Parduotuve Planuok Pati

Kur organizuoti civilinę santuoką, jei Civilinės Metrikacijos įstaiga jau pabodo?

Kur organizuoti civilinę santuoką, jei Civilinės Metrikacijos įstaiga jau pabodo? pav.#243 Kur organizuoti civilinę santuoką, jei Civilinės Metrikacijos įstaiga jau pabodo? pav.#3898

AKCIJOS:

  • Rezervuok stalo kortelių svečio sėdėjimo vietai pažymėti - magnetukų gaminimą 2024-iems metams net jei neturi svečių sąrašo ir gauk specialų pasiūlymą. Parašyk šventės datą ir planuojamą svečių skaičių į [email protected]facebook žinute arba instagram. Kainas ir pavyzdžius rasi čia
  • Naudingas nuorodas ir rekomenduojamų straipsnių ruošiantis vestuvėms sąrašą rasite straipsnio pabaigoje.

Nuo seno įprasta civilinę santuoką registruoti Civilinės metrikacijos įstaigoje, tačiau atsiradus galimybei pasirinkti, kur tuoktis, vis daugiau porų renkasi ne tradicinę Rotušę, o įvairiausias kitas vietas, taip santuokos ceremoniją paversdami savo svajonių išsipildymu. Pagal 2009 m Lietuvoje priimtą įstatymą santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama sužadėtinių pasirinktoje vietoje, jei tai neprieštarauja viešajai tvarkai ir gerai moralei, nekelia pavojaus gyvybei ar sveikatai. Pasirinkta vieta turėtų būti rajone, kurio teritorijoje yra Civilinės metrikacijos skyrius, registruojantis santuoką.Tuoktis galite ten, kur vienas iš sužadėtinių arba jų tėvų yra registruotas. Jeigu susituokiantieji ar jų tėvai neturi gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, santuoka registruojama paskutinės susituokiančiųjų arba jų tėvų gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje civilinės metrikacijos įstaigoje. Dėl santuokos registravimo vietos pageidavimą reikia išsakyti pareiškimų padavimo metu. Jūs turėsite sumokėti kitokį (didesnį) mokestį nei tuokiantis įprastinėje vietoje. Planuojant santuoką taip pat reiktų atsižvelgti į tai, kad laikas būtų pasirinktas civilinės metrikacijos skyriaus darbo metu, t. y. maždaug iki 15.30 val. Kai kuriose savivaldybėse išvažiuojamosios ceremonijos galimos tik po 15 val. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jums teks pasirūpinti Civilinės Metrikacijos Biuro darbuotojo atvežimu į tuoktuvių vietą bei parvežimu atgal. Jei ceremonija planuojama viešojoje vietoje, teks pasirūpinti savivaldybės sutikimu. Jaunavedžiai atsakingi už tai, kad po ceremonijos vieta būtų palikta švari. Taip pat reiktų žinoti, kad tuokiantis darbuotojas ceremonijos metu turi stovėti ant tvrito pagrindo, taigi, jei planuojate tuoktis paplūdimyje, ant smėlio sutuoktuvės vykti negali. Taip pat reikia pasirūpinti stalu, ant kurio dedami dokumentai bei Lietuvos Respublikos vėliava, o jei įmanoma, ir herbu. Tam atvejui, jei ceremonijos metu lytų, reikia pasirūpinti stogeliu ar patalpa, kur būtų įmanoma surengti santuokos ceremoniją.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Populiariausios netradicinės santuokos vietos tarp vilniečių Verkių rūmai, Vilniaus universiteto Botanikos sodas, Belmonto pramogų ir poilsio centras, Vilniaus rotušė, grafo J. Tiškevičiaus rūmai, Makručių parke esantis Puškino muziejus, įvairūs viešbučiai ir restoranai. Klaipėdiečiai renkasi Klaipėdos Pilies muziejaus požemius, Klaipėdos universiteto botanikos sodą, Klaipėdos švyturį, Laikrodžių muziejaus kiemelį, viešbučius, kavines, Paveikslų galeriją Daržų g., Melnragės ir Girulių paplūdimius; laivus, jachtas, Kuršių marias, Piliavietę, Jono kalnelį. Palangiškiai tuokiasi Palangos Birutės parko rotondoje, kavinėse ar kopose. Biržų rajono gyventojai santuokas renkasi registruoti Biržų pilyje, Kaišiadorių - Rumšiškių buities muziejuje, Panevėžio rajono - Bistrampolio dvare, Trakų rajono - Užutrakio dvare, kauniečiai – Kauno Botanikos sode, Kauno marių prieplaukoje ar plaukiant pačiomis mariomis.

Kiekvienos savivaldybės taryba gali nustatyti reprezentacines vietas santuokoms registruoti. Jas yra nustačiusios Kelmės rajono savivaldybė (reprezentacinė vieta - Kelmės dvaras), Pakruojo rajono savivaldybė (Pakruojo dvaras), Radviliškio rajono savivaldybė (Burbiškio dvaras) ir Telšių rajono savivaldybė (Žemaičių muziejus „Alka„, Žemaitijos kaimo muziejus, poilsio namai „Germanto vila“, kaimo turizmo sodyba „Auksinio elnio dvaras" ir Biržuvėnų dvaras). Jei savivaldybė reprezentacinės vietos nenustatė, santuokos ceremonija gali būti organizuojama norinčių susituokti pasirinktoje vietoje. Pageidautina, kad tokioje santuokos vietoje būtų Lietuvos vėliava ir herbas.

Viena iš dažniausių vestuvių ceremonijos svajonių – susituokti papludimyje. Jei tai planuojate padaryti Palangoje, teks gauti Palangos komunalininko leidimą tuoktis Jūsų numatytoje pajūrio vietoje. Šis leidimas užtikrina, kad ceremonijos metu toje vietoje nebus valomas smėlis, vežamos šiukšlės ar organizuojami vieši renginiai. Dokumentas paprastai išduodamas greitai ir be didelių pastangų. Norint tuoktis Klaipėdos papludimyje greičiausiai teks rinktis santuoką penktadienį. Šeštadienį tokia paslauga neteikiama. Jums taip pat reikės pasirūpinti miesto savivaldybės leidimu tuoktis konkrečiai numatytoje vietoje.

Kodėl nesusituokus ne papludimy, o, pavyzdžiui, geležinkelio stotyje? Jei esate vilniečiai, santuokos ceremoniją galite organizuoti Vilniaus geležinkelio stoties perone ar laukimo salėje. Jei norite daugiau privatumo, rinkitės ištarti priesaiką perone prie gražaus ir modernaus traukinuko. Jį net galima išradingai papuošti gėlėmis. Įvykus ceremonijai, svečiai ir jaunieji palydimi į traukinio vagoną, kur visų lauks šampano taurės ir užkandžiai. Kelionės maršrutą galima rinktis patiems. Vilnius–Kaunas–Vilnius, Vilnius–Trakai–Vilnius, priklausomai nuo to, kiek ilgai norite keliauti, kiek sustojimo vietų numatote. Nuo pasirinkto maršruto priklauso ir kelionės kaina.

Apie santuokos ceremoniją ir vestuves užsienyje galima būtų parašyti atskirą straipsnį. Šį kartą su šiuo variantu supažindinsime tik trumpai. Vestuvės užsienyje nėra tik turtuoliams įkandama svajonė. Prikausomai nuo pasirinktos šalies bei santuokos ceremonijos ypatumų biudžetas gali tilpti į keliolika tūkstančių litų. Vestuvių scenarijų pasirinkimas labai platus: nuo romantiškos priesaikos papludimyje iki ekstremalių vestuvinių pojūčių prie ryklio narvo. Lietuviai santuokai užsienyje linkę rinktis Mauricijų, Šri Lanką, Seišelius, Kubą, Jamaiką, Dominikos Respubliką, Barbadosą, Taityjį, Maldyvus, Tailandą, Balio salą, Graikiją (Kretos, Santorinio, Rodo salas), Kiprą, Italiją, Čekiją bei kitas šalis. Vestuvių ceremonija gali vykti ant jūros kranto, jachtoje plaukiojant jūroje, pavėsingame parke ar net po vandeniu. Suorganizuoti šventę bei susitvarkyti reikiamus dokumentus jums padės kelionių organizatoriai arba vestuvių planuotojai.

Ieškant netradicinės vietos tikrai nebūtina daug sukti galvos ar išleisti daug pinigų. Tiesiog susėskite su sužadėtiniu ir prisiminkite jums įsimintinas, brangias vietas. Gal kur jūs susipažinote, kur susitikote pirmą kartą, kur prisipažinote vienas kitam meilėje ir panašiai. Juk svarbiausia, kad ta vieta būtų miela jums ir sukurtų jaukią nuotaiką šeimos sukūrimo akimirką.

NUOTAKOMS TAIP PAT REKOMENDUOJAME STRAIPSNIUS:

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >