Parduotuve Planuok Pati

Kokias gėles rinktis vestuvių puokštei?

Kokias gėles rinktis vestuvių puokštei?

AKCIJOS:

 • Rezervuok stalo kortelių svečio sėdėjimo vietai pažymėti - magnetukų gaminimą 2024-iems metams net jei neturi svečių sąrašo ir gauk specialų pasiūlymą. Parašyk šventės datą ir planuojamą svečių skaičių į [email protected]facebook žinute arba instagram. Kainas ir pavyzdžius rasi čia
 • Naudingas nuorodas ir rekomenduojamų straipsnių ruošiantis vestuvėms sąrašą rasite straipsnio pabaigoje.

Vienas iš vestuvinių darbų – išsirinkti nuotakos puokštę. Prie jos derinsite ir visas likusias puokštes bei papuošimus: gėles į nuotakos plaukus, porų puokštes, piršlienės gėles, jaunikio, kitų vyrų gėles į švarko atlapus, mašinos, salės, bažnyčios puošimą. Tuo tarpu nuotakos puokštės pasirinkimas taip pat priklauso nuo atsakymų į ne vieną klausimą. Gerai, jei turite mėgstamiausias gėles bei per daug neribotą vestuvių biudžetą, tačiau kitu atveju tenka nemažai pagalvoti.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Pagrindiniai patarimai renkantis nuotakos puokštę:

Puokštę derinkite prie suknelės, papuošalų, bendro vestuvių stiliaus. Nepamirškite, puokštė neturi užgožti nuotakos. Jei jūsų suknelė trumputė, puokštė neturėtų būti ilgesnė už ją. Jei esate žema, geriau ilgos puokštės nesirinkti. Mažesnio ūgio jaunajai tiktų apvali puokštė. Aukštaūgėms gražiau atrodys puokštė-krioklys ar „kačiarga“. Jei esate smulki, pasirinkite puokštę, kuri taip pat nėra stambi ir tvarkingai suformuota. Nuotakos su pilnesne figūra gali rinktis didesnes, pailgo dizaino puokštes. Tamsiaplaukei nuotakai tiktų ryškesnių spalvinių gamų puokštė, šviesiaplaukei patartina rinktis kiek prislopintų pastelinių spalvų gėles. Labai jaunoms nuotakoms patartina naudoti lengvas ir švelnias spalvas - rožinę, kreminę, smėlio spalvos, brandesnėms - sodresnes spalvas. Prie tiesios, ilgos, klasikinio stiliaus vestuvins suknelės derinkite puokštę su svyrančiais žiedais. Pūsta suknelė derės su apvalia puokšte. Jei tik yra galimybė, paeksperimentuokite pas foristą su keletu puokščių formų bei spalvų prieš veidrodį.

Atsižvelkite į jūsų veidą bei makiažo pasirinkimą. Jei turite labai blyškią odos spalvą, venkite tamsių gėlių spalvų. Jei makiažui planuojate naudoti rausvus tonus, pabandykite naudoti šampano ar tamsiai rožinės spalvos gėles.

Venkite gėlių, turinčių stiprų kvapą, nepamirškite, kad su puokšte būsite visą dieną, tad gėlės neturėtų jūsų erzinti. Nuo aštraus kvapo gali paskausti galvą. Jei esate alergiška, apsvarstykite, ko geriau į puokštę nedėti.

Gėlėmis pradėkite rūpintis bei jas užsakinėti likus ne mažiau nei mėnesiui iki vestuvių.

Nuspręskite, kiek daugiausiai pinigėlių galite skirti puokštei.

Atsižvelkite į vestuvių datą bei galimas oro sąlygas. Žiemą arba vėlyvą rudenį nepatartina naudoti orchidėjų. Jos gali neišlaikyti temperatūrinių svyravimų. Taip pat nederės tokiu metų laiku ir vasarinės lauko gėlės. Tokiu metų laiku patartina rinktis rožes arba chrizantemas. Rudeniui tinka raudoni, geltoni, oranžiniai ar molio spalvos akcentai, žiemai - sidabriniai, auksiniai, violetiniai ar raudoni. Pastelinės rausvos, gelsvos, žalsvos ir melsvos spalvos papuoš pavasarinę puokštę, o ryškios spalvos - vasarinę. Žiemą puokštėms dekoruoti naudojama daug kaspinų, perlų ar karolių. Pavasarį kompoziciją pagyvina pakalnutės, neužmirštuolės, kaštonų žiedai, o vasarą tinka žydinčios aguonos, rugiagėlės, ramunės ar lubinai. Ekstravagantiškumo vestuvinėms gėlėms suteikia uogos ir vaisiai. Keletas idėjų puokštėms pagal metų laikus: 

 • Pavasaris: kalijos, gardenijos, hortenzijos, alyvos, konvalijos, lelijos, gerberos, orchidėjos, rožės, tulpės.
 • Vasara: kalijos, gardenijos, hortenzijos, alyvos, lelijos, gerberos, orchidėjos, rožės, tulpės.
 • Ruduo: kalijos, gardenijos, hortenzijos, lelijos, gerberos, orchidėjos, rožės, tulpės.
 • Žiema: kalijos, gardenijos, hortenzijos, lelijos, konvalijos, gerberos, orchidėjos, rožės, tulpės.

Apsvarstykite puokštės pristatymo klausimą – ar ją reikės pasiimti, ar bus pristatyta norimu laiku nurodytu adresu.

Tad nuo ko pradėti? Pirmiausia susidarykite sąrašiuką, kokių gėlių norėtumėte. Pasirinkite keletą variantų, atsižvelgiant į sezoną, kainą ir, žinoma, grožį. Žemiau pateikiame dažniausiai vestuvių puokštėms naudojamų gėlių sąrašą:

Rožė (angl. Rose)- Raudona rožė simbolizuoja meilę, ištikimybę, grožį, balta– tyrumą. Geltona rožė priklausomai nuo kultūros, kurioje naudojama, siejama arba su pavydu ir neištikimybe, arba su turtu ir saule. Rožinė - simbolizuoja švelnų prieraišumą. Kokybiškų gėlių žiedai turėtų būti stangrūs, išlaikyti savo formą, lapeliai tamsiai žali, be matomų pažeidimų. Rožių galima įsigyti ištisus metus. Jos turi švelnų kvapą, o išvesta yra tūkstančiai veislių. Tai universalios ir dailios gėlės. Jos nėra itin trapios, bet ir nepasižymi ypatingu tvirtumu. Rožės yra linkusios išskleisti žiedus šiltose oro sąlygose. Kartais tai yra pageidautina, jeigu jos naudojamos kaip dekoro detalė, tačiau kitas reikalas, jei rožės paskirtis – būti įsegtai į jaunikio švarką. Nuo sausio pabaigos iki vasario vidurio (Valentino dienos švenčių metu) patartina nesirinkti rožių, nes dauguma jų bus standartų neatitinkančios, dažnai prastesnės kokybės, o kaina gerokai per didelė.

Tulpė (angl. Tulip)- tai abipusio supratimo, begalinės meilės simbolis. Ji simbolizuoja nuoširdumą, laimę ir atvirumą. Griežta gėlės forma puikiai papildo minimalistinę jaunosios suknelę. Labai gražiai atrodo baltų ir raudonų tulpių derinys. Tulpės išsiskiria išties plačiu spalvų asortimentu. Tai atsparios gėlės, jas galima derinti įvairiose puokštėse – tiek švelniose ir romantiškose, tiek ryškiose ir egzotiškose. Šios gėlės galimos beveik visus metus, tačiau aukščiausios rūšies ir pigiausios jos būna nuo vasario iki balandžio. Jos yra vienas iš ekonomiškiausių variantų pavasario vestuvėms. Nupjauti tulpių žiedai auga, todėl vos per kelias valandas jūsų dekoracija gali gerokai pakisti, atsižvelkite į tai naudodama šias gėles. Dėl savo jautrumo karščiui tulpės nėra tinkamos segimui į drabužius.

Kalija (angl. Potassium) - simbolizuoja atgimimą, tyrumą ir prisikėlimą. Seniau kalijų vainikais puošdavosi jaunavedžiai, tikėdami, kad ši gėlė į jų naują bendrą gyvenimą įneš daug gražių ir tyrų akimirkų. Kalijos yra prieinamos visus metus, tačiau patiria didelius kainų svyravimus. Šios gėlės retai būna pigios, nes yra gana lengvai pažeidžiamos gabenant. Jos yra jautrios žemai temperatūrai ir lengvai nukenčia nuo šalnų. Kalijos puikiai išsilaiko net ir be vandens šaltinio. Tai daro jas idealiomis gėlėmis nuotakos puokštei, kur gėlės gana netrumpą laiką turi išbūti be vandens. Kalijos yra vienos iš nedaugelio gėlių, kurios puikiai tinka vasarą vykstančioms vestuvėms.

Pakalnutė arba konvalija (angl. lily of the valley)- simbolizuoja ištikimybę, skaistumą, bet gali būti ir prabangos bei dėmesio troškimo simbolis. Lengviausiai jų galima įsigyti nuo kovo, tačiau truputį paieškojus jų galite gauti ištisus metus. Priklausomai nuo metų laiko, konvalijos gali būti labai brangios. Šios gėlės yra jautrios karščiui, gabenimui, lietimui ir dehidratacijai. Jos greitai vysta ir yra linkusios labai greitai tapti dėmėtos tose vietose, kurios yra pažeistos. Konvalijos dažnai neturi ilgų kotelių, todėl gali būti sudėtinga priderinti prie kitų gėlių rūšių įvairiose dekoracijose ar puokštėse. Jos ypatingai kvapnios, todėl sukuria nuostabią, kvepiančią atmosferą.

Hortenzijos (angl. Hortensia, lot. Hydrangea) - kūrybiškumo ir spontaniškumo simbolis. Jos pasižymi dailiais žiedais, ypač vertinamais floristų dėl plačios spalvų gamos. Baltos gėlės puikiai pabrėžia šventės iškilmingumą, o tamsūs atspalviai tampa ryškiais puokštės akcentais. Hortenzijos puikiai išlaiko formą, lengvai derinamos su kitomis gėlėmis. Pabuvusios be drėgmės bei karštyje greit nuvysta. Be vandens jos nuvysta maždaug per valandą. Ant baltų hortenzijų itin aiškiai matomi įvairūs įbrėžimai ir nutrynimai. Šios gėlės parduodamos ištisus metus, o jų pasirinkimas, kokybė ir kaina yra labai įvairūs. Hortenzijų sezonas, kuomet jos žydi – vasara. Ne sezono metu jos būna prastesnės kokybės ir turi mažesnius žiedus nei sezoninės.

Bijūnas (angl. Peony, lot. Paeonia) - viena jausmingiausių gėlių, turinti nuostabų kvapą, reiškianti grožį, garbę, romantiką, sėkmę ir laimę santuokoje. Ši gėlė senovėje buvo naudojama meilei ir romantikai stiprinti. Bijūnai turi daug privalumų: skaniai kvepia, yra švelnios pastelinės spalvos, kuri puikiai tinka vestuvėms, bijūnų didelės ir pilnos žiedlapių žiedų galvos padeda sukurti gausų, turtingai atrodantį vestuvių dekorą ir tai padaryti nebrangiai, nes bijūnas yra sezoninė Lietuvos gėlė, žydinti  gegužės pabaigoje, birželį ar liepos pradžioje. Nors jų galima gauti ir kitu metu, tačiau žiedai bus brangesni, Baltų ar rausvų bijūnų puokštė tiks prie ištaigingos, pūstos suknelės. Rinkdamasi bijūnus, atsižvelkite į tai, kad jiems reikia drėgmės, taigi jei norite paprastai surištos puokštės, jie gali neatlaikyti visos dienos.

Vėdrynai (angl. Buttercups, lot. Ranunculus) – simbolizuoja moters žavesį, jos švytėjimą, patrauklumą. Krepo plonumo žiedlapiais, daugiasluoksnės vėdrynų galvos, gali būti puikus pakaitalas bijūnams. Jų žydėjimo laikas beveik toks pat kaip ir bijūnų – gegužė – birželis. Vėdrynų spalvinė gama be galo įvairi, jų žiedų galvos labai pilnos ir atrodo labai turtingai. Jos nėra egzotinės gėlės Lietuvoje, todėl ir kainos neturėtų kandžiotis. Vėdrynai anot floristų išsilaiko ilgiau be vandens nei bijūnai.

Stefanotis dar vadinamas Madagaskaro jazminu (angl. Stephanotis) - simbolizuoja vedybinę laimę. Tai mažos gėlytės, dažnai naudojamos, kaip akcentas vestuvių puokštėse. Stefanočio žiedeliai yra maži, balti, žvaigždės formos. Šiltnamiuose, dirbtinai apšvietus lempomis, stefanočius galima pražydinti bet kuriuo metų laiku. Natūraliai jie žydi pavasario pabaigoje, vasarą. Kadangi žiedeliai smulkūs, norint puokštėje juos naudoti kaip pagrindines gėles, kaina gali išaugti.

Kvapusis pelėžirnis (angl. Sweet pea, lot. Lathyrus odoratus) – simbolizuoja subitlų malonumą, taip pat atsisveikinimą, padėką už nuostabų laiką kartu. Tai gana maža gėlė, turinti saldų aromatą ir ryškias spalvas. Naudojamas kaip akcentas vestuvių puokštėse. Paprastai Lietuvoje žydi birželio – rugpjūčio mėnesiais.

Gardenija (angl. Gardenia) – slaptos meilės simbolis, reikšia mielumą, meilumą. Tai nepaprasto grožio gėlė, tačiau ji yra itin reikli auginimo atžvilgiu. Ji naudojama, kaip akcentas vestuvių puokštėse. Gėlių galima nusipirkti visus metus. Gardenijos nėra pigios. Jos yra tokios kvapnios, kad vos keletas žiedų gali prikvėpinti patalpą. Gėlės gana jautrios įvairiems kontaktams. Joms būtinas šviežias vanduo.

Hiacintas (angl. Hyacinth, lot. Hyacinthus) – tai amžinybės ir pastovumo simbolis. Ypač tinka pavasarinei nuotakos puokštei. Hiacintai labai ištvermingi, jų stangrūs, tarsi vaškiniai žiedai puikiai sulaiko drėgmę, todėl puokštė ilgai nevys. Hiacintų sezonas Lietuvoje – pavasaris. Šias gėles galima naudoti dekorui: merkti kaip ir kitas gėles į vandenį arba persodinti į dailias vazas ar vazonus. Taip pat jų žiedlapius galima naudoti vietoj rožių žiedlapių prie bažnyčios.

Frezija (angl. Freesia) – simbolizuoja nekaltumą ir draugystę. Švelnūs šios gėlės atspalviai puikiai pabrėžia nuotakos jaunystę ir švelnumą. Eteriniai šių gėlių aliejai ramina ir šalina stresą. Frezija puikiai tinka jaunoms nuotakoms, jų spalvinė gama labai plati, taigi galima komponuoti į įvairiausias puokštes. Frezijų prekyboje būna visus metus.

Gerbera (angl. Gerbera) – simbolizuoja džiaugsmą. Drąsioms nuotakoms tiks ryškiaspalvių gerberų puokštė, kuklesnėms – balti ar kreminių atspalvių žiedai. Gerberų galima įsigyti ištisus metus, o jos būna įvairiausių spalvų. Kai kurios spalvos ir rūšys gali būti šiek tiek sunkiau randamos ištisus metus. Gerberos yra vandenį mėgstančios gėlės, kurios gana lengvai vysta. Iki pat naudojimo jos turėtų būti pamerktos vandenyje. Dėl savo polinkio vysti, jos nėra itin tinkamos segti į drabužius ar plaukus.

Alstremija arba Alstroemerija (angl. Alstroemeria, Peruvian lily arba lily of the Incas) – simbolizuoja draugystę ir ištikimybę. Ši gėlė laikoma karališku žiedu, kadangi visada kainavo labai brangiai. Ji itin jautri, bijo skersvėjų. Nuskinta ilgai nevysta. Skintos astromerijos išsilaiko apie dvi savaites. Mėgsta būti vėsioje vietoje atokiau nuo skersvėjų ir tiesioginių saulės spindulių. Šios gėlės žydi du kartus per metus:pavasarį (balandį-gegužę) ir rudenį (rugsėjį-spalį).

Orchidėja (angl. Orchid, lot. Orchidaceae) - Vietname orchidėja laikoma jaunystės ir grožio simboliu, Europoje ji – tobulumo ir elegancijos žiedas. Vestuvių puokštėms paprastai naudojamos smulkiažiedės orchidėjos. Šios gėlės yra auginamos ištisus metus, tačiau priklausomai nuo jų veislės, kaina gali būti labai įvairi. Jos yra jautrios šalčiui ir gali nusitrinti arba numesti savo žiedus dėl netinkamų pervežimo sąlygų. Tačiau atvežtos puikios būklės, gali būti labai tvirtos. Orchidėjos yra atsparios drėgmės praradimui ir karščiui, todėl puikiai tinka puokštėms ir ant kūno pritaisomų gėlių vaidmeniui.

Kasablankos lelijos (angl. Casablanca lilies) - simbolizuoja grožį, skaistumą ir taiką. Jos turi didelius, gana plokščius žiedus, todėl puikiai tinka dailioms puokštėms. Nors šios gėlės taip pat gali būti pažeidžiamos, jos nėra tokios jautrios kaip kalijos. Lelijos pasižymi stipriu kvapu, todėl jas turėtų atsargiai rinktis alergiški žmonės. Šios lelijos yra labiau atsparios vėsiam orui nei kalijos, tačiau jautresnės vandens trūkumui ir karštam orui. Dideli žiedai padaro jas itin tinkamomis vestuvių dekoravimui, nes jos gerai matomos iš didelio atstumo ir puikiai išsilaiko, jei yra pakankamai vandens. Gėlių galima įsigyti visus metus.

Alyvos (angl. Lilac, lot. Syring) - simbolizuoja meilę, kad ir kokios spalvos būtų, taip pat siejamos su nemirtingumu, taika ir vaisingumu. . Alyvos dažniausiai žydi pavasarį, kai kurios jos rūšys gali žydėti ir vasaros metu. Ne sezono metu jų rasti yra gana sunku, o ir kokybė būna prastoka. Šios kvapnios gėlės reikalauja gero vandens šaltinio ir yra jautrios karščiui. Labai tikėtina, kad nuotakos puokštėje alyvos nuvys greičiau nei per valandą. Net jei jos ir turės vandens šaltinį, jos gali nuvysti dėl nuotakos kūno šilumos. Kadangi jos auga lauke ir priklauso nuo oro užgaidų, ne tik alyvų tiekimas, bet ir jų pačių reakcija į aplinką yra neprognozuojama, todėl pasirinkite skirtingas gėles, nepadarykite alyvų pagrindine puošmena, nes nežinote, ar tikrai jas turėsite vestuvių dieną.

Apsisprendus dėl gėlių, kurias norėtumėte matyti puokštėje, pagalvokite apie galimas puokštės formas, o jų yra begalė:

Tradicinės puokštelės – jos būna apvalios formos kompozicijos su įvyniotais ar surištais kotais. Gėlės gali būti įtaisytos į alavinį, varinį, auksinį ar sidabrinį indelį. Galite pasirinkti puokštę tik iš žiedų arba su žaluma. Patogu laikyti vienoje rankoje.

Bydermejerio ir balerinos tipo puokštės. Bydermejerio puokštės yra apvalios formos, sukurtos iš kontrastingų spalvų gėlių žiedų, išdėstytų simetriškai, skirtingų spalvų žiedai dėliojami koncentriškais ratais. Balerinos puokštės gali būti sukurtos iš bet kokių spalvų žiedų kombinacijos, bet yra padengtos tiuliu ar kita panašia medžiaga. Puokščių kotai gali būti surišti ar įvynioti. Balerinos puokštė paprastai ne itin tinka labai iškilmingoms vestuvėms. Patogu laikyti vienoje rankoje. Tokios puokštės tinkamos kuklioms vestuvėms.

Kaskados tipo puokštės suformuojama iš gausybės gėlių, kurios išdėstytos puslankiu ir nusidriekia iš centro žemyn, sukurdamos dailią trikampę formą. Gėlių kotai paslepiami po žiedais ir paprastai saugomi plastikiniame laikiklyje. Šio tipo puokštės patraukia akį ir yra iškilmingiausios, todėl tinka iškilmingoms ir prabangioms vestuvėms. Puokštė gali būti sunkoka ilgos ceremonijos metu, todėl ją reiktų laikyti abiem rankomis.

Vertikalaus tipo puokštės -  vertikalios, gali būti dvipusės, su gėlėmis iš abiejų galų, arba vienpusės. Paprastai joms surišti naudojamas dekoratyvinis kaspinas. Jos atrodo moderniai ir gali būti arba labai paprastos, arba įmantrios, priklausomai nuo bendro vestuvių stiliaus. Tokios puokštės ceremonijos metu gali tapti nepatogios laikyti, be to, naudojamos tik gėlės ilgais kotais, taigi, ne visas norimas gėles galima įkomponuoti.

Vėduoklės tipo puokštėse gėlės puošia pačius vėduoklės kraštus. Patogu vasarą, esant karštam klimatui.

Movos tipo puokštėse gėlės patalpinamos kailinėje ar vilnonėje movoje, į kurią nuotaka sukiša rankas. Šios movos skirtos vestuvėms žiemą.

Biblijos tipo vestuvinės puokštės yra Biblija arba maldaknygė, dekoruota šilku ar aksomu bei gėlėmis. Paprastai tokio tipo puokštę neša jaunoji, arba jai prie altoriaus ją gali padovanoti tėvai.

Rutuliukų tipo puokštelės dar vadinamos „kvapų rutulys“ – tai maži gėlių kamuoliukai, prikabinti prie kaspino kilpos, kuri gali būti nešama ar užsirišama ant riešo. Tinkamiausios romantiško stiliaus vestuvėms.

Lankelio tipo puokštelės – tai vieliniai žiedai, padengti medžiaga ir gėlėmis, gali būti prisegti prie kaspino.

Skeptro tipo puokštės komponuojamos iš žalumos ar kviečių, suformuotų taip, kad primintų skeptrą. Viršus paprastai būna padengtas gėlėmis. Tokios puokštės ypač tinka, kai vestuvių tematika – viduramžiai ar pasakos.

Kūgio tipo puokštės kuriamos naudojant pintus cilindrus, pripildytus gėlių. Gali turėti pintą kilpą viename gale, už kurios galima laikyti, arba gali būti surištas kaspinu.

Kompozicinės puokštės - kuriamos iš žiedlapių ir pumpurų, kurie vienas prie kito tvirtinami floristine viela arba klijais. Puokštei suteikiamas vienos gėlės žiedo įspūdis. Tokios puokštės tinka meniškoms, kiek bohemiškoms vestuvėms.

Pabaigai priminsime, ką reiškia kiekviena spalva, gal tai irgi turės reikšmės jūsų pasirinkimui:

 • Balta –skaistumo ir naujos pradžios spalva;
 • Geltona –namų jaukumo ir šeimyninės laimės spalva;
 • Raudona –meilės, aistros spalva;
 • Žydra - ištikimybės ir atsidavimo spalva;
 • Violetinė – prabangos ir brandos spalva;
 • Rausva – jaunystės, moteriškumo, žaismingumo spalva;
 • Oranžinė – spalva, simbolizuojanti pasitikėjimą savimi ir drąsą.

Įvairiausių puokščių variantų pilnas Internetas, tiesiog įveskite į paiešką žodžius lietuviškai arba angliškai su jūsų norimomis gėlėmis bei "wedding bouquet" arba "bridal bouquet" ir peržiūrėkite paveikslėlius. Jums labiausiai patikusius išsisaugokite bei parodykite savo floristei. Čia pateikamos pagrindinės puokštėms naudojamos gėlės, surūšiuotos pagal spalvas. Dar vienas jums praversiantis gėlių sąrašas yra čia.

NUOTAKOMS TAIP PAT REKOMENDUOJAME STRAIPSNIUS:

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >