbinių segtukus ir virvelę. Sunumeruokite juos ir susekite ant virvelės, o kartu prisekite popieriaus tūteles su užduotėlėmis. Galite paruošti ir smulkių dovanėlių. Lapelyje tiesiog nurodykite, kur yra paslėpta dovanėlė. Vaikučiui (o gal ir suaugusiam ;)) bus smagu jų ieškoti.
  • Vokeliai. Ant kartono suklijuokite 24-is vienodo dydžio vokelius. Į juos galite sudėti smulkių dovanėlių, užduotėlių.
  • Balionai – prie sienos ar durų pritvirtinkite 24-is balionus. Galite parinkti žalius balionus ir suformuoti eglutę arba baltus balionus ir padaryti Kalėdų senelio barzdą (žinoma priklijuoti ir iš popieriaus iškirptą veidą). Į balionų vidų galite įdėti mažyčius lapelius su užuotėlėmis ar palinkėjimais. Vaikai kasdien sprogdina po balioną ir taip skaičiuoja dienas.
  • Kalėdų laikrodis. Pagaminkite sniego senį su nosimi – morka, kuri primintų laikrodžio rodyklę. Ant veido surašykite skaičius. Tegu vaikai kasdien pasuka morką ir taip artėja link Kalėdų dienos.
  • Kalėdų senelis su labai ilga popierine barzda. Ši subrūkšniuota juostelėmis ir sunumeruota, kad kasdien vaikas nukirptų po juostelę ir taip skaičiuotų dienas.
  • Vietoj dėžučių dovanėlėms sudėti galite panaudoti vienkartines popierines stiklines. Jas pritvirtinkite prie sienos ar lentos ir sudėkite smulkmenėles.
  • Net keksiukų forma puikiai tiks dienoms iki Kalėdų skaičiuoti. Į ertmes sudėkite smulkmenėles, o kad nesimatytų užklijuokite apskritimus. Kasdien vaikas tegu nuplėšia po apskritimą ir atidengia dovanėlę.
  • Ant virvelės galite sukabinti kojines. Į jas sudėti įvairias smulkmenėles.
  • Turėkite didesnę žvakę, pvz. stikliniame inde. Ant šono užklijuokite eglutės siluetą su surašytais skaičiais nuo 1 iki 24. Kasdien arba užbraukite skaičiuką arba ant jo užklijuokite mažą žvaigždutę.
  • galite surišti saldainius su popieriukais į girliandą, kurią vaikas kasdien galės trumpinti (arba atvirkščiai, kasdien pririšt po saldainį, o visus suvalgyti per Kalėdas)
  • Galite iškepti meduoliukų, o ant jų sunumeruoti skaičius nuo 1 iki 24 ir kasdien suvalgyti po meduoliuką (arba sausainį).

Įvairių idėjų pilna internete, tereikia į paiešką įvesti „DYI advent calendar“. Taip pat galite peržiūrėti mūsų facebook Advento kalendoriaus idėjų albumą, kurį nuolat papildysime ;). 

IDĖJOS UŽDUOTIMS ADVENTO KALENDORIUI:

  1. Pasižiūrėkite, kaip papuošti aplinkiniai namai Kalėdoms.
  2. Pasigaminkite karšto šokolado.
  3. Kartu iškepkite Kalėdinių meduolių.
  4. Praleiskite visą dieną be ekranų.
  5. Praleiskite visą dieną apsirengę pižamomis ir tinginiaudami.
  6. Pažiūrėkite Kalėdinį filmą.
  7. Surenkite Kalėdinių dainų diskoteką.
  8. Pagaminkite Kalėdinę dekoraciją.
  9. Pažaiskite su sniegu (jei nėra tikro, pasigaminkite dirbtinio)
  10. Parašykite laišką Kalėdų seneliui.
  11. Išsiųskite Kalėdinius sveikinimus/atvirukus.
  12. Paskaitykite Kalėdinę istoriją.
  13. Suruoškite pikniką prie Kalėdinės eglutės.
  14. Padarykite spragėsių (popkornų) ir spanguolių girliandą ir pakabinkite lauke, kad pamaitintumėte paukštelius.
  15. Pažaiskite visa šeima mėgiamą stalo žaidimą klausydamiesi Kalėdų muzikos.
  16. Prikarpykite snaigių.
  17. Surenkite šokoladinio fondiu vakarą.
  18. Parašykite ir iliustruokite jūsų šeimos sukurtą Kalėdų istoriją.
  19. Sniego boulingas. Jį galite sužaisti namuose. Paruoškite kelis plastikinius butelius. Juos sustatykite toliau ir bandykite numušti su vidutinio dydžio kamuoliu jį ridenant. Kad kamuolys neišeitų iš kelio, padarykite iš paklodžių takelio kraštus. Vietoj butelių galite naudoti vienkartines stiklines.
  20. Kartu sudėliokite Kalėdinę dėlionę.
  21. Sugalvokite gerų darbų sąrašą, ką kiekvienas turi padaryti iki Kalėdų.
  22. Šeimos nariui padaryti Slapto angelo dovanėlę – kiekvienas ištraukia vardą, kieno slaptas angelas bus. Artimiausiu metu turi paruošti ar mielą raštelį ar smulkmenėlę ir palikti taip, kad tas žmogus nepamatytų iš karto, o rastų siurprizą vėliau.
  23. Surašyk Kalėdinių norų sąrašą.
  24. Pasidarykite Kalėdinių šeimos nuotraukų.
  25. Surenkite Kalėdinių dainų karaoke.
  26. Paskambinkite kažkam iš artimųjų, su kuo seniai kalbėjotės.
  27. Suruoškite raudonus arba žalios spalvos pusryčius.
  28. Gruodžio 13 d. - Šv. Liucijos - šviesos nešėjos diena. Ją galite paminėti pasigamindami žvakidę arba tiesiog uždegdami žvakutę.
  29. Išmokite giedoti "Tyli naktis"
  30. Pasigaminkite advento vainiką.
  31. Susidarykite Kalėdinių dainų grojaraštį.
  32. Pagaminkite lesyklėlę paukščiukams.
  33. Išsikepkite kūčiukų.
  34. išsirinkite šalį ir sužinokite apie Kalėdinius papročius joje.
  35. Sukurkite galvosūkį, kryžiažodį, rebusą ar mįslę apie Kalėdas. Galite pasinaudoti online programėlėmis, pavyzdžiui šia.
  36. Sukurk gražiausių tavo Kalėdų prisiminimą (arba Svajonių Kalėdų).
  37. Išsirink knygą savo žiemos atostogoms.
  38. Parašyk laišką sau, kurį perskaitysi per kitas Kalėdas. Ko savęs paklaustum? Ką sau palinkėtum?
  39. Sužinoti istorinių faktų, kodėl puošiama eglutė.
  40. Pasikalbėti, kas yra brangiausia dovana?
  41. Pasikalbėti, jei žinotum, kad Kalėdų senelis gali išpildyti bet kokį tavo norą, koks jis būtų?
  42. Prisiminti, susirasti informaciją apie kuo daugiau Kūčių papročių. Kokių laikosi mūsų šeima?
  43. Susidaryti sąrašą žaidimų, burtų, veiklų Kūčių vakarui bei Kalėdoms.
  44. Pasivažinėkite rogutėmis (arba jei nėra sniego - dviračiais)
  45. Nuspalvinkite Kalėdinius paveiksliukus. Jų įvairiausių surasite į google paiešką įvedusios "christmas coloring page" arba "Christmas printable" ir pasirinkusios vaizdus (images).
  46. Suklijuoti suplyšusias knygutes.
  47. Peržiūrėti senus žaislus: kažką atiduoti, kažką pataisyti.
  48. Pasigaminti fantastinius slaimus ir su jais, žinoma, pažaisti. 

PATARIMAI UŽDUOTĖLĖMS PASIRUOŠTI:

SPAUSDINTOS UŽDUOTĖLĖS. Jų privalumas tas, kad galite paduoti vaikui, o patys užsiimti savo darbais, tad kai kuriomis dienomis tai išties gera išeitis, ypač jei neturite laisvos minutės pasėdėjimui su mažaisiais. Paskirkite vakarą užduotėlių paieškai internete, o tada belieka atsispausdinti. Mūsų mylimiausios:
❄️surask tam tikrą skaičių objektų. Google paieškoje jų lengvai rasite įvedus į paiešką I SPY ir Christmas. Parinkite tinkamas pagal amžių užduotėles: jaunesniems vaikams mažiau ir lengviau surandamų objektų, didesniems galite paieškoti ir gerai pasislėpusių .
❄️Kalėdų labirintai. Jų galėsi susirasti paieškoje įvedusi Christmas maze free printable. 
❄️Kryžiažodžiai. Tai dar viena smagi veikla. Mes paprastai naudojame savo sukurtus kryžiažodžius. Tokį lengvai galėsite sukurti pasinaudojusios online programėlėmis, pvz. https://worksheets.theteacherscorner.net/make.../crossword/ (galite įvesti į paiešką crossword maker ir pasirinkti jums labiausiai patinkantį). Pastaruoju naudotis labai lengva: kur yra stulpelis "words" reikia surašyti atsakymus, o kur stulpelis "Clues" surašyti klausimus. Lentelės apačioje yra mygtukas "Add more lines", kur galima pridėti kiek nori eilučių. Kai pasirinksite visus norimus nustatymus (galima pasirinkti šriftą, žodžių išdėliojimą), spauskite Make Crossword Puzzle ir jis bus sukurtas! Tada belieka kairėje meniu pusėje susirasti mygtuką Print puzzle ir jį atsispausdinti.
❄ Surask skirtumus. Šio tipo užduotėlių rasite į google paveikslėlių paiešką įvedusios žodžius "Find the differences" arba 'Spot the differences" ir Christmas. Mažesniems vaikams rinkitės iki 5 skirtumų, didesniems suraskite sudėtingesnių užduotėlių.

KELETAS ĮDOMYBIŲ IR NAUDINGŲ NUORODŲ

GYVAS ADVENTO KALENDORIUS.

Kai kurios bažnyčios bendruomenės organizuoja kasdienius susitikimus kaskart prie kito Kalėdų tema dekoruoto lango. Čia giedamos Kalėdų giesmės, vaišinamasi skanumynais.

DIDŽIAUSIAS PASAULIO ADVENTO KALENDORIUS

Pagal Gineso rekordų knygą, didžiausias advento kalendorius buvo pastatytas 2007 metais Šv. Pankraso (St. Pancras) traukinių stotyje Londone. Šio advento kalendoriaus dydis buvo virš 70 metrų aukščio (232 pėdos ir 11 colių) bei virš 23 metrų pločio (75 pėdos ir 5 coliai). Jis buvo pastatytas stoties atidarymo po restauracijos proga.

Tuo tarpu Vokietijoje (Gengenbach, Baden-Württemberg) kiekvienais metais prieš Kalėdas miesto rotušė virsta didžiausiu pasaulyje advento kalendoriumi. Kiekvienas iš 24-ių rotušės langu papuošiamas, kad vaizduotų Kalėdų paveikslą, o kiekvieną vakarą atidengiamas ir parodomas vis naujas langas.

HUBLO TELESKOPO advento kalendorius. Nuo 2008 metų the Big Picture blogas kiekvienais metais skaičiuoja advento kalendoriaus dienas įkeldamas po nuotrauką, nufotografuotą Hubble kosmoso teleskopu. Nuotrauką parenka Alan Taylor. Įspūdingas praėjusių metų nuotraukas galite pasižiūrėti čia.

VIRTUALUS KALENDORIUS

anglų kalba

ADVENTO KALENDORIUS – KALĖDINĖS MUZIKOS

ADVENTO KALENDORIUS SU DARBELIAIS IR SKAITINIAIS (pdf knygutė)

NYKŠTUKO LAIŠKAI

ADVENTO KALENDORIUS SU VEIKLOMIS, ŠV. RAŠTO SKAITINIAIS IR MALDOS KUBU pdf

IŠSAMUS KALĖDINIŲ/ŽIEMOS KNYGELIŲ SĄRAŠAS VAIKAMS. 

Na ir pabaigai truputis ISTORIJOS IR FAKTŲ. Advento kalendorius – tai specialus kalendorius, kuris naudojamas skaičiuoti dienoms iki Kalėdų. Tradiciškai jis skaičiuojamas nuo pirmojo advento Sekmadienio, tad gali prasidėti kažkurią dieną tarp Lapkričio 27 ir Gruodžio 3 dienos. Dauguma šiuo metu pardavinėjamų bei gaminamų kalendorių, ypač tų, kuriuos galima panaudoti ne vienus metus, prasideda Gruodžio 1 d. Taigi, pirmasis klausimas, į kurį turėtumėte sau atsakyti: ar norite Kalėdų laukimą bei dienų skaičiavimą susieti su tikrosiomis advento kalendoriaus šaknimis (kurios siekia 19-o šimtmečio pradžią Vokietijos Liuteronų tikėjime)? Jei taip, turėtumėte pasižiūrėti, kada būtent šiais metais prasideda advento laikotarpis pagal krikščionių tikėjimą ir dienas skaičiuoti nuo šios datos. Žinoma, jei religinis motyvas jums nėra toks svarbus, galite, kaip ir dauguma pasaulio, dienas skaičiuoti nuo gruodžio 1-osios.

Krikščionys jau labai seniai skaičiavo dienas iki Kalėdų. Iš pradžių jas žymėdavo kreida prie durų, kasdien nutrindami po vieną brūkšnelį artėjant metų šventei. Istorikai teigia, kad adventas (žodis kilęs iš lotynų kalbos ir reiškia „atėjimas“) yra minimas jau nuo 4-ojo amžiaus. Jo ištakos siejamos su atsivertėlių į krikščionybę pasiruošimu krikšto sakramentui. Tačiau dabar advento laikotarpis siejamas su Kristaus gimimo Gruodžio 25-ąją laukimu.

Pirmasis žinomas advento kalendorius buvo pagamintas 1851 metais. Jis buvo medinis, rankų darbo, su religiniais paveikslėliais. Maždaug 1902-1908 pasirodė pirmasis spausdintas advento kalendorius. Po keleto metų Gerhardas Langas (Gerhard Lang) jį patobulino, pridėdamas nedideles dureles. Tad dažnai jis laikomas šiuolaikinio advento kalendoriaus kūrėju. Sakoma, kad šiam advento kalendoriui idėja kilo iš G. Lang’o mamos gamintų vaikystės kalendorių, kurie buvo 24 spalvoti paveiksliukai, priklijuoti prie kartono lapo. Pirmuosiuose advento kalendoriuose būdavo eilėraštukai, paveiksliukai, ištraukos iš Šventojo rašo. Tik vėliau į juos imta dėti šokolado, kad išlaikytų vaikų dėmesį. Iki 1930-ųjų buvo sukurta virš trisdešimt įvairių advento kalendoriaus variantų. Deja, prasidėjus I-am pasauliniam karui advento kalendorių gamyba buvo sustabdyta Nacių valdžios, nes buvo tiek kartono, tiek tuo labiau šokolado trūkumas. Galbūt advento kalendoriai ir visai būtų išnykę bei užmiršti, tačiau karui pasibaigus Ričardas Sellmaras (Richard Sellmar) iš Štutgarto beveik stebuklingai, kadangi tuo metu ypač trūko popieriaus, gavo leidimą iš JAV valdžios pradėti spausdinti ir pardavinėti advento kalendorius. Jo įkurta kompanija Sellmar- Verlag vis dar išlieka viena svarbiausių šių kalendorių gamintojų. Kalendoriai su šokoladu vėl pasirodė apie 1950-uosius ir išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Tai tiek istorijos, o dabar trumpai apžvelgsime advento kalendorių įvairovę. 

ADVENTO KALENDORIAI IR JŲ RŪŠYSŠie specialūs kalendoriai ypač išpopuliarėjo visame pasaulyje ir vis daugiau lietuvių namų taip pat įsileidžia dienų iki Kalėdų skaičiavimo tradiciją į savo namus. Tik trumpai paminėsiu, kad šiais laikais tokio tipo kalendorius nebūtinai siejamas su Kalėdų laukimu. Jis puikiai adaptuojamas ir vestuvių šventės, pirmųjų vestuvių metinių ar kitų svarbių progų, kai yra tiksliai žinoma data, laukimui. Advento kalendorius jau nebūtinai siejamas su vaikais bei vaikiškomis smulkmenėlėmis. Vis labiau komercionalizuojamas ir suaugusiųjų advento laikotarpio laukimas. Tad kokios šiais metais išskiriamos pagrindinės advento kalendoriaus grupės:

  • Maisto advento kalendoriai. Tai kalendoriai, kur kiekviename skyrelyje galite rasti šokolado, karamelės, saldainį ar kitą skanumyną. Paprastai kiekvienas garsesnis prekės ženklas yra paruošęs tokį advento kalendorių. Jų pliusai: santykinai nebrangus, nereikia sukti galvos – viskas jau paruošta, vaikai ar mėgstantys saldumynus tikrai apsidžiaugs tokiu kalendoriumi. Tačiau reiktų apsvarstyti ir kitą šio tipo advento kalendorių pusę: kasdien valgomi saldumynai tikrai neprisidės prie vaiko dantų bei bendros sveikatos, edukacinė tokio kalendoriaus vertė labai menka.
  •  Grožio priemonių advento kalendorius. Tokie advento kalendoriai, žinoma, orientuoti į moteriškąją auditoriją. Tai gali būti grožio priemonių rinkinukai, nagų lakai kiekvienai dienai, lūpų dažai, balzamai ir blizgiai, odos priežiūros priemonės ir kt. Tokių rinkinukų kainos labai įvairios priklausomai nuo prekės ženklo, kuris suruošė rinkinuką. Jie gali būti tiek visam 24-ių dienų laikotarpiui, tiek ir 12-ai dienų. Žinoma, tai gali būti puiki proga išbandyti kažką naujo ir atrasti būtent jums tinkamas naujoves. Kita vertus, reiktų atidžiai rinktis, su kokiomis priemonėmis eksperimentuosite, kad nedidelė rinkinuko kaina nepridarytų didelės bėdos jūsų odai.
  • Gyvūnėlių advento kalendoriai. Nors Lietuvoje dar neteko girdėti apie tokio tipo kalendorius, tačiau užsienyje tai viena iš gan populiarių grupių. Tai gali būti žaisliukai gyvunėliui, skanėstai bei užduotėlės, ką būtų galima kartu nuveikti. Gyvūnėlių mylėtojams tai puikus Kalėdų laukimas sustiprinant savo ryšį su mažuoju draugu. Tik ko gero lietuvišką variantą tektų pasiruošti patiems.
  • Lego kalendorius. Šio tipo kalendoriams išskiriama atskira grupė paminėti. Pirmasis Lego kalendorius pasirodė 1998 – ais metais ir nuo tada kasmet išleidžiami keli advento kalendoriaus variantai. Kiekviename iš langelių yra po mini figūrėlę, dažnai surinkus visus 24 elementus iš jų galima sukonstruoti didesnį ir sudėtingesnį konstruktorių.Toks kalendorius puikiai tiks konstruktorių mėgėjams. Jis lavina vaikų smulkiąją motoriką. Bet prieš renkantis šį advento kalendorių reiktų gerai apsvarstyti, ar dar vienas Lego atneš norimos naudos jūsų vaikui. O gal tiesiog nuguls dar keliasdešimt detalių į ir taip jau didelę Lego dėžę. Tokiu atveju tikrai neverta permokėti prieš advento laikotarpį iškeltą kainą už kaladėles, kurios po mėnesio bus kur kas pigesnės.
  • Žaisliukų advento kalendorius. Pamatę Lego sėkmę, daugelis kitų žaislų kompanijų taip pat sukūrė savo žaisliukų advento kalendorius. Tai gali būti ir mašinėlių, ir figūrėlių kalendoriai. Kiekvieno didesnio prekės ženklo prestižo reikalas pristatyti savo advento kalendorių. Vėlgi, paprastai jų kainos prieš advento laikotarpį būna gerokai iškeltos. Tad prieš pasiduodant vaiko „Noriu!“ reiktų gerai pasvarstyti, kiek brangios, reikalingos ir naudojamos žaidimui bus dar 24-ios mašinėlės ar lėlytės. Jei norime auginti atsakingą, mažinančią vartojimą asmenybę, tai gali būti puikia proga pasikalbėti su vaiku, aptariant būsimą žaidimą (kaip manai, kiek dažnai tu žaisi su šiais žaisliukais, juk jau turi tiek ir tiek, ar tikrai tau jų reikia tiek daug, pažiūrim į kainą ir pasvarstom, ką kito būtų galima įsigyti už tą pačią pinigų sumą, o gal galima palaukti, kol bus nukainota prekė ir, jei ji išties tokia reikalinga, kalendorių įsigyti vėliau bei sutaupyti pinigų).
  • Vyno/alaus ir kitų gėrimų kalendorius. Tai suaugusiems skirtas advento kalendorius. Čia tik viena rekomendacija – realiai įsivaizduoti, kaip jis bus naudojamas ir ar tai jums arba žmogui, kuriam dovanotumėte tokį kalendorių, yra priimtina.
  •  Kavos/arbatos kalendoriai – vėlgi daugiau suaugusiems skirtas variantas. Jį renkantis reiktų labai atidžiai žiūrėti, kas yra kalendoriaus sudarytojas. Ko gero, kavos mylėtojui būtų ne ypač smagu išsitraukti prastos kavos pakelį rytui pradėti ;).
  • Specialūs kalendoriai. Galima pasirinkti tam tikrų prekės ženklų advento kalendorius arba susidaryti savo, pavyzdžiui, tai gali būti apyrankės vėrimas, kai kasdien randate po naują apyrankės detalę ar pakabuką.
  • Klasikiniai kalendoriais. Tai įvairūs mediniai ar kartoniniai kalendoriai su poemomis, užduotėlėmis, paveikslėliais. Gali būti kalėdinė eglutė ir žaisliukai ar magnetukai, kuriuos kabinate kiekvieną dieną. 

Laukime švenčių kartu: prisijunk prie planuokpati facebook puslapio ir sek naujienas arba prisijunk prie instagram paskyros. Susitikime socialinėje erdvėje ;)!

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >