Parduotuve Planuok Pati

Vestuvės fotografo akimis: kaip išsirinkti fotografą, ką daryti, kad nuotraukos būtų gražios?

Vestuvės fotografo akimis: kaip išsirinkti fotografą, ką daryti, kad nuotraukos būtų gražios? pav.#2329 Vestuvės fotografo akimis: kaip išsirinkti fotografą, ką daryti, kad nuotraukos būtų gražios? pav.#2331 Vestuvės fotografo akimis: kaip išsirinkti fotografą, ką daryti, kad nuotraukos būtų gražios? pav.#2335 Vestuvės fotografo akimis: kaip išsirinkti fotografą, ką daryti, kad nuotraukos būtų gražios? pav.#2336 Vestuvės fotografo akimis: kaip išsirinkti fotografą, ką daryti, kad nuotraukos būtų gražios? pav.#2337 Vestuvės fotografo akimis: kaip išsirinkti fotografą, ką daryti, kad nuotraukos būtų gražios? pav.#2338 Vestuvės fotografo akimis: kaip išsirinkti fotografą, ką daryti, kad nuotraukos būtų gražios? pav.#2339 Vestuvės fotografo akimis: kaip išsirinkti fotografą, ką daryti, kad nuotraukos būtų gražios? pav.#2343 Vestuvės fotografo akimis: kaip išsirinkti fotografą, ką daryti, kad nuotraukos būtų gražios? pav.#2353 Vestuvės fotografo akimis: kaip išsirinkti fotografą, ką daryti, kad nuotraukos būtų gražios? pav.#2355

AKCIJOS:

  • Rezervuok stalo kortelių svečio sėdėjimo vietai pažymėti - magnetukų gaminimą 2024-iems metams net jei neturi svečių sąrašo ir gauk specialų pasiūlymą. Parašyk šventės datą ir planuojamą svečių skaičių į [email protected]facebook žinute arba instagram. Kainas ir pavyzdžius rasi čia
  • Naudingas nuorodas ir rekomenduojamų straipsnių ruošiantis vestuvėms sąrašą rasite straipsnio pabaigoje.

Kadangi dažnai tenka „sudalyvauti“ gražiausioje dviejų žmonių šventėje – vestuvėse, kilo mintis pasidalinti savo pastebėjimais ir su Jumis. Ne paslaptis, kad daugumoje vestuvių „dalyvauju“ ne kaip svečias ir, deja, ne kaip jaunasis. Tiesiog užsiimu fotografija – įamžinu šventės dienos akimirkas. Dažnai jaunieji dar gerokai prieš vestuves klausia: kaip mums nuotraukose atrodyti natūraliai, kur geriausiai fotografuotis, kokios spalvos puokštę patartumėte rinktis, kad atrodytų prabangiai, kokios spalvos pamergių suknelės madingos šį sezoną, ką daryti, jei lis lietus? Taip pat išgirstu ir komentarų: „Mes labai norėtumėme štai tokių gražių nuotraukų, kaip šitos.“ Tikiuosi, kad mano patarimai padės rasti atsakymus į daugelį Jums iškilusių klausimų bei pasiruošti fotosesijai taip, kad nuotraukos dar ilgai džiugintų bei primintų šią ypatingą dieną.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Dienos planavimas.

Neperkraukite dienos scenarijaus. Nesusiplanuokite vestuvių dieną nuveikti visų darbų, pradedant fotosesija limuzine ir baigiant kryžių kalno lankymu ar jodinėjimo žirgais. Nepamirškite numatyti laiko neplanuotiems vėlavimams (užteks pridėti apie 10 minučių kiekvienam naujam scenarijaus etapui).

Rinkitės vestuvėms (fotosesijai) penktadienį. Paprastai gražiausios vestuvininkų pamėgtos vietos šeštadieniais būna „okupuotos“ kitų. Penktadienį išvengsite spūsčių ir „konvejerio“ bažnyčioje, taip pat lengviau gausite savo mėgstamą muzikantą ar vedėją.

Susiplanuokite viską iki smulkmenų iš anksto. Didžioji dalis šventės sėkmės priklauso nuo gero planavimo. Apgalvokite viską iki smulkmenų, pasirūpinkite daugeliu reikalų iš anksto, kad nereiktų sukti galvos dieną prieš ar vestuvių rytą.

Gerai (kiek tai įmanoma) pailsėkite vestuvių išvakarėse. Vestuvių rytą, deja, kelsitės be galo anksti, kad viską suspėtumėte. Nepalikite tokių darbų, kaip vieno kąsnio sumuštinukų gaminimas vestuvių išvakarėms. Patikėkite juos kažkam iš artimųjų ar profesionalams. Jei planuojate atsipalaiduoti su sužadėtiniu, prieš vestuves susilaikykite nuo alkoholio ar sūrių, rūkytų gaminių naudojimo, kad vestuvių rytą neatsikeltumėte patinusiais paakiais bei papilkėjusia oda.

Gera nuotaika būtina. Juk sutiksite, kad oro nei Jūs, nei fotografas negali pakeisti, tačiau požiūris į jį priklauso tik nuo Jūsų. Jei šypsositės, nepergyvensite dėl nereikšmingų smulkmenų, sugebėsite atsipalaiduoti, nuotraukos tikrai bus puikios.

Jokių mobiliųjų vestuvių dieną! Numatykite, kas iš artimųjų ar vestuvių organizatorių bus atsakingas  už iškilusių problemų sprendimą šventės dieną. Nurodykite šio žmogaus telefoną įvairiems reikalams tvarkyti.

Fotografas ir nuotraukos.

Kaip išsirinkti fotografą? Tai labai atsakingas darbas, todėl patariu nepasikliauti kitų rekomendacijomis, mažomis kainomis ar kitais, iš pirmo žvilgsnio patraukliais pasiūlymais. Neapsigaukite, kai internete matote 30 gražiausių vieno fotografo darbų ir 10 skirtingų vestuvių – tai tik geriausi atrinkti kadrai. BŪTINAI paprašykite, kad fotografas parodytu bent po 50-100 nuotraukų iš keleto vestuvių. Ne kartą yra tekę matyti nusivylusių jaunųjų, kurie prašydavo pakoreguoti kitų fotografų darytas Jų šventės nuotraukas, tačiau jau būna per vėlu. Todėl atsakingai rinkitės: atkreipkite dėmesį, kokiu stiliumi fotografas dirba: labiau fotografuoja reportažą ar daugiau dėmesio skiria pozuotiems kadrams, mėgsta juodai baltas ar spalvotas nuotraukas. Rinkitės, kas būtent Jums labiau patinka. Nebijokite klausti visko, kas susiję su jo darbu ar Jūsų šventės įamžinimu.

Kas lemia nuotraukos kokybę? Nuotraukų „gerumas“ nuo fotografo labai mažai tepriklauso. Žinau, labai keista tai girdėti, tačiau pagalvokite: jei jau susitarėte su fotografu, kad jis įamžintų Jūsų šventę, vadinasi, Jums patinka jo darbų kokybė ir stilius. Tai taip pat reiškia, kad jūs 100 proc. juo pasitikite. Tačiau net jei fotografas ir yra profesionalas, tai neužtikrina, kad nuotraukos, kurias gausite, Jums patiks. Jis tikrai pasistengs rasti tinkamą vietą, šviesą, kompoziciją bei „pagauti“ svarbiausius momentus, tačiau daug kas priklauso ir nuo Jūsų. Juk tai užfiksuoti Jūsų dienos momentai. Ne nuotraukos ryškumas bei kokybiškumas lemia jos „gerumą“ ar „blogumą“.Svarbiausia nuotraukos turinys bei Jūsų nuotaika būtent tą akimirką. Nuotraukos turiniu reiktų pasirūpinti iš anksto, aptarti tai su fotografu, paieškoti idėjų internete. Jei norite spalvingos nuotraukos, galbūt verta pagalvoti apie akį traukiančius ryškiaspalvius batelius, suderintus su tokios pačios spalvos varlyte ar kaklaraiščiu. Spalvingos petnešos taip pat visada suteikia nuotraukai šilumos bei žaismingumo. Tačiau net ir tai dar negarantuoja gerų, emociškai šiltų kadrų jūsų fotoknygoje. Todėl reikia pagalvoti ir apie vietą bei natūralų pozavimą.

Vieta bei laikas fotosesijai. Pozavimas.

Vieta – Jums įprasta, brangi, kurioje jaučiatės natūraliai. Norėdami turėti „gerų nuotraukų“ (ne tik kokybiškų, bet ir emociškai šiltų, natūralių) – skirkite laiko fotosesijai bei pasirinkite tinkamą vietą. Visiškai nebūtina užsisakyti apartamentų 5 žvaigždučių viešbutyje. Improvizuokite. Juk yra begalė alternatyvų. Dažnai paprastas eglynėlis, kuriame galite patogiai įsitaisyti ant suolelio, garantuos Jums ne tik gerą kadrą, bet ir puikias emocijas šventės dieną. Kodėl neprisėdus išgerti puodelio kavos ar suvalgyti ledų savo mėgstamoje kavinukėje? Tai atrodys daug natūraliau nei bandymas pasipuikuoti išsinuomotu senoviniu automobiliu demonstratyviai bandant surūkyti cigarą prie jo. Fotosesijai puikiai tinka Jūsų pamėgtos vietos: senamiestis, parkas ar upė, kurioje plaukiojate valtele. Nuotraukose atrodysite natūraliai tik tada, kada ir jausitės natūraliai, elgsitės natūraliai, o ne mėginsite atlikti aukšto lygio jogos pozą ;).

Laikas – skirkite 1,5-2 val., jei galite, valanda prieš saulėlydį ir jo metu. Bet kuris fotografas gaus geresnį rezultatą, jei fotografijai turės daugiau laiko, tačiau vestuvės – ne fotosesija, todėl neverta skirti viso dėmesio tik nuotraukoms. 1,5-2 valandos jaunųjų fotosesijai – pakankamas laikas padaryti tikrai gražių nuotraukų ir nepervargti jauniesiems. Nėra svarbu, ar tai vyks prieš ar po ceremonijos, tačiau, jei tik turite galimybę, žinokite, kad pats geriausias laikas fotografijoms yra valanda prieš saulėlydį ir jo metu. Netinkamiausias metas – vidurdienis, kada virš galvos kepina kaitri saulė. Jei tinkamas tik šis laikas, patartina fotografuotis miške, pavėsyje, kur nėra tiesioginės saulės (saulė nešvies Jums į akis, veidai neatrodys „išdegę“). Jaunieji nėra profesionalūs modeliai ir fotografavimasis jiems dažnai būna varginantis procesas. Fotografas turėtų pafotografavęs 15-20 minučių, jauniesiems leisti pailsėti, užkąsti bei atsigerti (jokiu būdu ne alkoholinių gėrimų). Taip pat svarbu, kad vestuvių vedėjai, svečiai ar artimieji leistų jauniesiems pabūti vieniems su fotografu – taip jie nebus užfiksuoti kiekviename kadre. Nepamirškime, kad fotografas įamžina akimirkas ir visą likusią dienos dalį fiksuodamas reportažines nuotraukas, kurioms jaunieji jau neturi įdėti pastangų ir tiesiog elgtis natūraliai.

Užsisakykite priešvestuvinę fotosesiją. Tam, kad jauniesiems būtų lengviau priprasti prie fotografo, galima pasidaryti priešvestuvinę fotosesiją, dar vadinamą „Love story“. Tai dažniausiai padeda laisviau jaustis vestuvių dieną. Pasirinkus ją jau iki vestuvių turite puikių nuotraukų, kurias galite panaudoti kad ir vestuviniams kvietimams. Priešvestuvinė fotosesija turi ir daugiau naudos: fotografas labiau su Jumis susibendrauja; jaunoji gali būti pasidariusi bandomąjį makiažą (rekomenduojama neblizgų, ne itin ryškų) bei šukuoseną – tai padės suprasti, kaip preliminariai atrodysite vestuvių dieną. Dar vienas patarimas: jei tuokiatės šiltuoju metu periodu (vasarą, pavasarį) priešvestuvinę fotosesiją galite pasidaryti žiemą – taip turėsite įvairesnių nuotraukų.

Geriausias ginklas prieš blogą orą – gera Jūsų nuotaika. Kad ir kiek besiruoštumėte vestuvėms, yra veiksnių, kurie nei nuo Jūsų, nei nuo aplinkinių nepriklauso. Pasistenkite prisiminti, kad Jūsų nuotaiką gadina ne kažkokios nepavykusios smulkmenos, pavyzdžiui, lietus, o Jūsų negatyvus požiūris į tai. Juk esant blogam orui užtenka pasirūpinti didesniu skėčiu sau ir galbūt svečiams. Galų gale jei jau sušlapote, leiskite sau palakstyti po balas! Taip turėsite ir gerų emocijų, ir puikių nuotraukų. Juk ne kasdien tenka prisiminti vaikystę! Jeigu vis tik nemėgstate lietaus, iš anksto apgalvokite vietas, kuriose galėtumėte praleisti laiką šiam prasidėjus (viešbutis, jauki pastogė sodyboje).

Linkiu visiems tokios šventės, kokią norėtumėte prisiminti švęsdami auksines vestuves. Sėkmės!

Tomas Saparis

 

Planuokpati dėkoja už šiuos vertingus patarimus ir gražias nuotraukas šmaikštuoliui fotografui Tomui Sapariui

NUOTAKOMS TAIP PAT REKOMENDUOJAME STRAIPSNIUS:

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >