Parduotuve Planuok Pati

Kaip sukurti savo pakvietimo dizainą?

Kaip sukurti savo pakvietimo dizainą? pav.#4950 Kaip sukurti savo pakvietimo dizainą? pav.#4951 Kaip sukurti savo pakvietimo dizainą? pav.#4952 Kaip sukurti savo pakvietimo dizainą? pav.#4953

AKCIJOS:

  • Rezervuok stalo kortelių svečio sėdėjimo vietai pažymėti - magnetukų gaminimą 2024-iems metams net jei neturi svečių sąrašo ir gauk specialų pasiūlymą. Parašyk šventės datą ir planuojamą svečių skaičių į [email protected]facebook žinute arba instagram. Kainas ir pavyzdžius rasi čia
  • Naudingas nuorodas ir rekomenduojamų straipsnių ruošiantis vestuvėms sąrašą rasite straipsnio pabaigoje.

Jei dar neprisijungei, susirask planuokpati facebook'e, instagram planuokpati ar prisijunk prie mūsų facebook vestuvių grupės.

Rekomenduojame Jūsų šventei:

Jei pačios planuojate susikurti šventinių kvietimų ar kitų šventei reikalingų spaudinių (programos, stalo kortelių ir pan.) dizainą, šis straipsnis kaip tik jums. Jame rasite profesionalų patarimus, kaip tai padaryti neprofesionalui. 

Vizualinis išdėstymas

Pradėkime nuo vizualinio išdėstymo. Jame svarbūs trys pagrindiniai dalykai: vizualieji ir teksto elementai, jų dydis ir tarpusavio santykis (arba išdėstymas). Detaliau aptarsime kiekvieną iš jų:

Vaizdiniai ir teksto elementai

Forma turi atitikti funkciją – ši taisyklė galioja kuriant bet kokį dizainą, tad ir pakvietimai – ne išimtis. Pirminė ir svarbiausia pakvietimų paskirtis – perteikti informaciją. Kiti, ne tokie funkciniai pakvietimų uždaviniai būtų perteikti būsimą šventės nuotaiką, galbūt subtiliai pasakyti, kokių dovanų tikitės ir pan.

Tikslui pasiekti į pagalbą galite pasitelkti du pagrindinius įrankius: vaizdą ir tekstą. Jie įtakos jūsų maketo dydį, formatą bei stilių arba išdėstymą.

Tekstas. Apgalvokite tekstą: pirmiausia susirašykite pagrindinę informaciją, kurią turite perteikti pakvietimu. Jei tai vadinamasis Save the Date variantas – jo paskirtis, tik informuoti apie šventės datą, detalės gali būti pateiktos vėliau. Jei tai tikrasis vestuvinis kvietimas – jame turėtų būti nurodyta tiksli šventės data, laikas, vieta, pageidautina, netgi laikai ir vietos tiek pačios ceremonijos, tiek šventinio pokylio. Taip pat turi būti nurodyti kontaktiniai telefonai pranešimui apie dalyvavimą šventėje, patogu, kai nurodyti telefonai, ką kontaktuoti iškilus klausimams pačios šventės metu, kad nereiktų trukdyti jaunųjų. Papildoma informacija gali būti tiek pageidaujamas dovanų, gėlių formatas, tiek pastabos dėl apsirengimo (gal antrą dieną numatyta pirtis, tad reiktų pasiimti maudymosi kostiumėlį) ir pan.

Tai, ar norėsite daugiau ar minimalaus teksto – įtakos Jūsų pakvietimo dizainą, stilių bei dydį. Daugiau informacijos apie tekstų rašymą ir tekstų pavyzdžių rasite šiame straipsnyje (krikštynoms čia).

Fotorgafija. Apgalvokite, ar norite fotografijos ant pakvietimo ar užteks iliustruojančio dekoratyvaus elemento, o gal tiesiog dekoratyvaus šrifto tekste. Vistik jei naudosite fotografiją, ši neturi užgožti teksto. Jei fotografija bus fonas – joje turi būti erdvės tekstui ant viršaus užrašyti, kad šis lengvai skaitytųsi ir būtų patogioje, matomoje vietoje. Jei fotografija naudojama ne kaip fono elementas, ji turi būti gražiai, maksimaliai apkarpyta, jog neliktų nieko nereikalingo bei atrodyti patraukliai esant mažam jos formatui. Svarbiausia naudojant fotografijas atminti, kad pakvietimas bus kokybiškas tiek, kiek gerai sukomponuota ir kokybiška pati fotografija. Net jei ir sudėliosite visus kvietimo elementus puikiai ir stilingai, jei pati fotografija nevykus, galutinis vaizdas bus ne koks. 

Elementų proporcijos

Kai jau apsisprendėte dėl norimo naudoti teksto ir vizualinių elementų, toliau reikės juos visus proporcingai suderinti, t. y. nuspręsti kur kurio vieta ir kuris elementas dominuos. Kvietimo detalių dydis ir proporcijos stipriai įtakoja norimą perteikti nuotaiką.

Klasikinei, labiau formaliai, konservatyvesnei šventei rinkitės per daug nekontrastuojančius tekstų šriftus bei artimus raidžių dydžius. Vizualiniai elementai taip pat turėtų darniai įsilieti į visumą.

Jei jūsų šventė šiek tiek pašėlusi, neformali – pagrindinę jos frazę padarykite didelę – išties didelę. Tegu pakviestieji žino, kad tai specifinės nuotaikos pokylis.

Kompozicija:

  • Rėmelyje – rėmeliu apibrėžiamas pagrindinis tekstas, taip siekiant į jį atkreipti dėmesį. Rėmeliai gali būti įvairiausi: gėlės, ornamentai, linijos ir t.t. Pasirinkus rėmelį kaip dizaino elementą svarbiausia atkreipti dėmesį, kad liktų užtektinai vietos tarp teksto ir rėmelio bei rėmelio ir realių kvietimo lapo kraštų.
  • Be rėmelio – tai pakvietimai, kuriuose tekstas yra tuščioje ervėje. Nors sakoma, kad toks tekstas nėra įrėmintas, vistik „rėmelis“ yra – tai ta tuščia erdvė tarp teksto ir realių kvietimo lapo kraštų. Reiktų palikti bent 5-7 mm nuo kiekvieno krašto, kad kvietimas neatrodytų sugrūstas.
  • Visa ervė turi foną – tai dizainas, kur fonas ant pakvietimo išeina už realių popieriaus ribų – tarytum pakvietimas būtų „iškirptas“ iš didesnio paveikslo.
  • Dalis erdvės turi foną – tai dizainas, kur už pakvietimo ribų išlendantis fonas sudaro apie 2/3 ar pusę pakvietimo (lyg butu uždėta dekoratyvi juosta ir kito paveikslo).

Naudojant bet kurį iš dviejų pastarųjų dizainų reiktų apgalvoti techninę pusę – ar su planuojamu naudoti aparatu galėsite atspausdinti pakvietimus visiškai be paraščių (t. y. be baltų tarpų kraštuose). Jei ne, tada gali tekti visus pakvietimo kraštus apkarpyti. Tad jei nenorite šio papildomo darbo, geriau tokio dizaino atsisakykite.

Santrauka:

  1. Apgalvokite kiek ir kokio teksto bei vaizdinių elementų norite savo pakvietime.
  2. Vizualiniai ir teksto elementai turėtų paryškinti vieni kitus bei papildyti nekonkuruodami dėl dėmesio ar svarbumo.
  3. Jei dizaine naudojamas rėmelis, turi likti pakankamai vietos tarp rėmelio ir teksto bei rėmelio ir pakvietimo krašto.
  4. Jei dizainas yra be rėmelio, reiktų nepamiršti apie „nematomą“ rėmelį ir palikti bent 5-7 mm iki pakvietimo krašto.
  5. Prieš kuriant kvietimo dizainą apgalvokite ir jo spausdinimą, ar jūsų turima technika galės atspausdinti taip, kaip norite.
Sėkmės kuriant savo šventinius pakvietimus Wink! Nesiryžtančios ar neturinčios laiko rašykite į [email protected] ir garantuojame, kad turėsite savo svajonių pakvietimus pagamintus Cool.

Naudingos nuorodos:

Nemokamos dizaino programos: 

 Nemokami dekoratyvūs teksto šriftai: 

Nemokami gražūs paveiksliukai:

Nemokamos alternatyvos Photoshop programai:

  • GIMP (Windows, Mac OS, Linux)
  • Paint.NET (Windows)
  • IrfanView (Windows)
  • Google Photos (Android, iOS, online)
  • Pixlr (online, Android, iOS)
  • Photoscape (Windows, Mac OS)
  • XnView (Windows, Mac OS, Linux)

Elektroninių kvietimų svetainės:

  • Daug variantų rasite į google paiešką įvedus "electronic wedding invitations", galite ieškoti nemokamų, prie paieškos pridėjus "Free", pvz.  https://www.evite.com/gallery/category/weddings/1?filter=invitation
  • Būkite išradingos ir susikurkite uždarą facebook grupę, į kurią sukvieskite artimuosius.  Čia galėsite ne tik skelbti su vestuvėmis susijusią informaciją, bet ir visi sukelti vestuvių nuotraukas bei apie jas vėliau padiskutuoti
  • svečiams galite išsiuntinėti popierinius kvietimus/korteles su QR kodu, kurį nuskenavus atsidarytų jūsų el. kvietimas. Patarimų ir nemokamų QR kodų kūrimo svetainių rasite internete, pvz. šiame straipsnyje.
  • kvietimų kūrimui galite pasinaudoti Canva programėle.

NUOTAKOMS TAIP PAT REKOMENDUOJAME STRAIPSNIUS:

 

Komentuok laukelyje žemiau

 

Nuotraukų peržiūra

<  
  >