Parduotuve Planuok Pati

Ką rašyti Krikštynų laikraštuke?

Ką rašyti Krikštynų laikraštuke?

Dėmesio! Prisijunkite prie facebook grupės Krikštynų scenarijus, dovanos, žaidimai planuokpati ir kartu su kitomis krikšto mamytėmis diskutuokite apie šventės rengimą Smile. Grupėje gausite ir nemokamas profesionalias planuokpati.lt konsultacijas šventės organizavimo klausimais!

Rekomenduojame Jūsų šventei:


Jei krikštynas planuojate daryti ne tik kaip šeimos ir draugų pasisėdėjimą, bet ieškote informacijos apie tai, ką būtų galima nuveikti šios šventės metu, ko gero ne viename forume ar internetiniame puslapyje radote, jog svečiams dalinamas specialus laikraštukas – Krikštukas. Apie jį plačiau ir pakalbėsime. Krikštuką gali rašyti tiek mama, tiek krikšto mama arba abi kartu. Galima pasisamdyti maketuotoją, kuris paruoš ir atspausdins šį spaudinį, tačiau jūs vis tiek turėsite įdėti darbo. Juk nesinori, kad vaikeliui atminimui liktų šabloniniai tekstai. Kur kas smagiau, kai lieka asmeniški pasakojimai, juokingos istorijos iš krikšto vaikučio gyvenimo, kurias vėliau mielai pasiskaitys pats berniukas ar mergaitė. Taigi, ką reiktų rašyti krikštuke ir kaip jį padaryti? Viskas priklauso tik nuo Jūsų fantazijos. Štai keletas idėjų ir pasiūlymų. 


Kokie tekstai galėtų būti laikraštuke:


Šventės pristatymas – kur vyksta ceremonija, kada (diena ir valanda), kur vyksta puota, kas dalyvauja. Rašykite galvodama apie mažąjį šventės kaltininką. Šis laikraštukas liks jam atminimui ir bus lyg pasakojimas apie jo šventę, kurios dabar jis neprisimins.


Vaiko dosje – vardas, pavardė, gimimo data, laikas, ūgis, svoris, vieta, plaukų spalva, akių spalva, skiriamieji bruožai, charakterio savybės, moto, šeimyninė padėtis – nevedęs, bet pažadėtas, išsilavinimas – tėvelių pradinė mokykla, mėgstamiausias valgis, mėgstamiausias užsiėmimas ir kita. Čia galite įtraukti įvairiausių faktų apie vaikelį, kad jis pasiskaitęs žinotų, koks buvo kai buvo dar toks mažytis. Rašykite su humoru, tiesiog prisiminkite kiek pokštų ir juokingų nutikimų buvo augant vaikeliui ir tikrai nebus sunku užpildyti šį skyrelį. Galite net pateikti paveiksliuką, kuriame matytųsi kaip kito vaikučio svoris ir ūgis, pvz. ant žirafos surašykite svorį ir ūgį kas mėnesį. 


Skyrelis „Žvaigždynas“ – jame pateikiamas vaikelio horoskopas, gimimo skaičius, metų reikšmė, vardo reikšmė. Galima internete susirasti ir parašyti, koks pagal gimimą būtų vaiko medis, akmuo ir panašiai. 


Krikšto vardas bei krikštynų papročiai - kadangi krikštynos – katalikiška šventė, būtų gerai parašyti šiek tiek ir apie krikštyjamo vaikelio globėją, šventąjį, kurio vardas suteiktas krikštynų metu. Pasidomėkite, kas jis toks, kokius gerus darbus padarė, ką globoja, kada švenčiama jo vardo diena. Parašykite ir apie krikštynas bei jų reikšmę, ką reiškia krikšto sakramento suteikimas bei jo metu naudojami aliejai, vanduo. Galbūt planuojate krikšynų dieną laikytis daugiau papročių, surašykite ir juos. Pavyzdžiui, važiuoti tiesiomis gatvėmis, kad vaikelio gyvenimas būtų tiesus, nuprausti vaikelį prieš ceremoniją ir aprengus slapta įdėti pinigėlį į batelį, kad būtų turtingas ir pan. 


Laukimo akimirka – jei mama besilaukdama vaikelio rašė dienoraštį, gal būtų galima į laikraštuką įdėti ištraukas iš jo. Parašykite, kaip supratote, kad laukėtės, kaip supratote, kad vaikelis jau beldžiasi į šį pasaulį, koks buvo gimdymas, kokie jausmai užplūdo pirmą kartą paėmus kūdikėlį ant rankų. Čia galima pateikti tiek juokingų detalių, tiek jaudinančių bei virpinančių širdį. 


„Pasaulis kai gimiau“ – trumpai pateikite gimimo dienos įvykius, kokie įžymūs žmonės gimė tą pačią dieną (informacijos galite rasti čia http://www.balsas.lt/izymybes), tos dienos laikraščių antraštės, kokia muzika buvo populiari, kokie technikos pasiekimai, kiek kainavo dažniausiai perkami produktai kaip pienas, ledai ar panašiai. Rašykite galvodama, kad vaikas skaitys šį laikraštuką galbūt po dvidešimt/trisdešimt metų ir jam bus įdomu, kaip pasikeitė pasaulis.


Trumpos tėvelių dosje – keletas faktų apie tėvelius, vardai, mamos mergautinė pavardė, gimimo metai, mėgstamiausi valgiai, užsiėmimai, moto ir panašiai. Įdėkite tėvelių palinkėjimus, pasižadėjimus vaikučiui. Vėliau bus įdomu paskaityti ne tik pačiam krikštukui, bet ir tėveliams. Galite parašyti kaip įsivaizduojate, ką reiškia būti tėvais, kokiais planuojate būti. 


Trumpos krikštatėvių dosje – panašiai kaip tėvelių dosje skyrelyje, pateikite keletą faktų apie krikšto tėvus, kaip juos išrinkote, ką reiškia krikšto tėvai vaikelio gyvenime. Galite įdėti krikštatėvių diplomą, pasižadėjimus ir panašiai.


Trumpos senelių dosje – trumpai pristatykite senelius, įdėkite jų priesaikas, pasižadėjimus.


Vaikučio pasiekimai – ką ir kada jis išmoko, nuo pirmo pagugavimo, pasišypsojimo, galvutės pakėlimo iki paskutinių pasiekimų.


Vaikučio juokeliai ir pokštai – čia galite surašyti linksmas istorijas bei nutikimus augant vaikučiui, nesusipratimus bei iššūkius jį auginant. Galima įdėti įvairių juokingų posakių, kuriuos pasako mažamečiai, anekdotų ir panašių tekstukų.


Foto koliazas – surinkite įvairias nuotraukas, kuriomis „ papasakotumėte“ istoriją nuo vestuvių, nėštumą ir vaikelio laukimą, gimimą, vaikučio augimą. Prie kiekvienos nuotraukos parašykite komentarą.


Kaip pateikti Krikštuką:


Paprastai krikštukas spausdinamas kaip spalvotas laikraštis, tačiau viskas priklauso tik nuo jūsų fantazijos, finansinių galimybių bei laiko. Galite vietoj įprastinio laikraščio formato pasirinkti žurnalo formatą arba jei planuojate dėti nedaug informacijos, padarykite lankstinuką. Svarbiausia, kad vieną Krikštuko kopiją paliktumėte vaikučiui atminimui, svečiams galite pasiųsti kelias kopijas pasiskaityti šventės metu arba išdalinti kiekvienai šeimai kaip prisiminimą apie šventę. Galite daryti ne laikraštuką, o knygą. Tokiu atveju darytumėte tik vieną kopiją, kuri ir liktų vaikučiui, o svečiai gautų ją tik pavartyti. Pasinaudokite mūsų surinktais tekstais Krikštukui.

Kad būtų paprasčiau organizuoti krikštynas, jei dar neprisiregistravote,prisiregistruokite prie aplinkos Mano Planas ir viską galėsite organizuoti Internete. Prisijunkite prie Planuokpati facebook'e ir galėsite sekti visas naujienas.

Dėmesio! Neturinčioms laiko rašyti šventės scenarijaus, o norinčioms kokybiško rezultato rekomenduojame užsisakyti mūsų profesionalų parašytą individualų scenarijų jūsų šventei. Daugiau informacijos [email protected].

Sėkmės!

 

RUOŠIANTIS KRIKŠTYNOMS PERŽVELKITE:

 


 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >